Προς το περιεχόμενο

2014 - 2015 TV Season


DKNI

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 521
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραιος πραγματικα ο πιλοτος του Affair. Παιζει και η Ρουθ απο το Luther.

Ειδα τα 4 πρώτα. Σαν να είναι πολύ βαρύ και η ερμηνεία της Αλισον δεν το σώζει. Αν δεν γίνει κάτι απότομο να αλλάξει στυλ και ρυθμό στα αμέσω επομενα θα φτάσει σε κατάθλιψη. Τα 10επ φαντάζουν δυσκολα σε αυτό το ρυθμό

Εξαιρετική μουσική τίτλων το ακούω συνέχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@take5 @speedy23:

 

ναι, κι εγω το βλεπω κ μ αρεσει αρκετα, εχει αρκετο darkness κι αυτο, θυμιζει ... dexter, fargo & true detective; :P :o :D

μια χαρα ειναι η καταθλιψη, δεν με χαλαει καθολου, drama βλεπουμε εξαλλου, get serious ppl :P,

το στορυ εγω θελω να δω πως θα εξελιχτει κ

φυσικα οπως εχω ξαναγραψει δεν παιζει να το σταματησω γιατι το γουσταρω παρα πολυ που ειναι τοσο διαφορετικο,

αυτες οι σειρες ειναι διαμαντια ανεκτιμητα, γιατι βαρεθηκα να κυνηγαω τον κακο :P

 

 

 

anyway, λυθηκε το μυστηριο με το τι εγινε με δαυτην (τουλαχιστον στα ματια του νοα, αν κ εμεις μαθαμε περισσοτερες λεπτομερειες),

αλλα προσεξε κανεις οτι στο στορυ του νοα ο ανακριτης ειναι χωρισμενος, ενω στο στορυ της αλισον ειναι παντρεμενος 25 χρονια, αλλα ευτυχισμενος σαν νιοπαντρος; ουαου!

εντωμεταξυ ποιον πηρε τηλ οταν βγηκε εξω; τον νοα να υποθεσω;

 

 

υ.γ.1: μηπως να της ανοιξουμε θεματακι της σειρουλας; 

 

υ.γ.2: μονο αγγλικοι κυκλοφορουν ετσι; δεν εχει μεταφραστει απ οτι ειδα; οχι οτι με χαλαει, μια χαρα βλεπεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@patrickdrd ειναι φανερό ότι ο μπάτσος τους "παίζει" τον καθένα με διαφορετικό στυλ ώστε να τους κάνει να του ανοιχθούν το γιατί και πως μένει μας το δείξει

Επίσης το σκηνοθετικό τρυκ το μισό επεισόδιο με τα μάτια του ενός και το άλλο μισό ξανά τα ίδια γεγονότα με τα μάτια του άλλου που κράτησε 3 επεισόδια κρύβει σίγουρα και διαφορές που αν το στόρυ πάει στο πιο μυστήριο θα πρέπει να τα ξαναδώ για να καταλάβω αν παίζουν ρόλο. Το γιατί από το 4 και πέρα αλλάζει και πόση σημασία έχει μένει να το δούμε. Ο McNalty-Νοα (μην ρωτήσεις ποιος είναι τραβα δες το wire το εξαντλησαμε το θέμα) είναι λίγο αγαρμπος στο ρόλο μαλλον σκοπιμα επίσης. Εως τα προηγούμενα ο πεθερός του κερδιζε τις εντυπώσεις

 

Απλά αν όλα αυτά μείνουν στο επίπεδο του δράματος δεν θα αντέξει η σειρά. Αυτό εννοουσα υπάρχει υλικό αλλά δεν ξέρω που στοχευουν. Τωρα αν εχεις παιδιά και βλέπεις τη σκηνή στο αμάξι και την Ρουθ να λέει τι νιωθει κάθε πρωί μια ψιλοκαταθλιψη την παθαίνεις

 

Ανοιξε θέμα είσαι γουρλής :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω αν έχει ξανα μπεί.Την περασμένη βδομάδα είδαμε το Transparent και πραγματικά μου έπεσε το σαγώνι με την ερμηνεία του  Jeffrey Tambor .Το premise είναι ότι ένας συνταξιούχος της ακαδημαικής ελίτ  ύστερα από χρόνια κρυψίματος και έχοντας στο ενεργητικό του έναν διαλυμένο γάμο με 3 παιδιά αποφασίζει στα 68 του να βγει από την ντουλάπα ως Trans γυναίκα.Μέσα στο χάος του dysfunction αυτής της οικογένειας και καθώς τα παιδιά του προσαρμόζονται στην νέα κατάσταση αναδύεται στην επιφάνεια ένα γαμάτο ταξίδι μετάβασης...για όλους.

 

Τα σπάνε οι ερμηνείες σηριουσλι κ κρατάει εύκολα το μη LGBT κοινό.Διθυραμβικές κριτικές

 

http://www.metacritic.com/tv/transparent

 

 

 

Επεξ/σία από Τοξοβόλος_U_K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...