Προς το περιεχόμενο

sj4000 sjcam


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να την πάρω την βρήκα στο ebay με 70 και επειδή ξέρω οτι κυκλοφορούν και απομιμήσεις της, δεν ξέρω αν θα είναι η αυθεντική γιατί μπήκα στο ελληνικό site της sj και την είχε 134 και σκέφτηκα πως είναι μεγάλη η διάφορα. Το link που τη βρήκα: (http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=281306722522&category=11724&pm=1&ds=0&t=1428492700279) Τη γνώμη έχετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.skroutz.gr/s/5608031/SJCAM-SJ4000-1080p.html (χωρίς wifi).

 

Eκεί που την βρήκες 130+ είναι απλά κλεψία.

 

http://www.insomnia.gr/topic/538180-action-camera-sj4000-a-%CE%BC%CE%B5-mounts-5913-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89/

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα τα έχει. Και σε ένα μαγαζί που είδα αυτήν στα 70-75 ευρώ (την πήρε φίλος, ωραία τραβάει...μέχρι και tie wrap είχε μέσα για να μην ψάχνεσαι να βρεις για να την πιάσεις κάπου), πάλι είχε πολύ πράμα μαζί, όπως η sj 4000.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το αν είναι original του skroutz δεν το ξέρω (φαντάζομαι είναι). Εδώ στο θέμα αυτό θα διαβάσεις (έχουν πει κατα καιρούς) μερικούς τρόπους για το πώς τις ξεχωρίζουν: http://www.insomnia.gr/topic/538180-action-camera-sj4000-a-%CE%BC%CE%B5-mounts-5913-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω διαβασει το θέμα αυτό και τους τρόπους ξέρω απο βιντεκια στο youtube.Το θέμα είναι μόλις φτασει στα χέρια μου θα είναι πλέον αργά να την συγκρινω.Αν είναι μουφα ακόμα και στις φωτογραφίες βάζουν της original, οποτε ουτε απο internet μπορείς να τις συγκρίνεις. Είχα ρωτήσει τον πωλητή αν είναι όντως η original γιατί του είπα πως είναι πολύ φθηνή και μου απάντησε μην ανησυχεις είναι η αυθεντική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E τι θα σου πει? χαχα... Πέρα από την πλάκα και εγώ πιστεύω η αυθεντική θα είναι αλλά περίμενε και καμία ακόμα απάντηση εδώ στο θέμα μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ή στο θέμα που σου έβαλα παραπάνω (που λες ότι το έχεις διαβάσει) αφού αποφάσισες να την πάρεις από εδώ, ρώτα αν είναι η αυθεντική μήπως σου απαντήσουν πιο γρήγορα μιας και έχει μεγαλύτερη κινητικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα , ξεθαβω το ποστ για να μην ανοίξω άλλο θέμα.σκέφτομαι να πάρω την εν λόγω κάμερα για χρήση κυρίως στη μηχανή .

Σαν εντελώς άπειρος με action cam ,έχω μερικές ερωτήσεις. Αρχικά , 1) πόσο ασφαλής θα είναι η κάμερα αν την τοποθετήσω στο κράνος?

2) Με ποιον τρόπο προσαρμόζεται στο κράνος μου ?

3)θα μείνει κάποια βάση μόνιμα στο κράνος η μπαίνει κ βγαίνει ?

4) στα πολλά χιλιόμετρα ,είναι επικίνδυνο να πέσει από τη βάση η αντέχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γνώμη μου είναι ότι όλες οι sjcam είναι μάπα και εντελώς υπερεκτιμημένες για αυτά που προσφέρουν. Απλώς έπεσε πολύ μάρκετινγκ κυρίως στο youtube με ψεύτικα βίντεο που κάνουν τις άλλες κάμερες να φαίνονται σκουπίδια μπροστά τους. 4κ δεν έχουν είναι fake. Για μένα η πιο καλή φθηνή action cam είναι η firefly 6s στην κατηγορία κάτω του 100ευρου, Μετά στα 100 είναι η xiaomi yi που είναι ακόμα πιο καλή. Στα 200 είναι η gopro hero4 silver refurbished.

   Για αυτά που  ρώτησες τώρα, όλες οι action cams έχουν αυτοκολλητάκια που κολλάνε στο κράνος και είναι αρκετά γερά δε φεύγουν. Μπορείς να πάρεις πολλά τε΄τοια αυτοκολλητα από ebay είναι φθηνά. τοποθετείς τη βάση με το αυτοκόλλητο στο κράνος και μετά τη  βγάζεις την κάμερα χωρίς να χριάζεται να βγάλεις και το αυτοκολλητο με τη βάση.

Επεξ/σία από Andyk0555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικός. Για 4κ ανάλυση δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα , ένα αξιοπρεπές hd video αρκεί.την xiaomi την έχω δει και αυτή αλλά αν δεν κάνω λάθος δεν έχει καμία βάση στήριξης μαζί , μόνο η κάμερα κάνει τόσο σε αντίθεση με την sj που έχει και οθόνη να βλέπεις τι τραβάς και αρκετές βάσεις στήριξης γι'αυτό έλεγα για αυτήν. Για go prο δεν βγαίνω Αλλά δε μου χρειάζεται και τόσο ακριβό. Είδα και μια andoer με 50 κάτι ευρώ που έχει αρκετά καλα reviews , πολλά παρελκόμενα δώρο και ένα πολύ ωραίο χειριστήριο σαν ρολόι που την χειρίζεσαι από εκεί πολύ εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...