Προς το περιεχόμενο

Τα πιθανά τεχνικά χαρακτηριστικά της δεύτερης γενιάς του Nexus 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακε άνθρωπε!!!:P

 

Ενα πράγμα μου λειπει πραγματικα απο το πρωτο nexus7:Το hdmi!!!

Και οπως το βλέπω το νεο nexus7,προβλέπω να "κλεινουν" πολλα σπιτια, κινεζικα και μη!:devil:

Κι εμένα μου έλειπε το HDMI, έστω και ένα mhl όπως έχω στο κινητό που είναι πολύ χρήσιμο

 

Στο ήδη υπάρχον transformer μου που δε χρησιμοποιώ πλέον (εκεί είμαι με tegra 2 ακόμα χειρότερα) άλλα δεν πούλησα γιατί το θέλουν όλοι οι άλλοι στην οικογένεια , μια θύρα για HDMI υπάρχει ρε γαμωτο

 

Ήθελα το πιο μικρό 7 , ακόμα και 720p μια χαρά το βρίσκω αλλά όχι με soc της nvidia και όχι χωρίς hdmi

 

Αν μπει σοβαρός επεξεργαστής και αυτό στην ίδια τιμή θα πάρω σίγουρα ένα, γιατί το μέγεθος αυτό είναι τελικά τέλειο

Τα 10αρια είναι πολύ μεγάλα και όχι τόσο φορητά και εύχρηστα

 

Θα περιμένω να δω πώς θα είναι τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημαντικη βελτιωση που ανεβηκε 0,2 ghz ο επεξεργαστης?

το μονο βελτιωμενο για μενα ειναιη 1080π αναλυση και η εξοδος σε tv

όχι που αντικαθιστά τον πεταμένο tegra με τον snapdragon,που διπλασιάζεται(τουλάχιστον αν όχι τετραπλασιάζεται)η μνήμη, που αλλάζει ο eMMC?

 

αν είχε και sd slot θα ήταν ΤΟ tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοτωνω το παλιο αν και χιλιοευχαριστημενος, και παω full για το 2. Ελπίζω να μη μεινω πολυ καιρο χωρις tabletaki...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημαντικη βελτιωση που ανεβηκε 0,2 ghz ο επεξεργαστης?

το μονο βελτιωμενο για μενα ειναιη 1080π αναλυση και η εξοδος σε tv

Φίλε μου δεν μετράνε τα Ghz αλλά η αρκιτετονική του chip :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεκταση μνημης;;;

Πραγματικα το μονο που μου ελειψε στο 1ο Ν7!

 

Sent from my XT890 using Insomnia

 

αυτό ξέχνα το η google προωθεί την χρήση του cloud και καταγράφει τον προσωπικών στοιχείον του χρήστη και κέρδος από αυτά το να βάλει sdslot = αλλαγή μιας τακτικής που δεν την συμφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχω το πρώτο Nexus 7, αλλά το ipad mini που δοκίμασα είναι πολύ καλύτερο και πιο γρήγορο σαν εμπειρία χρήσης (για μένα).  Τώρα με έναν καλύτερο επεξεργαστή και περισσότερη μνήμη λογικά δεν θα έχει lag, αλλά θα περιμένω να δω πρώτα να δω αν το νέο μίνι θα έχει retina πριν αποφασίσω τι θα αγοράσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχω το πρώτο Nexus 7, αλλά το ipad mini που δοκίμασα είναι πολύ καλύτερο και πιο γρήγορο σαν εμπειρία χρήσης (για μένα).  Τώρα με έναν καλύτερο επεξεργαστή και περισσότερη μνήμη λογικά δεν θα έχει lag, αλλά θα περιμένω να δω πρώτα να δω αν το νέο μίνι θα έχει retina πριν αποφασίσω τι θα αγοράσω. 

 

Δοκίμασες Custom ROM? Θα σου πρότεινα SmoothROM, τεράστια διαφορά, το τάμπλετ πετάει. Με stock rom ούτε εναν μήνα δεν το κράτησα, μετά το update σε 4.2 το τάμπλετ έγινε απλά άχρηστο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...