Προς το περιεχόμενο

TANNOY Reveal-402 Studio Monitor 2x+ TC ELECTRONIC Level Pilot Monitor Controller @ NAKAS 198 euro


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηχεία monitor ζευγάριMonitor Controller στα 198 ευρώ από Νάκας .

Χαμηλότερες τιμές skroutz για monitors 96(το ένα)X2 = 192 e + 77 e για το controller = 269 e. Δηλαδή κέρδος 71 e.

Ψάχνοντας για ηχεία βρήκα την προσφορά και τα "χτύπησα".Τα ηχεία είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ. Site και reviews εδώ.

 

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ακουσεις μουσικη τι λενε φιλε μου?? καποτε ειχα ακουσει μονιτορ ηχεια κ μου φανηκε λιγο αχρωμος ο ηχος τους..σε σχεση με καποια hi-fi ηχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα τα δικα μου βγαζουν εναν ηχο ρευματος (γειωσης μαλλον) λογο του οτι δεν εχω controller και τα εχω συνδεμενα απευθειας με 5 μετρα φθηνο καλωδιο στο laptop. 
Βεβαια ειναι ενοχλητικο πανω απο την μεση της εντασης. Ουτως ή αλλως αν εχεις συνεχως τα μονιτορ πανω απο την μεση της εντασης για αρκετες ωρες καθε μερα δεν τα βλεπω να αντεχουν χρονια.

Σε σχεση παντως με 2.1 5.1 κλπ λυσεις, αν ακους αποκλειστικα μουσικη και δεν βλεπεις ταινιες στον υπολογιστη ειναι η μερα με την νυχτα. Ιδιως για ηλεκτρονικη μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αρκετά monitor που είχα για 2 λόγους μου έκανε hissing noise:

1. Συνδεση σε unballanced (rca)

2. κακό καλώδιο

Για να είσαι σίγουρος πρέπει να τα συνδέσεις από κάρτα ήχου με XLR σε XLR των monitor και με καλό καλώδιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ηχεία τα έχω συνδέσει μέσω controller.O controller έχει 2 male XLR και 2 famale XLR(φωτό). Τα male είναι out και συνδέονται στα ηχεία κατευθείαν (φωτό) και τα  female είναι in και  τα συνδέουμε με την κάρτα ήχου με καλώδιο 3.5 mm jack stereo σε 2X XLR male με κόστος  7 ευρώ . Θα χρειαστούμε και μια προέκταση XLR male - XLR female  στην μια έξοδο του controller για να δημιουργήσουμε την απόσταση του ενός ηχείου από το άλλο,με κόστος 4 ευρώ.

Τα ηχεία είναι πολύ δυνατά σε όλο το εύρος των συχνοτήτων.Πολύ καλά ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ πρίμα (ακούω πράγματα τα οποία δεν άκουγα με τα προηγούμενα 2.1 που είχα).Ωραία mid και μπάσο που σε κάνει να ψάχνεις να βρεις που είναι το sub (σε όλα αυτά βοηθάει πολύ και η SoundBlaster Z).Τα ηχεία δεν έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ hissing noise.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ηχεία τα έχω συνδέσει μέσω controller.O controller έχει 2 male XLR και 2 famale XLR(φωτό). Τα male είναι out και συνδέονται στα ηχεία κατευθείαν (φωτό) και τα female είναι in και τα συνδέουμε με την κάρτα ήχου με καλώδιο 3.5 mm jack stereo σε 2X XLR male με κόστος 7 ευρώ . Θα χρειαστούμε και μια προέκταση XLR male - XLR female στην μια έξοδο του controller για να δημιουργήσουμε την απόσταση του ενός ηχείου από το άλλο,με κόστος 5 ευρώ.

Τα ηχεία είναι πολύ δυνατά σε όλο το εύρος των συχνοτήτων.Πολύ καλά ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ πρίμα (ακούω πράγματα τα οποία δεν άκουγα με τα προηγούμενα 2.1 που είχα).Ωραία mid και μπάσο που σε κάνει να ψάχνεις να βρεις που είναι το sub (σε όλα αυτά βοηθάει πολύ και η SoundBlaster Z).Τα ηχεία δεν έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ hissing noise.

Δλδ να βάλουμε το χέρι στην τσεπη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχεις σκοπό να αγοράσεις ηχεία,ΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ. Και με την προσφορά ακόμα περισσότερο.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σκοπό να αγοράσεις ηχεία,ΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ. Και με την προσφορά ακόμα περισσότερο.

Φτανει να ξερεις τι ειναι τα ηχεια monitor και τι ακριβως ζητας στο θεμα ηχου.

 

Αν ζητας αυτα που (δεν) προσφερουν τα μονιτορ τοτε καλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανει να ξερεις τι ειναι τα ηχεια monitor και τι ακριβως ζητας στο θεμα ηχου.

 

Αν ζητας αυτα που (δεν) προσφερουν τα μονιτορ τοτε καλως.

Πάντα! Τα μόνιτορ είναι ιδιαίτερα ηχεία και πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι (δεν) προσφέρουν.Πάντως τα REVEAL 402 δεν θα μπορούσα να τα πω 100% μόνιτορ.Διακρίνει κανείς κάποιους μικρούς χρωματισμούς στον ήχο,και αυτό τα κάνει πιο ουδέτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοω οτι το μονιτορ ηχειο προοριζεται για πολυ συγκεκριμενες χρησεις και συνηθως δεν αφηνει ικανοποιημενο τον μεσο οικιακο χρηστη.

Για εμπορικους κυριως σκοπους, ολες οι εταιρειες τελευταιως εχουν αρχισει και βγαζουν-βαφτιζουν ηχεια monitor και τσιμπανε την τιμη χωρις προφανη λογο περα απο το label και το οποιο promo προσφερει η λεξη "monitor". Στα ιδια λεφτα συνηθως χτυπας καλυτερα συμβατικα ηχεια και με πολυ καλυτερο ΜΟΥΣΙΚΟ αποτελεσμα στο αυτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρέλαβα σήμερα ... Πραγματικα απίστευτα καλά για 200 ευρώ.... Έχω hissing sound και μάλλον γιατί δεν είναι συνδεδεμένα με xlr ... Και παλι δεν ακούγεται όμως ..με καλά mp3 και flac σε ταξιδεύουν... Πολύ ποιοτικά πάντως ακόμα και τα ποντεσιομετρα είναι προσεγμένα όσο σε υλοποιήσεις 500+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...