Προς το περιεχόμενο

Elephone p7000


enidreiogmx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία, αλλά ποια είναι αυτά;

Λογικά εννοεί κάποιο/α μοντέλο/α από αυτές τις εταιρείες - Ulefone, Mlais, Zeaplus. Η Ulefone έχει βγάλει το Be Touch 2, που το έχουν σε προσφορά μάλιστα και είναι πολύ καλό τηλέφωνο, η Mlais το τελευταίο που έχει βγάλει και είναι επίσης καλό είναι το Μ7, ενώ η Zeaplus ούτε που την ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω ότι και το Umi Iron είναι επίσης πολύ δημοφιλής τώρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποια γνώμη σχετικά με αυτό το τηλέφωνο, μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω!?

Επεξ/σία από marrylusia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεα ενημερωση απο την elephone.hk νεα ROM για το Elephone p10c και ερχεται και για P6000, P7000, P8000. rom download link: http://bbs.elephone.hk/thr...l#.VZJcg0ZGx1R

Το λινκ που δίνεις λέει ότι είναι για CyanogenMod 12.1 for Elephone P10C

Πάντως είναι καλό να προσθέτονται και άλλα OS και όχι μόνο το καθαρό android, γιατί δίνει περισσότερες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όποιον το πήρε το κινητό, βλέπω έχει βγει

Elephone P7000_CyanogenMod12.1_20150529 based on Android 5.1.1_Beta

 

173805yy7ysjq77vvjak9d.png

 

173805fmqlq9qfv56d9vlj.png

 

173806rlj05oh85qh9ol00.png

 

173807xst4w0jp131hkz1e.png

 

Δεν έχω κανένα σχόλιο εδώ από το κινητό πάντως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το p7000 εδώ και 10 ημέρες. Καλή συσκευή χτυπάει 42.000 στο Antutu, τα συστήματα επικοινωνίας του λειτουργούν τέλεια και με 4G  στην Ελλάδα. Καλή και φωτεινή οθόνη, γρήγορη απόκριση, καλή ποιότητα κατασκευής, καλός ήχος, καλή αυτονομία βγάζει άνετα 2 ημέρες. Θέλει 4 ώρες να φορτίσει. Μέτρια κάμερα που μπορεί όμως αργότερα να βελτιωθεί μα κάποιο update.

Το μεγάλο μειονέκτημά του η αργή απόκριση στα βαριά παιχνίδια. Χρειάστηκε 0,5 έως 1 δεύτερο για να αποκριθεί η οθόνη στις αντιδράσεις μου σε Modern Combat 5 και Asphalt 8. Ουσιαστικά δεν παίζονται. Δεν γνωρίζω που οφείλετε αυτό από την στιγμή που έχει τόσο δυνατό SoC. Διάβασα ότι τρώει throttle ο επεξεργαστής, το ρουτάρισα και το αναίρεσα αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Δεν έχω χρόνο αυτή την στιγμή να το ψάξω περισσότερο και κάποια στιγμή θα υποβάλω σχετικό ερώτημα στην υποστήριξη της Elephone.

Εάν δεν παίζεται παιχνίδια τότε το p7000 είναι μια πολύ καλή συσκευή. Εάν το θέλετε και σαν παιχνιδομηχανή τότε σας προτείνω να μείνετε μακριά μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

Ελπίζω ότι η Elephone θα βγάλει κάποια στιγμή κάποια ROM της προκοπής που θα λύνει το παραπάνω πρόβλημα και θα βελτιώνει την κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο update:

 όλες οι roms είναι διαθέσιμες για το P7000 συμπεριλαμβανομένων roms τρίτων. Αυτό το αρχείο apk δεν υποστηρίζει τηλέφωνα με Android 5.0, εκτός του P7000. link:  http://bbs.elephone.hk/thread-6160-1-1.html#.VaTiqvmqqkp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το p7000 εδώ και 10 ημέρες. Καλή συσκευή χτυπάει 42.000 στο Antutu, τα συστήματα επικοινωνίας του λειτουργούν τέλεια και με 4G  στην Ελλάδα. Καλή και φωτεινή οθόνη, γρήγορη απόκριση, καλή ποιότητα κατασκευής, καλός ήχος, καλή αυτονομία βγάζει άνετα 2 ημέρες. Θέλει 4 ώρες να φορτίσει. Μέτρια κάμερα που μπορεί όμως αργότερα να βελτιωθεί μα κάποιο update.

