Προς το περιεχόμενο

Παλικάρια προβλημα με paysafe και paypal.


mafiozoss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδια, ήθελα να κάνω μια αγορά μεσώ ιντερνετ και πηγα στο περιπτερο και αγορασα μια 100ευρη paysafe και μια 10αρα paysafe..Νομιζοντας οτι αυτα τα λεφτα μπορω να τα περάσω στο paypal μου..Τελικα το αποτελεσμα είναι να μην μπορω να βαλω τα λεφτα στον λογαριασμο paypal και να μην μπορω να κάνω την αγορά...

Καμια πρόταση?

 

ΥΓ..Εαν καποιος θέλει να ανταλλαξουμε τα λεφτα να παρει τις paysafe κ να μ στείλει τα λεφτα στο paypal..θα με βοηθουσε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να ανοιξεις λογαριασμό εδώ https://www.yunacard.com/uk

για να βάζεις paysafe στο paypal, κρατάει κάτι λίγα προμήθεια , έχει ένας φίλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι απο περιέργεια, ποιος ο λόγος που θέλεις να φορτώσεις το παυπαλ απο paysafe

Θελω να κανω αγορά μεσω ιντερνετ φιλε. Μονο μεσο paypal γινετε..Αλλα εγω νομιζα οτι μπορω να φορτωσω το paypal απο το paysafe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρώταγες πριν ενεργήσεις θα σου λέγαμε οτι μπορείς να κάνεις και κατάθεση στο παυπαλ, πλην των καρτών κλπ

Τωρα ειναι το θεμα τι γινετε....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα οτι θα χάσεις θα χασες οποτε κανε μια αναζήτηση στο google & εδω sto insomnia κάποιοι κάνουν αυτην την δουλειά, δεν το προτείνω για αυτο δεν σου βάζω και λινκ

 

καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με βοηθούσες πολυ αν ξερεις καποιον απο εδω που το εχει ξανα κανει να το κανω..

 

Να υποθέσω οτι δεν ξερεις να κανεις αναζήτηση? Αντε την κανω εγω για σενα .

https://www.google.gr/search?num=100&newwindow=1&q=paysafe+to+paypal+site%3Ainsomnia.gr&oq=paysafe+to+paypal+site%3Ainsomnia.gr&gs_l=serp.3...1666.14122.0.14325.17.17.0.0.0.0.418.2547.0j16j4-1.17.0....0...1c.1.34.serp..13.4.852.0JukDriaOdE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με βοηθούσες πολυ αν ξερεις καποιον απο εδω που το εχει ξανα κανει να το κανω..

Αντιγράφω από την υπογραφή του μέλους newtech, ο οποίος είναι ενεργό μέλος στο forum του insomnia

 

http://www.123pame.net/index.php?/topic/710-paysafecard-paypal-skrill/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγράφω από την υπογραφή του μέλους newtech, ο οποίος είναι ενεργό μέλος στο forum του insomnia

 

http://www.123pame.net/index.php?/topic/710-paysafecard-paypal-skrill/

Φιλε μου σε υπερευχαριστω, το παιδι με βοήθησε στις 1:46 το βραδυ, ολα καλα με την συναλλαγη ..

 

Σας ευχαρηστω και τους 2 ...:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) να εισαι καλα. Δεν το κανω ως δουλεια αλλα βλεπω οτι το 50% που θελει να φορτοσει το PAYPAL καταφευγει λανθασμενα σε PAYSAFEcards το οποιο ειναι ουστιαστικα.. σαν να αγοράζω χρονο VODAFONE και να θελω να το βαλω στο paypal.. Καπως ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Επειδή πήγα να βοηθήσω ακόμα ένα παιδί (λογικά μέσο του insomnia επικοινώνησε μαζί μου απευθείας με mail) και κατέληξα να βγαίνω ο κλέφτης εγώ.

 

Μου έστειλε 50 euro το παλικάρι και του είπα ότι είναι 45 euro που θα του στείλω + τα έξοδα του paypal. Συμφωνήσαμε και μου έστειλε την paysafe και όλα ήταν ok. Του έστειλα το ποσο και μετά από λίγη ώρα επικοινώνησε μαζί μου ότι δεν έχει εμφανιστεί τίποτα στον λογαριασμό του.

 

Πηγαίνω στο paypal και φαίνεται κανονικά η συναλλαγή εκεί και μάλιστα του έστειλα screenshot αλλα και στην τράπεζα μου υπάρχει διαφορα λογιστικού υπολοιπου 45 euro (σε αναμονή δηλαδή τα χρήματα).

 

Εγώ έστειλα τα mail που έπρεπε και περιμένω απάντηση (τελικός μου έστειλε ότι το mail που έλαβε ήταν απλά η αυτοποιημένη απάντηση ότι ελαβαν το mail). Και περιμένω να δούμε τι θα μου πει το paypal γιατί αν τελικά απλά κάπου κόλλησαν και τα λάβει 2 φορες θα βγω έχω ο χαμένος. (Πιστεύω σκέφτομαι ορθά).

 

Πέραν τούτου να ενημερώσω ότι σταματάω να κάνω αυτό το πράγμα και για το 123πάμε και για το insomnia καθώς το κέρδος μου από αυτήν την ιστορία είναι ΜΗΔΕΝΙΚΟ και δεν υπάρχει λόγος να το κάνω πλέον από την στιγμή που καταλήγει και έτσι το πράγμα και χαλάω άδικα τα νεύρα μου.

Ευχαριστω

Επεξ/σία από newtech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εμαιλ που τα έστειλες ειναι σωστο τοτε δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομμύριο να μην πηγαν τα χρηματα

 

Ομως να σου πω @newtech οτι κάποια στιγμη ηταν επόμενο οτι θα έσκαγε, εσυ δεν το περίμενες?

 

 

Τεσπα δεν μου πεφτει και λογος, φιλικά μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...