Προς το περιεχόμενο

Google Chrome


filippossks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θελω να σας ρωτισω πως μπορω να βαλω αυτα εδω ετσι οπως τα θελω εγω και να μην αλαζουν μετα.Ας πουμε θελω πρωτο fb μετα youtube μετα google, ξερετε πως μπορω κι αν μπορω?

post-273603-0-97640500-1387633746_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εσεις αυτα μου ηταν μια χαραμε την σειρα που ηθελα δεν ξερω τη επαθαν και μου εγιναν τωρα ετσι, δεν μπορω εστω να τα επαναφερω κατι? Αυτο που μ λες να κατεβασω τη ακριβως ειναι πως το χρησιμοπειω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως καθαρισες προσφατα το ιστορικο του chrome, οποτε οι καινουριες σελιδες που φαινονται εκει ειναι οντως αυτες που επισκεπτεσαι περισσοτερο και οχι καποιες αλλες παλιοτερες? Δεν γινεται παντως να τις "καρφιστωσεις" εκει με καποιο τροπο.

 

To speed dial ειναι ενα feature που εισηγαγε πρωτη η opera. Σε καθε νεα καρτελα που ανοιγεις, εμφανιζονταν 9 συνδεσεις σε σελιδες τις οποιες ειχες ορισει εσυ και η καθε μια μπορουσε να ανοιξει με ctrl+1-9 (με 1 η πρωτη, 2 η δευτερη κλπ), οπως η ταχεια κληση στο κινητο (speed dial :P). Μετα βγηκανε προσθετα-απομιμησεις για ff και chrome που δεν εχουν μια τετοια λειτουργια σαν native. Δειχνουν ομως ποιες σελιδες επισκεπτεσαι συχνοτερα...

 

Πλεον, το βασικο concept του speed dial εινια κατι σαν αυτο: "οριζω ενα σετ απο Ν σελιδες σαν ετοιμες συνδεσεις στην νεα καρτελα, οι οποιες παραμενουν ιδιες, ασχετως με το τι επισκεπτομαι πιο συχνα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου θα δοκιμασω με το speed dial απο το chrome ομος δεν γινετε ε? Τωρα τοις εχω διαγραπσει ολες τις καρτελες και μου εχει ξαναβγει μονο το google ξερεις αμα θα ξαναβγει το fb και τα υπολοιπα. Οσο για τοις σελιδες τοις επισκεπτομουν αρκετα αλλα δεν νομιζω παραπανω απο google, youtube, fb,insomnia κτλπ και δεν καθαρισα και το ιστορικο, ευχαριστω παντος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί ο google chrome σου δείχνει ποιες σελίδες επισκέπτεσαι πιο συχνά. Αν διέγραψες το ιστορικό σου, λογικό είναι να χαθούν αυτά τα δεδομένα. Επίσης, προφανώς δε μπορείς να τα επαναφέρεις. Η καλύτερη λύση, όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, είναι το speed dial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα Ctrl+Shift+Del και επέλεξε «εκκαθάριση ιστορικού». Μετά άνοιξε τρείς καρτέλες: facebook, youtube, google και καπάκι κάνε επανεκκίνηση του Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα Ctrl+Shift+Del και επέλεξε «εκκαθάριση ιστορικού». Μετά άνοιξε τρείς καρτέλες: facebook, youtube, google και καπάκι κάνε επανεκκίνηση του Chrome.

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. Ευχαριστω πολυ το greekgeek γιαιτι επιασε αυτο, για οποιον αλλο το χρειαστει Ctrl+Shift+Del και μονο εκκαθαρηση ιστορικου, μετα τοις καρτελες που θελετε και καπακι επανεκκινηση και ολα κομπλε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να τα καθορίσεις εσύ, καθε φορα που καθαρίζεις ιστορικό η επισκέπτεσαι καποια σελιδα πιο πολυ αλλαζουν αυτοματα . Βαλε καποιο extension.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα το ίδιο θέμα με σένα. ναι ο chrome κρατάει πάντα τα σάιτς που επισκέπτεσαι πιο συχνά. αλλά που και που χωρίς να κάνω διαγραφή ιστορικού μου τα χαλάει...

οπότε δοκίμασα όλα αυτά που πρότειναν τα παιδιά αλλά πιο πολύ μου άρεσε ένα που το βρήκα τυχαία. το foxtab. πάρα πολύ καλό. επιτέλους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις παντα να κανεις τη δικη σου σελιδα, τοπικα, και να την βαλεις να πετιεται σε καθε νεα καρτελα... στον ff (ο chrome δεν δινει τετοια δυνατοτητα natively παρα μονο στην αρχικη σελιδα). Ενας φιλος μου πχ εχει κανει μια παραλλαγη αυτης, με μαυρο "ξυλινο" φοντο και 10-15 δικα του λινκ

 

http://flatmo1.deviantart.com/art/NEONIC-Firefox-start-page-212520296

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω πως γινεται αλλα μπορω να προτεινω ενα καλο home page που καλυπτει τις αναγκες σου και χρησιμοποιειται σε γνωστο internet cafe. Ειναι το : start.energynet.com.gr

Εχει fb,youtube,wikipedia κ.α... Βεβαιως εχει και google search...δοκιμασε το,τελειο ειναι

 

Sent from my Xperia U using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...