Προς το περιεχόμενο

Χρονικα περιθωρια για σχεση


plato fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα! Ηθελα να ζητησω την αποψη σας για ενα θεμα που με απασχολει. Ειμαι πολυ ερωτευμενος με μια κοπελα απο τη σχολη που σπουδαζω. Θελω να μου δωσετε συμβουλες τι να κανω καθως εχω το προλημα οτι ειναι αρκετα νωρις κατα την αποψη μου να της προτεινω να παμε για καφε να βγουμε και τα γνωστα. Ωστοσο δε γινεται να περιμένω αφου σε λιγο αρχιζει η εξεταστικη και μετα τελειωνουμε οποτε θα παει σπιτι της (ειναι απο αλλη πολη). Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε πως να χειριστω το θεμα. Απο τη σχολη δεν ειχα σχεση με καμια αλλη κοπελα μεχρι τωρα. Να τονισω εδω οτι αυτη η κοπελα με εχει συναρπασει και θελω παρα πολυ να συμβει κατι με αυτη τη συμφοιτητρια. Ξεχασα να πω οτι σπουδαζω 4ο ετος στη φιλοσοφικη στα ιωαννινα και πως ενα απο τα ενδιαφεροντα της συγκεκριμενης ειναι το σινεμα. Και λεω ενδιαφεροντα δηλαδη να κανονισω να βρεθουμε "τυχαια" σε ενα εργο. Να αναφερω επισης οτι γνωριζω μια φιλη της που θα μπορουσε ισως να κανονισει καποια κοινη μας εξοδο ομως δεν ξερω αν μπορω να την εμπιστευτω εφοσον γενικοτερα δεν εχουμε μιλησει ποτε για ερωτικα-προσωπικα θεματα.

Σας παρακαλω να μην χλευασετε το thread καθως ειναι σημαντικο για μενα και να μη δημοσιευσετε κατι που θα οδηγησει τους mods να το κλειδωσουν. Thanks για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αφού μετά την εξεταστική θα γυρίσει για καλοκαίρι στο χωριό της, μην το κουράζεις, άστο καλύτερα, μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται, πόσο μάλλον με μόνο ένα ραντεβού για σινεμά. βρες καμιά ντόπια, παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι μπαλωμένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aαααααχχχχχ.....Τι ωρες εποχες...Ελευθεροι να καρδιοχτυπαμε για γκομενακια...Στα αρνητικα το μιναρισιο βεβαια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα! Ηθελα να ζητησω την αποψη σας για ενα θεμα που με απασχολει. Ειμαι πολυ ερωτευμενος με μια κοπελα απο τη σχολη που σπουδαζω. Θελω να μου δωσετε συμβουλες τι να κανω καθως εχω το προλημα οτι ειναι αρκετα νωρις κατα την αποψη μου να της προτεινω να παμε για καφε να βγουμε και τα γνωστα. Ωστοσο δε γινεται να περιμένω αφου σε λιγο αρχιζει η εξεταστικη και μετα τελειωνουμε οποτε θα παει σπιτι της (ειναι απο αλλη πολη). Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε πως να χειριστω το θεμα. Απο τη σχολη δεν ειχα σχεση με καμια αλλη κοπελα μεχρι τωρα. Να τονισω εδω οτι αυτη η κοπελα με εχει συναρπασει και θελω παρα πολυ να συμβει κατι με αυτη τη συμφοιτητρια. Ξεχασα να πω οτι σπουδαζω 4ο ετος στη φιλοσοφικη στα ιωαννινα και πως ενα απο τα ενδιαφεροντα της συγκεκριμενης ειναι το σινεμα. Και λεω ενδιαφεροντα δηλαδη να κανονισω να βρεθουμε "τυχαια" σε ενα εργο. Να αναφερω επισης οτι γνωριζω μια φιλη της που θα μπορουσε ισως να κανονισει καποια κοινη μας εξοδο ομως δεν ξερω αν μπορω να την εμπιστευτω εφοσον γενικοτερα δεν εχουμε μιλησει ποτε για ερωτικα-προσωπικα θεματα.

Σας παρακαλω να μην χλευασετε το thread καθως ειναι σημαντικο για μενα και να μη δημοσιευσετε κατι που θα οδηγησει τους mods να το κλειδωσουν. Thanks για το χρονο σας

 

Αν σε έχει συναρπάσει όπως λες, γιατί είναι αρκετά νωρίς ; 

Για καφέ μιλάμε, όχι για να να την παντρευτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να της πεις την αληθεια με οτι κινδυνο ή οχι συνεπαγεται αυτο...Τα "στημενα" ποτε δεν απεδωσαν...Ουτε στην δικη μου ...παλαιοληθηκη εποχη.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού μετά την εξεταστική θα γυρίσει για καλοκαίρι στο χωριό της, μην το κουράζεις, άστο καλύτερα, μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται, πόσο μάλλον με μόνο ένα ραντεβού για σινεμά. βρες καμιά ντόπια, παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι μπαλωμένο

Αυτο δε γινεται ξεκαθαρισα οτι ειμαι πολυ ερωτευμενος με αυτη ητ κοπελα

 

Αν σε έχει συναρπάσει όπως λες, γιατί είναι αρκετά νωρίς ; 

Για καφέ μιλάμε, όχι για να να την παντρευτείς.

