Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση FX


noslp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά θα παίζει.

 

Πες το μλκ των developers αλλά πρέπει να αλλάξεις .dll

Αλλά θα παίζει καλύτερα απο 860Κ ;)

Αφού είναι Dual Core HT, τι πρόβλημα έχουν, δεν μπορώ να καταλάβω.

Σε κάθε παιχνίδι χωριστά το αλλάζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφού είναι Dual Core HT, τι πρόβλημα έχουν, δεν μπορώ να καταλάβω.

Σε κάθε παιχνίδι χωριστά το αλλάζω;

Ξέρω ότι ξέρεις την απάντηση.

 

Όχι σε αρχικές εκδόσεις του far cry 4 και Unity αν θυμάμαι καλά. Aπο ότι διάβασα το αποσύρανε σε patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα παίζει.

 

Πες το μλκ των developers αλλά πρέπει να αλλάξεις .dll

Αλλά θα παίζει καλύτερα απο 860Κ ;)

στοκ...

 

 

Ε στόκ άρα και OC άμα τους κάνεις και τους 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε λίγο κράτη να υπάρχει και για αύριο αυτό το θέμα, αν πάει μαμιώντας θα κλειδώσει και είναι κρίμα, η ρουφιάνα η tv παίζει όλο μπούρδες :D.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε στόκ άρα και OC άμα τους κάνεις και τους 2...

Βρες 4300 να πάει κόντρα στον 3258 του Trilo.

 

Και σταμάτα να μπερδεύεις το like με την παράθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι σε αρχικές εκδόσεις του far cry 4 και Unity αν θυμάμαι καλά. Aπο ότι διάβασα το αποσύρανε σε patch.

Παίζω μόνο αυθεντικά παιχνίδια. Θα έχω θέμα; 

Σκέφτομαι για καμιά 950ti.

Το PC είναι στο σπίτι της κοπέλας μου. Έχει μία 740 ίσα ίσα για λίγη βοήθεια στα προγράμματα της Adobe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπε κανεις οτι οι fx παιζουν το ιδιο καλα τα mmo οσο το bf4, μην βαζεις λογια στο στομα μου που δεν τα εχω αναφερει. Προφανως και τα βιντεο σου δεν λενε τπτ αφου οπως σου ειπα παιζεις σε αναλυση οθονης κινητου τηλεφωνου(και αν). Αφετερου δεν θα κατσω να ανεβασω κανενα βιντεο σε Mmo μιας και δεν ασχολουμε τοσο πολυ με αυτα και αφετερου οτι και να ανεβασω τα fanboys δεν πειθωνται. Θα βρουν δικαιολογιες δεν ειχε πολυ δραση, δεν ειχε πολλα ατομα δεν βρισκοσουν σε raid, ο ουρανος ηταν σκοτεινος, ειχε πολυ ηλιοφανεια και διαφορα αλλα ομορφα. Εχω πει επανειλημμενα που βρισκομαι και περιμενω τον οποιοδηποτε να ερθει να τους μετρησουμε. Ειδικα στον φιλο σου jgeorgiou ακομα τον περιμενω.....

 

Η ιδια κουβεντα εχει ξαναγινει, συνεχιζεις να κανεις τον χαζο, σου ειπωθηκε οτι τραβηχτηκε απο κινητο για να ειναι οσο πιο αντικειμενικο γινεται, χωρις να μπλεκουμε με ρυθμισεις σε obs/fraps κτλπ. Για εμενα φιλε ειναι ευκολια να γραψω με το κινητο παρα να ψαχνομαι με ενα καρο ρυθμισεις. Εξαλλου ο μονος σκοπος που το εκανα ηταν για vs με φιλο οχι για να πληρωθω απο το youtube.

 

Συνεχισε να ποσταρεις εσυ βιντεο με τον "τροχονομο" εσυ ξερεις.... μπας και ο celeron σου παρει τα ποδια του καθολου. Μαζι με τον celeron σου θα δινουν δωρο σε cd διπλα απο την ψυχτρα τον "τροχονομο".

 

Σε μεγαλυτερη αναλυση η καρτα ειναι αυτη που επιβαρυνεται, οχι ο επεξεργαστης. Εξαλλου οταν στα τεστ θελουν να δοκιμασουν καποιον επεξεργαστη τον βαζουν να τρεξει τα παιχνιδια σε οσο μικροτερη αναλυση γινεται. Επισης η αναλυση μου δεν ειναι και τοσο μικρη σε αυτα τα βιντεο. Απλα τα τραβηξα με καμερα.

 

Αν δεν λες οτι οι fx παιζουν καλα σε MMO τοτε γιατι εισαι εδω? Εγω ηρθα επειδη το παιδι ηθελε να παιξει ΜΜΟ, και επειδη ασχολουμαι το ειπα να παρει 3258 και θα τα παιζει ολα χωρις προβληματα. Δε μπηκα ποτε σε θεμα για bf4 pc να προτεινω 3258.

 

Οι ιδιες δικαιολογιες που νομιζει οτι θα πω εγω αν ποσταρεις ενα βιντεο με ΜΜΟ, τις ιδιες δικαιολογιες λες εσυ τωρα σε εμενα για τα βιντεο που ποσταρα και που δειχνουν οτι ο 3258 δεν εχει θεμα ουτε με multitasking ουτε και με παιχνιδια.

 

Για τον φιλο οριστε το ΑΙΟΝ με g3258 σε battleground

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες 4300 να πάει κόντρα στον 3258 του Trilo.

 

Και σταμάτα να μπερδεύεις το like με την παράθεση.

