Προς το περιεχόμενο

Φτηνα & καλά παντελόνια τζην απο ebay


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να ξερω αν υπαρχει επιλογη για να αγορασει κανεις φτηνα τζην αλλα καλης ποιοτητας, απο ebay.
Θελω μια καλη εναλλακτικη πχ. στην αγορα ενος 'αυθεντικου' τζην levis ή diesel ή οτι αλλο μιας και οι τιμες τους ειναι απο 60€ (και λιγα λεω) τουλαχιστον, χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι θα δεχομουν να ειναι κακης ποιοτητας υφασμα, ή κακοραμμένο, ή φτηνιάρικο.
Βασικα, θα με βολευε ακομη περισσοτερο, αν υπηρχαν πωλητες που να πουλανε 'ιμιτασιον' levis αλλα με σωστο ραψιμο στα μεγεθη, γιατι το μεγεθος μου στις σειρες της levis ειναι εξακριβωμενο απο εμενα, απο αυθεντικα παντελονια που εχω αγορασει παλιοτερα.

Αν καποιος πουλα τετοια παντελονια καλης ποιοτητας, εστω κι αν δεν ειναι 'αυθεντικα', αλλα αυτο να ειναι το μονο τους αρνητικο και σε ολα τα αλλα να ειναι ενταξει, και μαλιστα εχει και 'σωστα' μεγεθη, γιατι το παιρνεις που το παιρνεις χωρις να το δοκιμασεις, αν δεν εχει σωστο μεγεθος την πατησες, τοτε ναι, θα με ενδιαφερε να κανω μερικες αγορες ετσι. Προτιμω ebay/paypal, για να ειμαι και εξασφαλισμενος απο τυχον απατες, και μιας και αγοραζω διαφορα με αυτο τον τροπο.

Λοιπον, εχει κανεις αγορασει ετσι οπως το περιγραφω, να μου προτεινει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και φτηνα δεν υπαρχουν .

 

Ναι καλα.

Γνωστη μου παει στην λαϊκη και βρισκει επωνυμα γυναικεια παντελονια (και τζην διαφορων ειδων) με 2-3 ευρω απο μαγαζια που κλεινουν και τα δινουν με το κομματι στους λαϊκατζήδες, πχ 1 ευρω το κομματι, κι αυτοι τα μεταπωλουν 2-3 ευρω το κομματι.

Αλλα δεν μπορω να κανω το ιδιο, οχι επειδη εχω θεμα με την λαϊκη, αλλα οτι ουτε γυναικα ειμαι (αυτες εχουν απειρες επιλογες), ουτε το σωμα της εχω(ειναι λεπτη και βρισκει απειρα κομματια να φορεσει, για πιο παχουλες δεν εχει τοσες επιλογες).

Ε δε μπορει, κατι θα υπαρχει και για αντρες, και ειδικα στο ebay που ειναι το μεγαλυτερο 'καταστημα' ή online αγορα(οπως θελετε πειτε το) στον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι καλα.

Γνωστη μου παει στην λαϊκη και βρισκει επωνυμα γυναικεια παντελονια (και τζην διαφορων ειδων) με 2-3 ευρω απο μαγαζια που κλεινουν και τα δινουν με το κομματι στους λαϊκατζήδες, πχ 1 ευρω το κομματι, κι αυτοι τα μεταπωλουν 2-3 ευρω το κομματι.

Αλλα δεν μπορω να κανω το ιδιο, οχι επειδη εχω θεμα με την λαϊκη, αλλα οτι ουτε γυναικα ειμαι (αυτες εχουν απειρες επιλογες), ουτε το σωμα της εχω(ειναι λεπτη και βρισκει απειρα κομματια να φορεσει, για πιο παχουλες δεν εχει τοσες επιλογες).

Ε δε μπορει, κατι θα υπαρχει και για αντρες, και ειδικα στο ebay που ειναι το μεγαλυτερο 'καταστημα' ή online αγορα(οπως θελετε πειτε το) στον κοσμο.

