Προς το περιεχόμενο

γραφικα,κρασαρισμα φλας,παγωμα οθονης,μαυρη οθονη


panme

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τα πιο πανω προβληματα..εχω δοκιμασει πολλους φυλλομετρητες,τωρα τρεχω mozzilla,το φλας συνεχως κρασαρει,ποτε σερνεται η σελιδα,ποτε κρασαρει,ποτε εμφανιζει οριζοντιες γραμμες κ κολλαει,ποτε μαυριζει..

εχω ποσταρει παλιοτερα πως μου χαλανε και οι σκληροι δισκοι,καποιοι μου παν για τροφοδοτικο,τωρα εχω ενα premier 450 w 50 e το χα παρει απο πλαισιο..

εχω δοκιμασει αλλαγες οδηγων στη καρτα γραφικων,πολλοι μου χουν πει οτι μπορει να φταει το ρευμα για τους σκληρους..ανεβαζω τα στοιχεια του υπολογιστη μου,οποιος θελει ας βοηθησει αν χρειαζεται αναβαθμιση..

σημειωτεον,δε παιζω παιχνιδια παρα μονο καποια στο φεισμπουκ..κι ομως τα προβληματα υπαρχουν παντα..στα απλα σερφαρισματα..τρεχω win7 home premium γνησια..αναρωτιεμαι μηπως φταει το λειτουργικο..post-305763-0-66878300-1437665159_thumb.pngpost-305763-0-21372200-1437665160_thumb.pngpost-305763-0-56294300-1437665161_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αλλαξες τροφοδοτικό και πήρες το premier μάντεψε, θα πρέπει να ξανα-αλλάξεις.

Αυτό με τις οριζόντιες γραμμές συνήθως υποδηλώνει πρόβλημα της καρτας γραφικών.

Κατέβασε το speccy και βαλε εικόνα να δούμε τι φοράει το σύστημα γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθετω οτι λες αυτο εδω το πρωτο..https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=2nd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+3000%2F2000

γιατι με μπερδεψε λιγο ενα διαγνωστικο που χω..ενω εχω επεξεργαστη i3core..μου εδειχνε 3 celeron..εκτος αν πραγματι ετσι ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν αγοραζεις μια φθηνη καρτα γραφικων να κανεις την δουλεια σου? οι onboard δεν ειναι για τιποτα και ιδικα αφου σου διμιουργει προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτο http://www.insomnia.gr/topic/565123-%CF%83%CF%89%CF%83%CF%84%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/ για σωστη απεγκατασταση των drivers, μετα κανε αυτο που σου ειπε ο xristaras για να βαλεις τους νεοτερους drivers της intel. Αν η μητρικη εχει πανω απο μια θυρα για καλωδιο εικονας δοκιμασε καποια αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις βοηθειες,αλλα ξαναλεω οτι ειμαι ασχετος...αλλιως δε θα εγραφα εδω..ουτε καταλαβαινω τα περι θυρας στη μητρικη..απο hardware,,ειμαι μηδεν..

μπορει καποιος απο τα στοιχεια που εχω δωσει πιο πανω να μου βρει το σωστο driver της καρτας μου..?μηπως εχω βαλει αλλον...θα ημουν υποχρεος..¨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

,απλα μη κρασαρει συνεχεια η οθονη..να σερφαρω ανετα..παιχνιδια δε παιζω,αντε κανενα στο φεισμπουκ....για μπατζετ..δε ξερω γιατι δε εχω ιδεα τι κοστιζει μια καλη καρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...