Προς το περιεχόμενο

Η νέα έκδοση του Dolphin Browser υποστηρίζει Android 5.0


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο δημοφιλής Dolphin Browser αναβαθμίστηκε για να υποστηρίξει την νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Google, Android 5.0 Lolipop.Η νέα έκδοση του Dolphin Browser υποστηρίζει πια Flash ενώ η εταιρεία που βρίσκεται πίσω από την ανάπτυξη του υποστηρίζει ότι όλη η εμπειρία πλοήγησης στο διαδίκτυο έχει αναβαθμιστεί σημαντικά.

Η αναβάθμιση -στο κλίμα των ημερών- συμπεριλαμβάνει και ένα Χριστουγενιάτικο θέμα. Ένα νέο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό είναι ότι όταν δεν υπάρχει αρκετό χώρος στο κινητό για να τρέξει ο browser, τότε αυτομάτως δημιουργεί χώρο (μέσω του χαρακτηριστικού auto-clear app storage και με την σχετική άδεια σας βεβαίως).

 

Υποστηρίζεται συγχρονισμός speed dials, add-ons, themes και των ρυθμίσεων μέσω του Dolphin Connect ενώ επιπλέον υποστηρίζεται ο διαμοιρασμός ιστοσελίδων μεταξύ συσκευών με την χρήση της τεχνολογίας NFC. Επίσης η κάτω μπάρα στο κινητό μπορεί να "εξαφανίζεται" κατά την πλόηγηση, ώστε ο χρήστης να απολαμβάνει πλήρως το περιεχόμενο των ιστοσελίδων.

Ο Dolphin Browser σύμφωνα με την εταιρεία ανάπτυξης, έχει κατέβει 100 εκατομμύρια φορές στο Android και στο iOS.

 

Dolphin Browser | File.png Download: Android |

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flash στο κινητό ειναι no no. Ακόμα και να δουλεύει χωρίς να κρασάρει, ρουφάει την μπαταρία.

 

Ελπίζω να υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης

 

ΥΓ: Γιατί δεν μπορω να ποστάρω απο τις ειδήσεις και πρέπει να μπω στο forum;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν χρησιμοποιώ επί μόνιμου βάσεως. Έχω και τα bookmarks του Chrome που χρησιμοποιώ στο pc και extension με το οποίο μπορώ να στείλω απευθείας κάτι από το pc στο κινητό πχ έναν αριθμό, ένα link ή κάποια πληροφορία.

 

ΥΓ. Έχω ξεχάσει τι σημαίνει μπαταρία σε smartphone.Βάλτε extended να ξενοιάσετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό rendering......προσωπικα προτιμώ τον uc browser HD ο οποιος είναι άψογος και με limit scrolling για μεγαλύτερη ευκολία στο ρολαρισμα - το οποιο είναι υποδειγματικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον άλλαξε με firefox που αν και λίγο πιο αργός, δεν μου χάνει όλες τις ιστοσελίδες κάθε φορά που κλείνει, αλλά αντιθέτως τις επαναφέρει στο επόμενο άνοιγμα. Και τα πρόσθετα του είναι και περισσότερα και πιο χρήσιμα.

 

ΥΓ. Έχω ξεχάσει τι σημαίνει μπαταρία σε smartphone.Βάλτε extended να ξενοιάσετε.

Σε ποιο extended αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flash στο κινητό ειναι no no.

Το προβλημα ειναι οτι ακομα και σημερα πολύ περιεχόμενο βασίζετε σε flash. Αν εσυ δεν το θες δεν πειράζει. Ασε εμάς που θέλουμε να τα βλέπουμε ολα να το έχουμε και μην εισαι εγωιστής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Browser είναι μέτριο, έχει σχετικά κακό rendering, και έχει περίεργο zoom... από την άλλη είναι αρκετά γρήγορο και δεν σκαλωνει κάπου και τρώει λιγότερη ram.

 

εμένα μαρεσει το us browser hd (rendering, speed, scrolling, zooming) αλλά υστερεί για τα καλα σε δυνατότητες και έχει μποοοοολικο bloat που και να θέλεις να το σουταρεις δεεε

 

 

όσο για το Flash νεράκι το πάει αλλά μπαταρία φεύγει τόσο γρήγορα που ούτε να τροφοδοτουσε warp drive

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο extended αναφέρεσαι;

προφανως εννοει μεγαλυτερη μπαταρια.

Για τo Note 2 εχω πχ την zero lemon 9300m (3 φορες μεγαλυτερη απο την stock) και ναι πραγματικα την ξεχνας. Με ενα 40e κανεις best of επενδυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως εννοει μεγαλυτερη μπαταρια.

Για τo Note 2 εχω πχ την zero lemon 9300m (3 φορες μεγαλυτερη απο την stock) και ναι πραγματικα την ξεχνας. Με ενα 40e κανεις best of επενδυση.

και το κάνει το κινιτο σαν την αρβύλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως εννοει μεγαλυτερη μπαταρια.

Για τo Note 2 εχω πχ την zero lemon 9300m (3 φορες μεγαλυτερη απο την stock) και ναι πραγματικα την ξεχνας. Με ενα 40e κανεις best of επενδυση.

 

Ξεχασες να αναφερεις και την προστασια που σου προσφερει, εχεις μονιμα ενα τουβλο πανω σου να πεταξεις σε καναν επιδοξο ληστη/κακοποιο κλπ

 

Ασε που αν ξεχασεις το σφυρι κοπανας και τις προκες με αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...