Ναι, απλως αυτο δεν ισχύει. Τουλαχιστον οχι με τη συχνότητα που φαινεται απο τη διατυπωση. Μπορει να έκλεισαν Χ μαγαζιά και να τα εδωσαν σε λαϊκές (που το θεωρω ψιλοαπιθανο αλλα τεσπα), αλλα σίγουρα τα μαγαζια που κλείνουν δεν μπορουν με την καμια να θεωρηθούν προμηθευτές.

 

Αυτο που συμβαίνει με τις λαικες ειναι το κοπιαρισμα της ετικετας και/ή του λογότυπου της ραφης (αναλογα το ρουχο).

 

Παντωε ο,τι ππληρώνεις παίρνεις ε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλα.

Γνωστη μου παει στην λαϊκη και βρισκει επωνυμα γυναικεια παντελονια (και τζην διαφορων ειδων) με 2-3 ευρω απο μαγαζια που κλεινουν και τα δινουν με το κομματι στους λαϊκατζήδες, πχ 1 ευρω το κομματι, κι αυτοι τα μεταπωλουν 2-3 ευρω το κομματι.

Αλλα δεν μπορω να κανω το ιδιο, οχι επειδη εχω θεμα με την λαϊκη, αλλα οτι ουτε γυναικα ειμαι (αυτες εχουν απειρες επιλογες), ουτε το σωμα της εχω(ειναι λεπτη και βρισκει απειρα κομματια να φορεσει, για πιο παχουλες δεν εχει τοσες επιλογες).

Ε δε μπορει, κατι θα υπαρχει και για αντρες, και ειδικα στο ebay που ειναι το μεγαλυτερο 'καταστημα' ή online αγορα(οπως θελετε πειτε το) στον κοσμο.

Πιο εύκολα βρίσκεις 50άρικο περπατώντας στο δρόμο, παρά επώνυμο γυναικείο παντελόνι με 2-3€. Αλλά και να βρεις σίγουρα θα είναι xs/xxs ή 32/34(με λίγα λόγια μη κινήσιμα νούμερα). Όσο για τα αντρικά, όπως είπες και εσύ θα δυσκολευτείς πολύ περισσότερο να βρεις κάτι εντελώς τσάμπα στη λαϊκή μια και τα αντρικά δεν έχουν άπειρες επιλογές.

 

Επίσης το ρούχο γενικότερα είναι από τα είδη που ΔΕΝ αγοράζονται μέσω internet, αν δεν το δεις από κοντά αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου δεν γίνεται τίποτα. Άσε που αυτό που ζητάς δεν γίνεται, δλδ μαϊμού levis με ίδιο ύφασμα/ίδια ραφή/ίδια σχέδια/ίδια μεγέθη όπως το γνήσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με το 'οτι πληρωνεις παιρνεις'. Ειναι κανονας.

Οχι οτι δεν υπαρχουν βεβαια 'overpriced' πραγματα.

Αλλα εδω σε αυτο το θεμα στεκομαι ιδιαιτερα στο 'value for money'.

Εχω και τα καλα μου τζην.

Δεν με πειραζει να αγορασω πχ και ιμιτασιον, οταν αυτο ειναι ομως εν γνωσει μου (δηλ.οχι να με κοροϊδεψουν) και δωσω και κλασμα του κοστους του αντιστοιχου αυθεντικου.

Μπορει τα καλα μου τζην να τα εχω για πιο επισημες εμφανισεις, και αλλα φτηνοτερα (αλλα να στεκονται καλα πανω μου, και να χουν ενα σχετικα καλο υφασμα) να τα εχω για προχειρες χρησεις, οτιδηποτε 'non formal'.

Γι αυτες τις περιπτωσεις μιλαω, και οπως υπαρχουν φυσικα καταστημα/προμηθευτες που εχουν τετοια παντελονια (πχ παζαρια), λογικα υποθετω θα υπαρχουν και πωλητες στο ebay, αλλα δεν εχω εντοπισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε ρούχα από καταστήματα που έχουν κλείσει, με το κιλό, και κάθε εβδομάδα φέρνουν νέο στοκ. Εγώ έχω βρει τέτοιο. Πήρα αντιανεμικό μπουφάν, αγγλική μάρκα, που κανονικά έχει 110 ευρώ, 9,90, και φίλη μου που πήγαμε μαζί, φούστα GAP 5 ευρώ, με απόδειξη. Τώρα αν είναι από πεθαμένους, τι να πω.... :ph34r:  Πάντως κάποια φαίνονται φορεμένα, κι άλλα έχουν ακόμα τα ταμπελάκια.

