Προς το περιεχόμενο

Φοιτητικό ιντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εως τώρα πίστευα πως συνέφερε να βάλω ΟΤΕ για φοιτητές, που είναι εως 24μπβς και πληρώνεις 8€ για το ιντερνετ. Ωστώσο, μου λένε πως τα πάγια του ΟΤΕ είναι ακριβά και πως δεν συμφέρει!

Έχει κανείς εμπειρία μ' αυτό το πρόγραμμα; Ποιος πιστεύετε είναι ο καλύτερος παροχός για φοιτητές; (το σταθερό δεν το χρειάζομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πάγιο του ΟΤΕ είναι 15 ευρώ το μήνα + 8 = 24 το μήνα

 

είναι καλά πιστεύω

 

μπορείς να βρεις από HOL 19 ευρώ? αλλά άλλο Connx άλλο HOL

 

οι τιμές εκεί παίζουν, 20-25 δεν θα βρεις πιο κάτω από 18-20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 15 ευρω εχει η forthnet 24αρι για ενα χρονο με προπληρωμη ομως

Επίσης μπορείς να έχεις margin στο 6 που σου δίνει υψηλές ταχύτητες για παιχνίδια κ.τ.λ Σε άλλες εταιρείες ξεκινάει από το 9 ,11 κ.τ.λ.

Το 15άρι αξίζει σαν τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να έχεις margin στο 6 που σου δίνει υψηλές ταχύτητες για παιχνίδια κ.τ.λ Σε άλλες εταιρείες ξεκινάει από το 9 ,11 κ.τ.λ.

Το 15άρι αξίζει σαν τιμή

 

Η forthnet δεν ξέρω αν αξίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η forthnet  και χωρίς αποσυνδέσεις και φθηνή όπως θες ... ο οτε είναι πανάκριβος , hol-wind έχουν αποσυνδέσεις (ήμουν πρών συνδρομητής wind ) και η cyta που δεν ξέρω και πολλά . Και όπως σου είπα στα παιxνίδια καλύτερη είναι η forthnet .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο επικοινωνησα με τον ΟΤΕ μεσω του Online Chat που εχει.

Εν ολιγοις,

 

Προγραμμα ΔΙΟΔΟΣ= 8 + 15,25 μηνιαιως=  + δωρεαν ρουτερ + 36,09 ευρω το τελος ενεργοποιησης ΑΝ δεν υπαρχει υφισταμενη τηλεφωνικη γραμμη. Σε περιπτωση που υπαρχει, ειναι δωρεαν.  Αρα 23,25 το μηνα +36,09.  Δηλαδη 279 για 12 μηνες +36,09= 315 all in all.

 

Προγραμμα ΟΤΕ ADSL 24=  23,25 + 15,25 = 38,50 μηνιαιως. Ισχουν τα ιδια σχετικα με ρουτερ και τελος ενεργοποιησης.

 

Μπορω να παραθεσω εδω περα και την συζητηση που ειχα με την εκρπροσωπο του ΟΤΕ, απλα δεν βρισκω τον λογο αφου ηταν αρκετα εκτενης και τα στοιχεια που χρειαζομαστε ειναι τα παραπανω.

 

Ρωτησα σχετικα με τις ημερες που χρειαζεται μεχρι να ενεργοποιηθει το ιντερνετ, αλλα μου ειπαν πως θα το ξερεις οταν υποβαλλεις αιτηση. Ενταξει, αυτο δεν με ενδιαφερει τοσο οσο τα αλλα, αλλα παλι το ρωταω για να εχω μια ιδεα.

 

 

Ειμαι μεταξυ ΔΙΟΔΟΥ και Forthnet

 

 

Η Forthnet εχει: 15 ευρω το μηνα, με προπληρωμενο τον χρονο

                          74 ευρω το τελος ενεργοποιησης

                          Οχι επιπλεον παγια (ειναι ολα μες στην τιμη)

                          20-25 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει και να εχει καποιος ιντερνετ στο σπιτι

                          Ξεχασα να ρωτησω αν παρεχουν δωρεαν το ρουτερ. Στον τιμοκαταλογο ( Link.png Site: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=6694">κλικ  , στο adsl 24 πατας στο ''Τιμοκαταλογος'' για λεπτομερειες. Αυτο που λεω βρισκεται στη σελιδα 4, Σημειωση 1η).

