Προς το περιεχόμενο

(Θερμοπομπός) Atlantic Odyssee 2000W, e-shop, 95.5E


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O θερμοπομπός Atlantic Odyssee 2000W στο e-shop http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-131129.html  στα 95,5ευρώ, 15% πιο κατω από το skroutz  http://www.skroutz.gr/s/324602/Atlantic-Odyssee-2000W.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχουν και καλυτερες επιλογες,επωνυμες.... π.χ. ....https://www.skroutz.gr/s/2350248/Kerosun-Mica-KPMC-20.html?keyphrase=Kerosun+KPMC-20

Καμια σχεση με atlantic ομως......πιο επωνυμος πεθαινεις! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Atlantic, επώνυμο είναι και με 5 χρόνια εγγύηση απο Γαλλία. Εγώ το έχω αυτό και κανει πολύ καλή δουλειά!!! Επίσης τα χαρακτηριστικά του  είναι καλύτερα από το kerosun. Μόνωση ΙP για χρήση για μπάνιο, προγραμματισμός λειτουργίας, θερμοστάτης με επιλογή θερμοκρασίας και καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχτε στο νετ για τον αντιπροσωπο της atlantic και ρωτηστε αν προμηθευει το e-shop.

Αν ειναι παραεισαγωγη δεν θα εχετε εγγυηση παρα μονο απο το e-shop.

 

παντως ειναι πολυ καλος και αξιοπιστος θερμοπομπος αρκει να ακολουθησει κανεις τις οδηγειες του κατασκευαστη σε σχεση με τα τετραγωνικα και τα watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Atlantic, επώνυμο είναι και με 5 χρόνια εγγύηση απο Γαλλία. Εγώ το έχω αυτό και κανει πολύ καλή δουλειά!!! Επίσης τα χαρακτηριστικά του  είναι καλύτερα από το kerosun. Μόνωση ΙP για χρήση για μπάνιο, προγραμματισμός λειτουργίας, θερμοστάτης με επιλογή θερμοκρασίας και καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Τα kerosun ειναι made in Japan.H εγγυηση ειναι καλο που ειναι 5 χρονια εναντι 2 της Kerosun αλλα δεν ειναι κριτηριο.

Τη συγκεκριμενη  ΚPMC-20 την εχω σε 25τμ μια χαρα ειναι.Τα χαρακτηριστικα της ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα που γραφεις, δες τη σελιδα 6 http://www.gedsa.gr/index.php?page=shop.getfile&file_id=187&product_id=429&option=com_virtuemart&Itemid=2762

 

 

 

Καμια σχεση με atlantic ομως......πιο επωνυμος πεθαινεις!

 

Αποψεις....τοσα χρονια στην Ελλαδα δεν ειναι τυχαιο το ονομα που εχει κανει η Kerosun ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος πάντων, αν ήθελε καποιος να αγοράσει αυτό το θερμοπομπό, είναι η καλύτερη τιμή μέχρι τώρα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Atlantic, επώνυμο είναι και με 5 χρόνια εγγύηση απο Γαλλία. Εγώ το έχω αυτό και κανει πολύ καλή δουλειά!!! Επίσης τα χαρακτηριστικά του  είναι καλύτερα από το kerosun. Μόνωση ΙP για χρήση για μπάνιο, προγραμματισμός λειτουργίας, θερμοστάτης με επιλογή θερμοκρασίας και καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

 Μπορείς να το ρυθμίζεις να ανοίγει ότι ωρα θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψεις....τοσα χρονια στην Ελλαδα δεν ειναι τυχαιο το ονομα που εχει κανει η Kerosun ;)

Καλα δεν νομιζω πως συγκρινεται kerosun με atlantic(γνωμη μου παντα απ'αυτα που εχω διαβασει)......προς Θεου ομως δεν ανεφερα οτι η kerosun ειναι μαπα......απλα με τον τροπο που το ειπες καταλαβαινω οτι δεν την γνωριζεις την atlantic σαν εταιρια και ειδικα τους θερμοπομπους της γιατι ανεφερες την kerosun σαν επωνυμη ενω την atlantic οχι.