Το μεγάλο μειονέκτημά του η αργή απόκριση στα βαριά παιχνίδια. Χρειάστηκε 0,5 έως 1 δεύτερο για να αποκριθεί η οθόνη στις αντιδράσεις μου σε Modern Combat 5 και Asphalt 8. Ουσιαστικά δεν παίζονται. Δεν γνωρίζω που οφείλετε αυτό από την στιγμή που έχει τόσο δυνατό SoC. Διάβασα ότι τρώει throttle ο επεξεργαστής, το ρουτάρισα και το αναίρεσα αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Δεν έχω χρόνο αυτή την στιγμή να το ψάξω περισσότερο και κάποια στιγμή θα υποβάλω σχετικό ερώτημα στην υποστήριξη της Elephone.

Εάν δεν παίζεται παιχνίδια τότε το p7000 είναι μια πολύ καλή συσκευή. Εάν το θέλετε και σαν παιχνιδομηχανή τότε σας προτείνω να μείνετε μακριά μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

Ελπίζω ότι η Elephone θα βγάλει κάποια στιγμή κάποια ROM της προκοπής που θα λύνει το παραπάνω πρόβλημα και θα βελτιώνει την κάμερα.

Με ποια rom είσαι? Δοκίμασες τις άλλες που κυκλοφορούν? Εκτός από παιχνιδομηχανή, δηλαδή είσαι ικανοποιημένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποια rom είσαι? Δοκίμασες τις άλλες που κυκλοφορούν? Εκτός από παιχνιδομηχανή, δηλαδή είσαι ικανοποιημένος?

 

Είμαι με την τελευταία επίσημη την 20150629. Και ναι, είμαι ικανοποιημένος σε όλα τα υπόλοιπα. Για τα λεφτά της είναι εξαιρετική συσκευή. Πιστεύω πως και το θέμα με τα παιχνίδια κάποια στιγμή θα το λύσουν και αυτό γιατί η συσκευή είναι πολύ γρήγορη. Φορτώνει βαριές ιστοσελίδες πολύ ποιο γρήγορα από το Galaxy S4 μου με τον Snapdragon 800 (i9506). Για αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω πως με 3gb RAM και τόσο καλή κάρτα γραφικών έχει τόσο καθυστερημένη απόκριση στα παιχνίδια. Πιστεύω πως πρόκειται  για κακή ρύθμιση κάποιου driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς βλέπω βγάζουν συνέχεια αναβαθμίσεις και γενικώς κοιτάνε τα σχόλια το bbs που έχουν, οπότε λογικά σε κάποια επόμενη αναβάθμιση θα φτιαχτεί. Άντε καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και το fingerprint δουλεύει άψογα και γρήγορα, τουλάχιστον στο δικό μου. Επίσης πολύ καλό video στα 1080p, μπορώ να πω ότι έμεινα ποιο ικανοποιημένος στο video από ότι στην φωτογραφική μηχανή. Μεγάλο πλεονέκτημα και η επίσημη εφαρμογή για φλασάρισμα η Eleflash που στην καινούρια έκδοση σου δίνει όλες τις διαθέσιμες ROM για να κατεβάσεις και φλασάρεις ότι ώρα θες άμεσα και ασφαλώς την ROM που θέλεις. Γενικά φαίνεται πως η Elephone προσπαθεί και είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα λύσει και το πρόβλημα της αργής απόκρισης στα βαριά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός τις παραδώσεις των κινητών σε διάφορα μαγαζιά και κατ' επέκταση στους πελάτες, με το p7000 και μετά, η Elephone δείχνει ότι προσπαθεί να εδραιώσει ένα καλό όνομα στην αγορά και να μπει στο club των εταιρειών που θεωρούνται εγγύηση. Το θέμα είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλοί κατασκευαστές εκεί έξω, που προσφέρουν όλοι σχεδόν τα ίδια, στην ίδια τιμή σχεδόν, οπότε ο ανταγωνισμός έχει γίνει πολύ μεγάλος και οι εταιρείες πια προσπαθούν να εδραιωθούν και να αποκτήσουν ένα σταθερό αγοραστικό κοινό για να σταθεροποιήσουν και μετά να αυξήσουν τα έσοδά τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτή η προσφορά με τα 150€ βγενει συνέχεια;

Όχι, αυτή η προσφορά ίσχυε όσο γινόταν το promotion. Τώρα τέτοιου είδους προσφορά υπάρχει για το P8000, που είναι εξίσου πολύ καλό τηλέφωνο διαβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...