Προς το περιεχόμενο

Τα πιθανά τεχνικά χαρακτηριστικά της δεύτερης γενιάς του Nexus 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία δημοσιεύματα, φωτογραφίες και video, κάνουν σαφές ότι η επόμενη γενιά του επιτυχημένου Nexus 7 tablet πλησιάζει ενώ σήμερα μαθαίνουμε και τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά.Με βάση νέων πληροφοριών, το επόμενο Nexus 7 θα διαθέτει φυσικά οθόνη 7' ιντσών με την ανάλυση όμως να αυξάνεται στα 1920 x 1800 Full HD. Σημαντική βελτίωση υπάρχει και στον επεξεργαστή με τη Google να επιλέγει τετραπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στο 1.5 GHz ενώ υπάρχουν δύο κάμερες, μία στο πίσω μέρος των 5mp και μία των 1.2mp στο μπροστινό μέρος.

 

Σύμφωνα με την εικόνα που έχει διαρρεύσει και αναφέρει τα τεχνικά χαρακτηριστικά, το νέο Nexus 7 θα διαθέτει θύρα για σύνδεση του με την τηλεόραση και αναπαραγωγή σ' αυτή του περιεχομένου από το tablet με ανάλυση Full HD. Ακόμα θα υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση ενώ θα τρέχει την τελευταία έκδοση του Android, την 4.3 Jelly Bean η οποία αναμένεται να ανακοινωθεί σε επίσημη παρουσίαση της Google στις 24 Ιουλίου, μαζί όπως φαίνεται με το tablet.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Παλαιότερη πληροφορία κάνει λόγω για τιμή $229 για το μοντέλο των 16GB και $269 για το μοντέλο των 32GB, με την κυκλοφορία του να υπολογίζεται στις 31 Ιουλίου.

 

Link.png Site: engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμονή πλέον για τα windows tablets , για εμένα το android δεν υπάρχει πλέον, (κάτοχος SGS3 και android tablet prestigio)

 

Όχι ρε φίλε μην μας αφήσεις τι θα κάνουμε χωρίς εσένα?

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζουνε 1 gb ram, γκρινιαζετε. Βαζουνε 4 gb (τελιεα) παλι γκρινιαζετε. Ε φτανει πια.

 

Οσο για την οθονη, ακουγα οτι το 1ο nexus 7 εχει χαμηλη φωτηνοτητα, @ρχ!δ!@ στο πολυφωτο. Τελειο ειναι το ταμπλετακι!!!  Και το δευτερο ακομα καλυτερο φαινεται, αν και δε θα με χαλαγε να μην υπηρχε παλι 2η καμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημαντικη βελτιωση που ανεβηκε 0,2 ghz ο επεξεργαστης?

το μονο βελτιωμενο για μενα ειναιη 1080π αναλυση και η εξοδος σε tv

Το θέμα είναι μην έχει ξανά tegra, όχι τα mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μην έχει ξανά tegra, όχι τα mhz

Κακε άνθρωπε!!!:P

 

Ενα πράγμα μου λειπει πραγματικα απο το πρωτο nexus7:Το hdmi!!!

Και οπως το βλέπω το νεο nexus7,προβλέπω να "κλεινουν" πολλα σπιτια, κινεζικα και μη!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο nexus7 είναι εξαιρετικό. Τι θα ήθελα παραπάνω; Να γινόταν 8'! Καλή η αύξηση της ανάλυσης στο νέο αλλά όχι απαραίτητη. Επίσης χρήσιμη η πίσω κάμερα και η έξοδος στη τηλεόραση αν και δεν μου λείπουν ιδιαίτερα. Η ασύρματη φόρτιση εξαιρετικά βολική. Μέχρι στιγμής της έχω δει σε ηλεκτρικές... οδοντόβουρτσες (γίνονται εντελώς αδιάβροχες). Το να βάζεις βύσματα mini USB είναι σπαστική διαδικασία. Κάθε φορά φοβάμαι ότι θα καταστραφεί η θύρα. Μόλις τον Δεκέμβρη αγόρασα το nexus7. Από τη στιγμή που μένει στις 7' δεν βλέπω λόγο αγοράς του νέου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς εννοεί "ασύρματη".

 

 

 

Στην ουσία η Google προσθέτει στο Nexus όσα είναι ...αυτονόητα στα υπόλοιπα tablets: πίσω κάμερα και TV out.

 

Επεκταση μνημης;;;

Πραγματικα το μονο που μου ελειψε στο 1ο Ν7!

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...