Ψαχτε στο νετ για τον αντιπροσωπο της atlantic και ρωτηστε αν προμηθευει το e-shop.

Αν ειναι παραεισαγωγη δεν θα εχετε εγγυηση παρα μονο απο το e-shop.

 

παντως ειναι πολυ καλος και αξιοπιστος θερμοπομπος αρκει να ακολουθησει κανεις τις οδηγειες του κατασκευαστη σε σχεση με τα τετραγωνικα και τα watt.

Ναι το eshop κανει παραεισαγωγη και δεν προμηθευεται απο τον επισημο αντιπροσωπο.

http://www.sanihellas.gr/heating/convectors/sales%20network/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν αλλη επιλογη επωνυμη (γιαυτο εβαλα το κόμμα μετα το επιλογη)

Εγω το καταλαβα σαν να ειπες: Υπαρχουν και καλυτερες επιλογες που ειναι και επωνυμες..........

 

Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το καταλαβε ετσι αλλα ισως να κανω εγω λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν είσαι ο μόνος. Επιμένει ο kukukali να συγκρίνει με υποδιέστερο προϊόν. 

 

Oποιος δεν έχει, και τον χρειάζεται, χτυπάει τον Atlantic Odyssee. Εγώ είχα πάρει τον απλό atlantic πέρσι f17, μακάρι να μην τον είχα πάρει και να έπαιρνα τον Odyssee τώρα.

 

Αρκετά ευχαριστημένος.


 Μπορείς να το ρυθμίζεις να ανοίγει ότι ωρα θες;

 

Αυτό δεν ξέρω αν γίνεται. Είναι optional, δηλαδή θέλει να αγοράσεις κάτι από την atlantic. Oποιος έχει, ας μας ενημερώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καθοσαστε και ψυριζετε τη μαιμου για ενα προιον που κοστιζει 95 ευρω - καιει 2000watt και αυτο θεωρειται προσφορα;;;;;

Εχετε υποψην σας οτι ουσιαστικα ο θερμοπομπος ειναι καλοριφερ λαδιου δηλαδη οτι πιο αντιοικονομικο για θερμανση;;;;;

Επισης μηπως μπερδετε τους θερμοπομπους με τα πανελ υπερυθρων λογω οτι εχουν το ιδιο σχημα;;;;

Ενδεικτικα ενα πανελ κοστιζει 350 ευρω και ο εν λογω θερμοπομπος 95. ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΕΙ 400-600 Watt ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ 1/3.

 

ΜΗΝ πεφτετε στην παγιδα. Αν θελετε να ζεσταθειτε σε ενα δωματιο με μικρο κοστος κτησης ναι στο θερμοπομπο αλλα 1000 watt και οχι πανω απο 35 ευρω κοστος.

Αν παλι διαθετετε το αρχικο budget 350 ευρω τοτε πανελ υπερυθρων.

Καθε αλλη αγορα ειναι ΠΑΓΙΔΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνώ τα πανελ υπερύθρων είναι μαγεία ε; Δεν καίνε ρεύμα; ακριβώς το ίδιο ρεύμα καίνε.

 

Κάποιοι ψαρώσαν και γεμίσαν το σπίτι τους με αυτά, φυλακή μπήκαν όταν ήρθε ο λογαριασμός. 

Τα atlantic ανοιγοκλείνουν, και δεν σε χρεώνουν συνέχεια.

 

Ενοείτε μόνο για μπάνια, κουζίνες, υπνοδωμάτια, για ολιγόωρη χρήση. 

 

Τεσπα βγαίνουμε offtopic υπάρχει μίτος που συζητιέται ο θερμοπομπός και η κατανάλωση του.

 

ΥΓ τα 1000watt δεν τα συνιστώ σε σπίτι με παλια κουφώματα, και με περιοχή που κάνει κρύο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...