λοιπον αναφερεται πως για περιορισμενο χρονικο διαστημα το παρεχουν δωρεαν σε νεους πελατες. Λογικα θα ισχυει ακομα. Τουλαχιστον ετσι ελπιζω.

 

15 το μηνα  Χ 12 μηνες= 180 ευρω+ 74= 254 all in all.

 

 

Αν καποιος εχει ή ειχε το Προγραμμα ΔΙΟΔΟΣ ας μας πει εντυπωσεις. 



Δε  ειχα σκεφτει το εξης, που πριν λιγο μου ανεφερε ενα παιδι.

 

Στη ΔΙΟΔΟΣ, επειδη ειναι φοιτιτικο θελει να 'σαι ηδη φοιτητης (αρα να εχεις εγγραφει στη σχολη και δε ξερω τι αλλο), οποτε ιντερνετ απο οκτωβρη και μετα. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.ναι ειναι δωρεαν ο εξοπλισμος σε forthnet αλλα και γενικοτερα σε ολους τους providers.προσεχε με τα φοιτητικα μερικων εταρειων διοτι μερικα ειναι σαν του οτε.δηλαδη σου δινει ο παροχος ιντερνετ αλλαπρεπει να εχεις γραμμη απο τον οτε.σαν μεριζομενο βρογχο(shared llu).ετσι παιζει νομιζω η hol.ενω αλλοι παροχοι σου δινουν κανονικη συνδρομη στο δικο τους δικτυο ουτε διοδος ουτε τιποτα απλα την ονομαζουν φοιτητικη.οποτε προσεχε τι διαβαζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η forthnet  και χωρίς αποσυνδέσεις και φθηνή όπως θες ... ο οτε είναι πανάκριβος , hol-wind έχουν αποσυνδέσεις (ήμουν πρών συνδρομητής wind ) και η cyta που δεν ξέρω και πολλά . Και όπως σου είπα στα παιxνίδια καλύτερη είναι η forthnet .

Πιστεύεις οτι η εταιρία έχει να κάνει με τις αποσυνδέσεις; Σε πληροφορώ οτι δεν έχει καμιά απολύτως σημασία ο πάροχος, αλλα σημασία έχουν τα καλώδια και το ίδιο το δικτύο. Ποιός έχει τα καλώδια και το δίκτυο; ο ΟΤΕ φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπε ο φιλος απο πανω πρωτα ειναι τι χαλκος θα σου τυχει και μετα δευτερευοντα πραγματα.οπως τι profile φορας.τι εξοπλισμο εχεις κτλ.γιατι και ο εξοπλισμος παιζει ρολο οπως και τοprofile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι;

 

Είμαι πρωτοετής φοιτητής Αρχιτεκτονικής και ενδιαφέρομαι για το Δίοδος του ΟΤΕ .

Στο σπίτι έχουμε ήδη ADSL 2mbps του Ote αλλά πληρώνουμε το πάγιο.

 

Τι μου συμβουλεύετε να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι;

 

Είμαι πρωτοετής φοιτητής Αρχιτεκτονικής και ενδιαφέρομαι για το Δίοδος του ΟΤΕ .

Στο σπίτι έχουμε ήδη ADSL 2mbps του Ote αλλά πληρώνουμε το πάγιο.

 

Τι μου συμβουλεύετε να κάνω;

να φυγεις τελειως απο τον οτε και να πας σε καποιον εναλλακτικο που να δινει φοιτητικο χωρις διοδος παρα να πας σε shared llu και να πληρωνεις και οτε και παροχο και να δινεις οσα δινεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσοχη στα φοιτητικα να ειναι σε full llu γραμμη και οχι να χρειαζεται να πληρωνεις και παγιο στον οτε για το τηλεφωνο οπως ηταν πχ παλια το φοιτητικο της Hol



επισης κατι παιζει μια προσφορα σε forthnet για προπληρωμενο ομως για ενα χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...