 

Δοκιμαστήρια υπάρχουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν παιδιά .Levi's 514 polo ck για πχ και αλλά. Στην Αμερική αυτά είναι τσάμπα οπότε τα βρίσκεις και λίγα δολάρια.

Υπάρχουν και used σαν καινούργια φορεμένα μετρημένες φορές.

Αν έχεις υπομονή και ξέρεις τι ψάχνεις βρίσκεις πάντα από ebay.

 

Όσο για το μέγεθος δόκιμα ζεις εδώ σε ένα δοκιαμστηριο. Τα ελληνικά μαγαζιά πρέπει να χαλαρώσουν λίγο με τις τιμές στα ρουχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η μανα μου επερνε μια περιοδο κανελα μπλουζακια και φανελακια για το σπιτι απο την Λαικη με 1-2 ευρω. Τελικα αποδειχτηκαν πολυ ποιοτικα. Εκατσα και τα εψαξα στο ιντερνετ και τα βρηκα 20ευρω.

 

πχ αυτο

 http://www.jeansonline.com/en/chasin-tshirt-base-5211213009-black-p-22871.html

 

Στην Λαικη το πηρε 1.5ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν παιδιά .Levi's 514 polo ck για πχ και αλλά. Στην Αμερική αυτά είναι τσάμπα οπότε τα βρίσκεις και λίγα δολάρια.

Υπάρχουν και used σαν καινούργια φορεμένα μετρημένες φορές.

Αν έχεις υπομονή και ξέρεις τι ψάχνεις βρίσκεις πάντα από ebay.

 

Όσο για το μέγεθος δόκιμα ζεις εδώ σε ένα δοκιαμστηριο. Τα ελληνικά μαγαζιά πρέπει να χαλαρώσουν λίγο με τις τιμές στα ρουχα

 

Wow!

Φιλε εχεις παρει 514? Μηπως ξερεις αν εχει ιδια γραμμη και μεγεθη με 501?

Γιατι καπου διαβασα οτι πολλοι 'αφησαν' το 501 προς χαριν του 514, και εχουν και ιδιο leg opening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, απλως αυτο δεν ισχύει. Τουλαχιστον οχι με τη συχνότητα που φαινεται απο τη διατυπωση. Μπορει να έκλεισαν Χ μαγαζιά και να τα εδωσαν σε λαϊκές (που το θεωρω ψιλοαπιθανο αλλα τεσπα), αλλα σίγουρα τα μαγαζια που κλείνουν δεν μπορουν με την καμια να θεωρηθούν προμηθευτές.

 

Αυτο που συμβαίνει με τις λαικες ειναι το κοπιαρισμα της ετικετας και/ή του λογότυπου της ραφης (αναλογα το ρουχο).

 

Παντωε ο,τι ππληρώνεις παίρνεις ε.

 

Δυστυχως αυτο δεν ισχυει οσον αφορα τα ρουχα και τα παπουτσια. Το τι μαιμουδια μειντ ιν σαντανσκι κυκλοφορει δε λεγεται (και οχι σε τιποτε μαγαζακια της σειρας, μιλαμε για καταστηματα που κοιτας τις τιμες στη βιτρινα, και νομιζεις πως κοιτας βιτρινα της Μερσεντες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε ρούχα από καταστήματα που έχουν κλείσει, με το κιλό, και κάθε εβδομάδα φέρνουν νέο στοκ. Εγώ έχω βρει τέτοιο. Πήρα αντιανεμικό μπουφάν, αγγλική μάρκα, που κανονικά έχει 110 ευρώ, 9,90, και φίλη μου που πήγαμε μαζί, φούστα GAP 5 ευρώ, με απόδειξη. Τώρα αν είναι από πεθαμένους, τι να πω.... :ph34r:  Πάντως κάποια φαίνονται φορεμένα, κι άλλα έχουν ακόμα τα ταμπελάκια.

 

Δοκιμαστήρια υπάρχουν κανονικά.

Μοιράσου μαζί μας τις γνώσεις σου μεγάλε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...