Προς το περιεχόμενο

Προβλημα αλλαγης DDNS service provider σε ZTE ZXHN H108l...


jimcat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγη βοηθεια θα ηθελα σε οποιον μπορει....πηρα αναγκαστικα χτες το ρουτερ zte zxhn h108l απο forthnet λογω βλαβης του προηγουμενου και απ'οτι καταλαβα με αυτα που διαβασα εδω μεσα ειναι μαπα....!προσπαθω να συνδεσω μια ip camera κ ενω εβγαλα ακρη με τα ports δεν μπορω να αλλαξω και ουτε υπαρχει επιλογη οπως φαινεται στην φωτο τον service provider που εχει www.dyndns.org .εχω ηδη λογαριασμο στο no-ip.com και θελω να χρησιμοποιησω αυτον...απτην τεχνικη υποστηριξη της forthnet εφαγα ακυρο,δεν περιμενα και τιποτα αλλα εκανα μια προσπαθεια και εκει.καποιος που να εχει ασχοληθει με το συγκεκριμενο...?? 

post-231039-0-27405900-1411557145_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα με λίγο ψάξιμο πατέντα από άλλο φόρουμ, θα βάλω το λινκ κατευθείαν έτσι ώστε να φαίνεται ξεκάθαρα η πηγή γιατί πιστεύω είναι καλύτερο από το να κάνω clopy paste τη λύση.

http://www.adslgr.com/forum/threads/812786-No-IP-σε-ZXHN-H108L-(κόλπο-λυση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω...!!απο χτες εχω φαει τον κοσμο να βρω κατι αλλα τιποτα..!!


Δυστυχως δεν μπορω να το κανω.... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.το dyndns εχει γινει με πληρωμη οσο ξερω αλλα καποιοι  λενε οτι πιο παλια αν πηγαινες διαμεσω το site της tp link νομιζω οτι και καλα εχεις αγορασει προιον τους(ισως να θελει register καποιο προιον με σειριακο) τοτε μπορουσες να φτιαξεις δωρεαν account.το ιδιο και για την dlink

www.pcsteps.gr/1364-δωρεάν-στατική-ip-dyndns/

βεβαια ειναι οποιος προλαβει προλαβε γιατι πολλα απο αυτα ισχυαν αλλα δεν ισχυουν πλεον.


ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω...!!απο χτες εχω φαει τον κοσμο να βρω κατι αλλα τιποτα..!!


Δυστυχως δεν μπορω να το κανω.... :unsure:

γραφουν οτι παιζει ακομα στο site.μηπως κανεις κατι λαθος ή βαζεις λαθος καποια στοιχεια?

κατα τα αλλα στην θεση σου θα πεταγα το zte οχι μονο για το θεμα dyndns,No-ip κτλ αλλα γενικα επειδη ειναι χαλια ρουτερ και σε sync και σε σταθεροτητα και σε wireless.γιατι δεν μπορεις να το κανεις?δοκιμασε πχ με internet explorer αν δοκιμασες με αλλο browser.


Λιγη βοηθεια θα ηθελα σε οποιον μπορει....πηρα αναγκαστικα χτες το ρουτερ zte zxhn h108l απο forthnet λογω βλαβης του προηγουμενου και απ'οτι καταλαβα με αυτα που διαβασα εδω μεσα ειναι μαπα....!προσπαθω να συνδεσω μια ip camera κ ενω εβγαλα ακρη με τα ports δεν μπορω να αλλαξω και ουτε υπαρχει επιλογη οπως φαινεται στην φωτο τον service provider που εχει www.dyndns.org .εχω ηδη λογαριασμο στο no-ip.com και θελω να χρησιμοποιησω αυτον...απτην τεχνικη υποστηριξη της forthnet εφαγα ακυρο,δεν περιμενα και τιποτα αλλα εκανα μια προσπαθεια και εκει.καποιος που να εχει ασχοληθει με το συγκεκριμενο...?? 

επισης δεν θα εμπιστευομουν καμερα πανω σε αυτο το ρουτερ.και οπως ειδες και εδωμεσα απο τοτε που ολοι οι παροχοι δινουν zte εχουν ανοιχτει 500 θεματα για προβληματα και παραπονα.ναι η τεχνικη υποστηριξη δεν μπορει να σου κανει κατι παραπανω.λογικο ειναι.αυτα προσφερει το ρουτερ θα σου πουν αυτα εχεις.επισης δεν μπλεκουν γενικοτερα με dyndns ,Noip τα support τον παροχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αν ηξερα οτι θα μου εδιναν το ρουτερ αυτο δεν θα το επερνα μετα απο αυτα που διαβασα...!!το θεμα ειναι οτι εχω λογαριασμο στο no-ip και τον εχω πληρωμενο για 2 χρονια...με το προηγουμενο μια χαρα λειτουργουσε,τωρα τι κανουμε....