Φιλε μου κατα την αποψη μου δε γνωριζομμαστε αρκετο καιρο ωστε να κανω κινηση και ανησυχω μηπως φανω πολυ λιγουρης. ΑΠΟ την αλλη οπως ειπα δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου

 

Απλα να της πεις την αληθεια με οτι κινδυνο ή οχι συνεπαγεται αυτο...Τα "στημενα" ποτε δεν απεδωσαν...Ουτε στην δικη μου ...παλαιοληθηκη εποχη.

 

Οπως έγραψα παραπάνω ανησυχω μηπως ειναι νωρις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να φας το κεφαλι σου απειρες φορες για να μαθεις πως οσο πιο ευθυς (ευθυς, οχι γλοιωδης) εισαι σε μερικα πραγματα, τοσο πιο πολυ θα κανεις την αλλη να κ(%υλωνει μαζι σου επειδη δειχνεις αποφασιστηκοτητα.

 

Οπως πολυ σωστα ειπε και ο απο πανου, σε αυτες τις υποθεσεις δεν υπαρχει πολυ νωρις, αλλα μονο πολυ αργα.

 

Μεινε απραγος , κατσε και σκεψου το ξανα και ξανα και ξανα για το ποτε και πως θα κανεις κινηση και καποια στιγμη αργα ή γρηγορα θα σου λεει "α ναι! μου αρεσει αυτη η ταινεια! θα πω και του δικου μου να ερθει!! θα τον συμπαθησεις πολυ!!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως κανοντας κινηση ενω ειναι ακομα νωρις φανω λιγο λυγουρι, ξελιγωμενος η κολλημενος. Γιατι αν με παρει για λυγουρι τοτε δεν ειναι καλα τα πραγματα. Αν εχετε καποια αλλη λυση πειτε μου γιατι δυστυχως ο χρονος πιεζει αφορητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όπως προειπώθηκε από τον Kostasspil και τον Zein, "πολύ νωρίς" δεν υπάρχει, εκτός αν της πεις για κρεβάτι από το πρώτο ραντεβού.

 

Κάνε την κίνηση και αν είναι να γίνει, θα γίνει. Μην περιμένεις.

 

Καλή τύχη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως προειπώθηκε από τον Kostasspil και τον Zein, "πολύ νωρίς" δεν υπάρχει, εκτός αν της πεις για κρεβάτι από το πρώτο ραντεβού.

 

Κάνε την κίνηση και αν είναι να γίνει, θα γίνει. Μην περιμένεις.

 

Καλή τύχη! :)

Δεν προτιθεμαι να της πω για κρεβατι απο το πρωτο ραντεβου και δεν τη βλεπω για κρεβατι απο το πρωτο ραντεβου. Ωστοσο αυτο που λες οτι πολυ νωρις δεν υπαρχει μου φαινεται λιγο λαθος. Δλδ αν γνωρισεις πχ μια κοπελα σε ενα παρτυ η μεσω κοινων γνωστων και μετα απο τα 10 λεπτα γνωριμιας της ζητησεις να βγειτε τι θα σκεφτει?

 

Μερκελ?Εσυ?

Τι δουλεια εχει η ανγκελα μες στη μεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προτιθεμαι να της πω για κρεβατι απο το πρωτο ραντεβου και δεν τη βλεπω για κρεβατι απο το πρωτο ραντεβου. Ωστοσο αυτο που λες οτι πολυ νωρις δεν υπαρχει μου φαινεται λιγο λαθος. Δλδ αν γνωρισεις πχ μια κοπελα σε ενα παρτυ η μεσω κοινων γνωστων και μετα απο τα 10 λεπτα γνωριμιας της ζητησεις να βγειτε τι θα σκεφτει?

 

Το παρασκέφτεσαι το πράγμα. Όταν δύο άνθρωποι ταιριάζουν δεν θέλει και πολλά πολλά. Πάνε μίλησέ της, πές της ότι θα ήθελες πάρα πολύ να της κεράσεις ένα καφέ να την γνωρίσεις, αν σου πεί ναί καλώς, αν σου πεί όχι πάλι καλώς. Αν θέλει να την διεκδικήσεις, θα το καταλάβεις, αν δεν την ενδιαφέρεις καθόλου επίσης.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα είσαι χαμένος, εκτός και αν έχεις την ψευδαίσθηση ότι εκεί έξω υπάρχει μόνο ένας άνθρωπος ιδανικός για εμάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
 

Δεν προτιθεμαι να της πω για κρεβατι απο το πρωτο ραντεβου και δεν τη βλεπω για κρεβατι απο το πρωτο ραντεβου. 

 

Αυτονόητο, δεν είπα ότι θα το κάνεις κιόλας. :P

 

Ωστοσο αυτο που λες οτι πολυ νωρις δεν υπαρχει μου φαινεται λιγο λαθος. Δλδ αν γνωρισεις πχ μια κοπελα σε ενα παρτυ η μεσω κοινων γνωστων και μετα απο τα 10 λεπτα γνωριμιας της ζητησεις να βγειτε τι θα σκεφτει?

 

10 λεπτά την γνωρίζεις;

Δεν της έχεις μιλήσει ποτέ;

 

Τι θα σκεφτεί, δεν γνωρίζω, ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά, αλλά είναι γεγονός ότι αν το σκέφτεσαι πολύ ή αλλού θα πάει και θα μείνεις με την απορία αν θα γινόταν κάτι ή θα το δοκιμάσεις και ό,τι γίνει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...