Προς το περιεχόμενο

Η νέα σειρά router της D-Link, με κορυφαίο το AC5300 Ultra WiFi είναι... εξωγήινη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ επειδη ειμαι στης πλειοψηφια που θεωρει οτι δεν χρειαζεται κατι τετοιο,ας μας διαφωτισει καποιος γιατι χρειαζεται καποιος αυτο το μοντεμ. για οικιακη χρηση παρακαλω. μεγαλυτερες ταχυτητες ιντερνετ? δυνατοτερο σημα? πιο γρηγορη μεταφορα δεδομενων? τι αλλο? 

...ωραια (χαρτο)πετσετοθηκη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτό που λέει ο kage πάντως έχει δίκαιο.Μάλλον το ισχυρότερο δέλεαρ για την απόκτησή του θα είναι οι καλύτερες επιδόσεις σε wireless streaming κλπ.Αν και προσωπικά θα προτιμούσα homeplug και συρματάκι, αλλά οκ, αντιληπτό έστω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ 300 ευρω εχει το Linksys WRT1900AC.

Το D-Link θα ειναι (μαλλον) πιο ακριβο.

 

Ειναι και για τα φρικια που καταναλωνουν τεχνολογια, αλλα αν διαβασει καποιος το πρωτο μου post, θα δει οτι εγραψα "αν ειναι OpenWrt friendly, το τσιμπησα".

 

Αν δεν ειναι, θα μου ειναι αδιαφορο.

Οπως μου ειναι αδιαφορα τα τηλεφωνα, και ετσι εχω ενα Samsung των 80 ευρω με Android 2.3

 

Αν θελει λοιπον καποιος να βρει λογους χρησης του συγκεκριμενου router, ας βρει πληροφοριες περι OpenWrt.

Δεν θα μπω σε διαδικασια αναλυσης, sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κολεόπτερα παρουσιάζουν το φαινόμενο της υπερμεταμόρφωσης. Αυτό όχι .Αυτό είναι κολεόπτερο υπερμορφικό με 8 πόδια !!!..... ΔΕΝ είναι εξωγήινος :P

.... ούτε καν 310$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

300 ευρώ για ένα router;

η σωστή απορία θα ήταν "300euro για D-Link?" :P

 

ok για οικιακή χρήση είναι πάρα πολλά, αλλά γενικά για τιμή router δεν είναι και τόσα αν σκεφτείς πόσο κάνουν τα Cisco :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ 300 ευρω εχει το Linksys WRT1900AC.

Το D-Link θα ειναι (μαλλον) πιο ακριβο.

 

Ειναι και για τα φρικια που καταναλωνουν τεχνολογια, αλλα αν διαβασει καποιος το πρωτο μου post, θα δει οτι εγραψα "αν ειναι OpenWrt friendly, το τσιμπησα".

 

Αν δεν ειναι, θα μου ειναι αδιαφορο.

Οπως μου ειναι αδιαφορα τα τηλεφωνα, και ετσι εχω ενα Samsung των 80 ευρω με Android 2.3

 

Αν θελει λοιπον καποιος να βρει λογους χρησης του συγκεκριμενου router, ας βρει πληροφοριες περι OpenWrt.

Δεν θα μπω σε διαδικασια αναλυσης, sorry.

Kαλά ρε συ, δε χρειάζεται και να απολογείσαι εαν τυχόν το αγοράσεις ακόμα ακόμα.Πολύ περισσότερο στην περίπτωση που έχει κάποιο μοναδικό χαρακτηριστικό που θέλεις και δεν το βρίσκεις σε άλλη αντίστοιχη πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ThReSh, on 06 Jan 2015 - 9:49 PM, said:ThReSh, on 06 Jan 2015 - 9:49 PM, said:ThReSh, on 06 Jan 2015 - 9:49 PM, said:

η σωστή απορία θα ήταν "300euro για D-Link?" :P

 

ok για οικιακή χρήση είναι πάρα πολλά, αλλά γενικά για τιμή router δεν είναι και τόσα αν σκεφτείς πόσο κάνουν τα Cisco :)

 

Νομιζω οτι η D-Link ειναι πιο γνωστη απο την Draytek, και νομιζω οτι δεν τα ξερεις καλα.

Και στο forum οπου επικρατει η "μανία" των Draytek, θα ποσταρω μόνο αυτο...

 

*****

 

Draytek Vigor 2760/(Delight) (VDSL2/ADSL2+) - Lantiq VR9/VRX288 - Τιμη skroutz.gr: Aπο 141,38

TP-Link TD-W8970 (VDSL2/ADSL2+) - Lantiq VR9/VRX268 - Τιμη skroutz.gr: Απο 50,95

 

3Aw96f3.png?1

 

Αν πιστευεις οτι η διαφορα μεταξυ των δυο routers που εβαλα σε συγκριση, οσον αφορα το hardware... δικαιολογει τη τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη... δικαιωμα σου να αγορασεις αυτο που θες.

 

*****

 

Παντως επειδη λογω "ψαξιματος συμβατων με OpenWrt συσκευων", ξερω/εχω διαβασει σχεδον τα specs απο τα περισσοτερα routers που κυκλοφορουν μεχρι και σημερα (εκτος απο τα Cisco και τα Draytek που ειναι αδιαφορα) τα specs του D-Link απλα ειναι οντως... "απο αλλο πλανητη".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα αεροδρόμια και σε τόσο μεγάλους χώρους τι router χρησιμοποιούν ; 

Ποιος είπε ότι το ρουτερ είναι (μόνο) για οικιακή χρήση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...