 

poulinos  με την διαδικασια δεν καταλαβαινω πως γινεται ..το ανοιγω με notepad απο εκει κ περα τι κανω...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αν ηξερα οτι θα μου εδιναν το ρουτερ αυτο δεν θα το επερνα μετα απο αυτα που διαβασα...!!το θεμα ειναι οτι εχω λογαριασμο στο no-ip και τον εχω πληρωμενο για 2 χρονια...με το προηγουμενο μια χαρα λειτουργουσε,τωρα τι κανουμε....

 

poulinos  με την διαδικασια δεν καταλαβαινω πως γινεται ..το ανοιγω με notepad απο εκει κ περα τι κανω...?

ετσι και αλλιως δεν θα σου εδιναν αλλο αμα δεν το επαιρνες οποτε αφου το πηρες δωρεαν ενα και το ιδιο.εγω παντως θα το αλλαζα για ολους τους παραπανω λογους που εγραψα..το προηγουμενο να υποθεσω κανα thomson ηταν?τι επαθε?αν ειναι πχ θεμα μετασχηματιστη οτι καηκε τοτε οκ βρισκουμε λυση.

 

για τις οδηγιες τι δεν καταλαβες?

λοιπόν

1) zte zxhn h108l ddns.htm.txt το σωζουμε σβηνώντας τη καταληξη .τχτ να γινει .htm

2) ανοίγουμε τη σελιδα του ρουτερ και κανουμε Login (user )

3) χωρις να κλεισουμε το browser ανοιγουμε το αρχειο αυτο και βαζομυε τα στοιχεια για No-IP και παταμε [sAVE]

1.σβηνεις το txt για να ειναι Htm.

2.μπαινεις μεσα στον ρουτερ σου κανονικα με το 192.168.1.

και χωρις να κλεισεις το 192.168.1.1 ανοιγες το αρχειο το htm και βαζεις τα στοιχεια του Noip και πατας save μεσα απο την σελιδα που θα εχεις ανοιξει.

δεν το εχω δοκιμασει αφου δεν εχω zte αλλα δεν βλεπω κατι παραξενο.αν δεν πετυχει με πχ mozilla δοκιμασε και internet explorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις poulinos....το προηγουμενο μου κολλαγε συνεχεια κ ηθελε συνεχεια επανεκκινηση για να παιξει...αφου τους επρηξα στη forthnet δεχτηκανε να το αλλαξουνε και μου ζητησαν το παλιο πισω..ενα technicolor td δεν θυμαμαι αριθμο..


 


τωρα οσον αφορα τις οδηγιες το εκανα αλλα δεν μπορω να δω την καμερα με τιποτα....λυση προσωρινη να την δουλευω με wi-fi απλα παει τζαμπα η συνδρομη που ειχα πληρωσει στην no-ip...φτιαχνεις το ενα χαλαει το αλλο....οι μονοι χαμενοι ημαστε εμεις οι καταναλωτες αυτο καταλαβα...


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις poulinos....το προηγουμενο μου κολλαγε συνεχεια κ ηθελε συνεχεια επανεκκινηση για να παιξει...αφου τους επρηξα στη forthnet δεχτηκανε να το αλλαξουνε και μου ζητησαν το παλιο πισω..ενα technicolor td δεν θυμαμαι αριθμο..

 

τωρα οσον αφορα τις οδηγιες το εκανα αλλα δεν μπορω να δω την καμερα με τιποτα....λυση προσωρινη να την δουλευω με wi-fi απλα παει τζαμπα η συνδρομη που ειχα πληρωσει στην no-ip...φτιαχνεις το ενα χαλαει το αλλο....οι μονοι χαμενοι ημαστε εμεις οι καταναλωτες αυτο καταλαβα...

 

η το 5130 θα σου εδωσαν ή το 5136.και τα 2 κλασσεις ανωτερα απο το zte που ειναι για πεταμα.

μισο λεπτακι γιατι δεν μπορεις με το Technicolor να παιξεις με noip?το 784 που εχω εχει κανονικα Noip και παιζω χωρις θεμα.απλα μην προσπαθεις μεσα απο το ιδιο το δικτυο σου να δεις την καμερα με το Noip.αν το ρουτερ δεν υποστηριζει nat loopback δεν θα μπορεσεις να την δεις εκτος αν βαλεις Proxy για να φαινεται οτι εισαι απεξω.η μπες με 3g απο το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...