 

 

4350 + OC και χαίρετε ή και σκέτος 4300.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μεγαλυτερη αναλυση η καρτα ειναι αυτη που επιβαρυνεται, οχι ο επεξεργαστης. Εξαλλου οταν στα τεστ θελουν να δοκιμασουν καποιον επεξεργαστη τον βαζουν να τρεξει τα παιχνιδια σε οσο μικροτερη αναλυση γινεται. Επισης η αναλυση μου δεν ειναι και τοσο μικρη σε αυτα τα βιντεο. Απλα τα τραβηξα με καμερα.

 

Αν δεν λες οτι οι fx παιζουν καλα σε MMO τοτε γιατι εισαι εδω? Εγω ηρθα επειδη το παιδι ηθελε να παιξει ΜΜΟ, και επειδη ασχολουμαι το ειπα να παρει 3258 και θα τα παιζει ολα χωρις προβληματα. Δε μπηκα ποτε σε θεμα για bf4 pc να προτεινω 3258.

 

Οι ιδιες δικαιολογιες που νομιζει οτι θα πω εγω αν ποσταρεις ενα βιντεο με ΜΜΟ, τις ιδιες δικαιολογιες λες εσυ τωρα σε εμενα για τα βιντεο που ποσταρα και που δειχνουν οτι ο 3258 δεν εχει θεμα ουτε με multitasking ουτε και με παιχνιδια.

 

Για τον φιλο οριστε το ΑΙΟΝ με g3258 σε battleground

 

 

Τα Reviews Sites που ρίχνουν την ανάλυση στα παιχνίδια για να μετρήσουν τους επεξεργαστές, απλά μετράνε λάθος.

Μας ενδιαφέρουν ρεαλιστικά σενάρια. Πάει αυτό.

 

Ρωτάω επειδή θέλω να μάθω. Το παιχνίδι αυτό που έβαλες τώρα, σε AMD FX6xxx ή σε FX8xxx δεν παίζει δηλαδή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Reviews Sites που ρίχνουν την ανάλυση στα παιχνίδια για να μετρήσουν τους επεξεργαστές, απλά μετράνε λάθος.

Μας ενδιαφέρουν ρεαλιστικά σενάρια. Πάει αυτό.

 

Ρωτάω επειδή θέλω να μάθω. Το παιχνίδι αυτό που έβαλες τώρα, σε AMD FX6xxx ή σε FX8xxx δεν παίζει δηλαδή;

 

 

Παιζει μια χαρα, απλα αν πας να κανεις pvp και εχει πολλα ατομα θα αρχισει να πηγαινει καρε-καρε. Εγω επαιζα παλια αυτο το παιχνιδι με phenom και στο siege ηθελα να το σπασω. Τωρα ο φιλος μου εχει fx και δεν ειναι καθολου ευχαριστημενος. Σε siege εχει κατι λιγοτερο απο τα μισα fps που εχω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει μια χαρα, απλα αν πας να κανεις pvp και εχει πολλα ατομα θα αρχισει να πηγαινει καρε-καρε. Εγω επαιζα παλια αυτο το παιχνιδι με phenom και στο siege ηθελα να το σπασω. Τωρα ο φιλος μου εχει fx και δεν ειναι καθολου ευχαριστημενος. Σε siege εχει κατι λιγοτερο απο τα μισα fps που εχω εγω.

Καλά άσε τους Phenom...

Εσύ δηλαδή έχεις 60 και αυτός έχει 30; Αν ναι είναι πρόβλημα. Αν έχεις 140 και αυτός 70 δεν είναι.

Φαντάζομαι το πρώτο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άσε τους Phenom...

Εσύ δηλαδή έχεις 60 και αυτός έχει 30; Αν ναι είναι πρόβλημα. Αν έχεις 140 και αυτός 70 δεν είναι.

Φαντάζομαι το πρώτο...

 

 

Βασικα αναλογα, Οταν εγω εχω 100 και αυτος 100 εχει, μιας και εχει λιμιτ το παιχνιδι και αν εισαι σε καποια περιοχη χωρις ατομα ολοι εχουν ιδια fps. Αν κανεις siege και εχει 500 ατομα μπορει και ο καλυτερος ι7 να πεσει στα 10 fps. Απο οσο ειδα εγω στη κλιμακα που εχουμε στο δικο μας σερβερ εγω εχω πεσει και μεχρι τα 20 fps, ε αυτος ηταν με περιπου 6 fps που επεφτε ακομα και στο 1 μερικες φορες και φριζαρε εντελως. Συνηθως εγω ειμαι στα 30-40 σε μεγαλη μαχη, αυτος ειναι στα 15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια κουβεντα εχει ξαναγινει, συνεχιζεις να κανεις τον χαζο, σου ειπωθηκε οτι τραβηχτηκε απο κινητο για να ειναι οσο πιο αντικειμενικο γινεται, χωρις να μπλεκουμε με ρυθμισεις σε obs/fraps κτλπ. Για εμενα φιλε ειναι ευκολια να γραψω με το κινητο παρα να ψαχνομαι με ενα καρο ρυθμισεις. Εξαλλου ο μονος σκοπος που το εκανα ηταν για vs με φιλο οχι για να πληρωθω απο το youtube.

Δεν κάνω τον χαζό,ξέρω πολύ καλά ότι σε άδειο χάρτη έχεις μέχρι και διπλάσια FPS,προφανώς το ξέρεις και εσύ και για αυτό έκανες το βίντεο σε τέτοια περίπτωση.

Αν θες να δείξεις τι μπορεί να κάνει ο επεξεργαστής πάρε ένα τρίποδο και κάνε καταγραφή όταν υπάρχει κάνα μπούγιο, το να περπατάς μόνος σου σε έναν άδειο χάρτη δεν έχει καμία σχέση με bf4.

Κατά τα άλλα όλοι θέλουν ρεαλιστικά σενάρια σε bench....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...