Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή υπάρχοντος wordpress site σε multilingual


capoelo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Έχω τρελαθεί να ψάχνω εδώ και δύο βδομάδες, έναν τρόπο να μετατρέψω ένα υπάρχον site για έναν πελάτη σε multilingual.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια σίγουρη λύση (μην δοκιμάσω κάτι αβέβαιο, γίνει καμιά βλακεία και ψαχνόμαστε μετά);;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Έκδοση wordpress 4.2.2 / Θέμα : Borderland.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Polylang νομίζω χρειάζεται να προσθέσω ξανά το κείμενο σε κάθε άρθρο στην δεύτερη γλώσσα ( απ'ότι κατάλαβα).

 

Θέλω μία λύση με την οποία αυτό να γίνεται αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Polylang μακράν το καλύτερο!!!

https://wordpress.org/plugins/polylang/

Με το polylang, θα πρέπει να δημιουργήσω διπλότυπα των άρθρων,σελίδων κλπ. και να του πω π.χ. "¨οταν ο χρήστης διαλέξει αγγλική γλώσσα, θα πας και θα του εμφανίσεις το τάδε αντίγραφο το οποίο είναι στα αγγλικά";

 

Με λίγα λόγια, θα πρέπει να ξαναγράψω όλο το περιεχόμενο του site και στην δεύτερη γλώσσα ή μπορεί να το κάνει και αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έχεις καταλάβει ότι δεν υπάρχει ακριβής αυτόματη μετάφραση έτσι; Δηλαδή αυτό που σου έγραψαν παραπάμω " δωστο σε μεταφραστή" αυτό ήθελαν να σου πούν. Ότι δεν υπάρχει αυτόματη μετάφραση, μόνο Google Translate και ότι κατάλαβε ο επισκέπτης κατάλαβε. Η καλή δουλειά έχει "πόνο" "αν δεν βρέξεις κώλο, ψάρι δεν τρώς" .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησες κάποιο τρόπο να μεταφραστεί το περιεχόμενο αυτόματα, χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τη μετάφραση με το χέρι, αυτό το κάνουν μόνο οι αυτόματοι translators, οπότε, εσύ το είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...