Προς το περιεχόμενο

command για αλλαγη snr σε tp link


ex0ristoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ένα modem Tp-link wd8961νδ και θα ήθελα να μάθω πως να αλλάξω το snr margin με cmd.Πηγαίνω μπαίνω telnet αλλα δεν ξέρω τι command να βάλω και ποσο snr margin να βάλω τώρα το snr margin είναι στο 10 ευχάριστο αν κάποιος ξέρει το command ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα modem Tp-link wd8961νδ και θα ήθελα να μάθω πως να αλλάξω το snr margin με cmd.Πηγαίνω μπαίνω telnet αλλα δεν ξέρω τι command να βάλω και ποσο snr margin να βάλω τώρα το snr margin είναι στο 10 ευχάριστο αν κάποιος ξέρει το command ας μου πει.

α.δες αυτο το θεμα(  http://forums.whirlpool.net.au/archive/2149279  )

β.κανε firmware update.

γ.τι παροχο εχεις?μηπως και στο ριξει και πιο κατω ο παροχος πριν το πειραξεις εσυ.πχ αν εχεις Hol μπορειςνα το εχεις στο 6 το ιδιο και σε forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν ξερω ειναι αν σωζεται η ρυθμιση μεσα με καποιο τροπο ή πρεπει να κανει manual write για να μεινει αυτη η ρυθμιση οπως και σε ενδεχομενο Reboot αν την κραταει ή πρεπει να ξαναγινει.

 

 

adslctl configure –snr N
or adsl configure –snr N (depending on the modem)

 

Your current target SNR  margin //Your desired SNR target margin// Number you should enter
6 dB 4.5 dB 75
6 dB 3 dB 50
9 dB 6 dB 50
9 dB 4.5 dB 25
9 dB 3.5 dB 1
12 dB 9 dB 50
12 dB 6.5 dB 1
12 dB 6 dB 65550
12 dB 4.5 dB 65525
12 dB 3 dB 65500
15 dB 12 dB 50
15 dB 9 dB 65550
15 dB 6 dB 65500
15 dB 4.5 dB 65475
15 dB 3 dB 65450
18 dB 15 dB 50
18 dB 12 dB 65550
18 dB 9 dB 65500
18 dB 6 dB 65450
18 dB 4.5 dB 65425
18 dB 3 dB 65400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν ξερω ειναι αν σωζεται η ρυθμιση μεσα με καποιο τροπο ή πρεπει να κανει manual write για να μεινει αυτη η ρυθμιση οπως και σε ενδεχομενο Reboot αν την κραταει ή πρεπει να ξαναγινει.

 

 

Στο reboot την κρατάει στο reset την χάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο reboot την κρατάει στο reset την χάνει. 

ναι στο Reset ειναι λογικο να την χανει.απλα δεν ηξερα αν την κραταει με το reboot.δεν ειδα να αναφερει καπου για save διαμεσω telnet για αυτο το ρωτησα.το Thomson πχ για να αποθηκευει τις αλλαγες κανεις saveall.

απο την αλλη ναι θα ηταν βλακεια να μην την κραταει οταν το κανεις reboot.

thank u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στο Reset ειναι λογικο να την χανει.απλα δεν ηξερα αν την κραταει με το reboot.δεν ειδα να αναφερει καπου για save διαμεσω telnet για αυτο το ρωτησα.το Thomson πχ για να αποθηκευει τις αλλαγες κανεις saveall.

απο την αλλη ναι θα ηταν βλακεια να μην την κραταει οταν το κανεις reboot.

thank u

έχει να κάνει με την μηχανική των router που τρέχουν μιας μορφής linux οταν καταχωρείς μια αλλαγή στο σύστημα για την οποία σου ζητείται username και pass πάει να πεί ότι αυτή η αλλαγή αποθηκεύεται και αλλάζει την συμπεριφορά του router 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δεν το ηξερα αυτο.καλο και κακο ταυτοχρονα.καλο γιατι δεν κανεις saveall αλλα κακο γιατι σε thomsον και cisco πειραζεις οτι θες και αμα δεν σου κανουν οι αλλαγες κανεις Reboot και εισαι οπως πριν.οποτε κανεις πιο ευκολα Testing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...