Προς το περιεχόμενο

Bitcoin Mining?


tenyson123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,σημερα ετυχε να διαβασω για το Bitcoin Mining.Ομως δεν καταλαβα τι ακριβως ειναι.Θα ηθελα να μου εξηγησετε τι ειναι,σε τι βοηθαει,πως λειτουργει?

 

Ακομη στο αρθρο προτειναν αυτο για τους αρχαριους.Εσεις τι προτεινετε?

 

Υ.Γ Αν το θεμα ειναι σε λαθος κατηγορια ,ζητω συγνωμη αλλα δεν ηξερα σε ποια να τον βαλω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτείνω να μείνεις μακριά. Άμα θες να αξιοποιήσεις την επεξεργαστική σου ισχύ προτίμησε να ασχοληθείς με το folding.

Τι ειναι το folding?Αφου ξερεις ομως θα ηθελα να με ενημερωσεις και για τις αλλες ερωτησεις μου.Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη σου απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασε η χρυσή εποχή του BITCOIN MINING.

Εκτός αν έχεις PC με βαρβάτη AMD κάρτα(-ες) γραφικών και δεν πληρώνεις το ρεύμα. Αλλιώς δεν αξίζει με τίποτα!!!!!!

NVIDIA GPU - οποιαδήποτε CPU, δεν κάνεις τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασε η χρυσή εποχή του BITCOIN MINING.

Εκτός αν έχεις PC με βαρβάτη AMD κάρτα(-ες) γραφικών και δεν πληρώνεις το ρεύμα. Αλλιώς δεν αξίζει με τίποτα!!!!!!

NVIDIA GPU - οποιαδήποτε CPU, δεν κάνεις τίποτα.

Εχω Nvidia GTX-670 και επεξεργαστη AMD fx-8150.Κανεις ομως δεν απαντησε στις ερωτησεις μου. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bitcoins είναι ιντερνετικά χρήματα.Βάζεις την ισχύ του υπολογιστή σου και ανα κάποιες μέρες σου δίνει ένα νόμισμα που το χρησιμοποιείς σε συγκεκριμένα site (μην ρωτάς δεν ξέρω) για αγορές.Αλλά το ρεύμα που καις δεν αξίζει την όλη ιστορία.



Α, το folding είναι προσομοίωση πρωτεϊνών απο τον υπολογιστή.Μοιράζουν την εργασία σε υπολογιστές και αυτοί μολις τελειώσουν στέλνουν τα αποτελέσματα πίσω.Δεν κερδίζεις κάτι απλά βοηθάς να θεραπευτούν αρρώστιες, απο γρίπη μέχρι καρκίνο και aids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα bitcoins είναι ιντερνετικά χρήματα.Βάζεις την ισχύ του υπολογιστή σου και ανα κάποιες μέρες σου δίνει ένα νόμισμα που το χρησιμοποιείς σε συγκεκριμένα site (μην ρωτάς δεν ξέρω) για αγορές.

Διευκρινιση: Με τα bitcoins δεν κανεις μονο αγορες απο sites. Μπορεις να τα χρησιμοποιησεις και σε φυσικα μαγαζια, αρκει φυσικα να τα υποστηριζουν. Στην Ελλαδα για παραδειγμα υπαρχει ενα καφε, στην Κεφαλονια, με 20% εκπτωση σε περιπτωση πληρωμης με bitcoin. Στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο διαδεδομενο.

Επι του θεματος, κανε ενα search, υπαρχουν προσφατα threads για το bitcoin mining.

http://www.insomnia.gr/topic/490727-bitcoin-mining/

http://www.insomnia.gr/topic/498173-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-bitcoin/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ευχαριστω πολυ.Θα ηθελα να βοηθησω για το folding>Πως μπορω?

Aποφασιζεις ποιο/ποια projects θελεις να βοηθησεις και ακολουθεις τις οδηγιες που εχουν στο site τους.

Για παραδειγμα, το site σχετικα με το Folding του Stanford

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποφασιζεις ποιο/ποια projects θελεις να βοηθησεις και ακολουθεις τις οδηγιες που εχουν στο site τους.

Για παραδειγμα, το site σχετικα με το Folding του Stanford

Gio ευχαριστω πολυ,την πηγη εψαχνα...

 

Gio ευχαριστω πολυ,την πηγη εψαχνα...

εννοειτε και τους υπολοιπους ;)

 

Μια τελευταια ερωτηση.Δεν μπορω να κανω bitcoin την ωρα που εχω ανοιχτο το πσ και κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κάνεις bitcoin γιατί έχει ανέβει τόσο η δυσκολία που πρέπει να έχεις ανοικτό το pc βδομάδες για να κάνεις κάτι.

και το ρεύμα που θα καις θα κοστίζει 2-3 φορές αυτά που θα βγάλεις.

Εκτός αν δεν πληρώνεις ρεύμα, τότε μπορεί και να αξίζει αν έχεις ήδη τον εξοπλισμό που χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...