Προς το περιεχόμενο

Νέο HP Elite x3 με Snapdragon 820, 4GB RAM και Windows 10 Mobile (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι σιγουρος εισαι απο αυτους που δεν εχουν και καλα fb,λεμε τωρα....

 

λειτουργουν καλα;με το viber να σε ειδοποιει 1-2 ωρες μετα;να μην υποστηριζει κλησεις και βιντεοκλησεις οπως και ο messenger?το οτι ετοιμαζουν universal εφαρμογες ασχολιαστο αν μεχρι τοτε μεινει το mobile windows οκ το συζηταμε...

 

ειναι καπου 3 χρονια και περιμενουμε στα win phones περιμενουμε ....περιμενουμε... ενω οι αλλοι δυο τρεχουν με χιλια.

Αντε παλι τα ιδια.

Άκου καλα λοιπόν.

Οι universal εφαρμογες υπάρχουν από τοτε που βγήκαν τα W10. Τα WM10 δεν έχουν βγει ακόμα. ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΠΟΤΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ

 

Οι παραπάνω εφαρμογες λειτουργούν εκπληκτικά. Αν εχεις θεμα με το Viber η έχεις Windows Phone 8 (όχι 8.1) ή εχεις ΧΑΛΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

 

Όσο για το αν θα υπάρχει άλλο windows mobile os. Ναι θα υπάρξει. Και οσο καλο και αν ειναι παντα θα βρεις (εσυ και όλοι οι άλλοι) κατι να κράξετε. Λες και τα αλλα λειτουργικά ειναι τέλεια. Γελάω.

Εγώ που ΕΧΩ Windows Phone και ΔΕΝ καταλαβαίνω τί εννοείς, πρέπει μάλλον να είμαι χαζός...

Και γω το ίδιο από ότι φαίνεται xD

Ο μαν παίζει να μην ξέρει πως να κάνει update στις εφαρμογες ξέρω γω. (Αν έχει WP)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό αν τα 10άρια πιάσουν θα με κάνει να αφησω το mate.

Αν έβγαινε σε Android, θα τα σπαγε, οπότε microsoft, διόρθωσε κάποια πράγματα με το λειτουργικό σε παρακαλώ, είναι καταπληκτική συσκευή, μπράβο HP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι τα ιδια.

Άκου καλα λοιπόν.

Οι universal εφαρμογες υπάρχουν από τοτε που βγήκαν τα W10. Τα WM10 δεν έχουν βγει ακόμα. ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΠΟΤΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ

 

Οι παραπάνω εφαρμογες λειτουργούν εκπληκτικά. Αν εχεις θεμα με το Viber η έχεις Windows Phone 8 (όχι 8.1) ή εχεις ΧΑΛΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

 

Όσο για το αν θα υπάρχει άλλο windows mobile os. Ναι θα υπάρξει. Και οσο καλο και αν ειναι παντα θα βρεις (εσυ και όλοι οι άλλοι) κατι να κράξετε. Λες και τα αλλα λειτουργικά ειναι τέλεια. Γελάω.

Και γω το ίδιο από ότι φαίνεται xD

Ο μαν παίζει να μην ξέρει πως να κάνει update στις εφαρμογες ξέρω γω. (Αν έχει WP)

 

οι περισσοτερες εφαρμογες εχουν να ενημερωθουν 1 και 2 ισως και 3 χρονια,τα παραπανω ασχολιαστα.

το αν εχω η οχι win phone ασε να το ξερω καλυτερα εγω

οσο δε για τη γραμμη μια χαρα ειναι ,δεν νομιζω να απαιτουνται πανω απο 14 mbps (τοσο εχω περιπου)για να εχεις σωστες ειδοποιησεις ή ομιλια στο viber,και φυσικα δεν το χρησιμοποιω εδω και καιρο γιατ πολυ απλα σε παιρνει καποιος και πρεπει να βαλι το χερι του ο θεος για να μιλησεις, να σε ειδοποιησει απευθειας

 

εδω φαινεται και ο ρυθμος ενημερωσεων βασικων εφαρμογων(top δωρεαν)

 

post-344095-0-66660800-1456164699_thumb.png

post-344095-0-19766000-1456165236_thumb.png

post-344095-0-40978000-1456165243_thumb.png

post-344095-0-53961700-1456165246_thumb.png

post-344095-0-49181200-1456165248_thumb.png

post-344095-0-52878600-1456165251_thumb.png

post-344095-0-13217200-1456165256_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Georgc

 

Δεν ξέρω τι έκδοση έχεις.

Σε windows mobile 8.1 και 10 τα notifications έρχονται ΑΜΕΣΩΣ.

Αν έχει 8.1 ή 10 τότε δες αν έχεις ενεργοποιημένο το battery saver.

Όταν μπαίνει σε battery saver, τότε δεν στέλνει notifications.

Για να στείλε σε battery saver πρέπει να πας και να δηλώσεις την κάθε εφαρμογή που θα παίζει στο background με battery saver.

Προφανώς όλα αυτά δεν τα ξέρεις και απλά κοπανάς @@

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 24 Gb ram να εχει και επεξεργαστη τον καλυτερο και χωρο αποθηκευσης 1 tb δεν ασχολουνται οι εταιρειες να φτιαξουν εφαρμογες.viber,messenger,facebook και πολλες αλλες 3 χρονια πισω.τα windows 10 ερχονται εδω και μηνες αλλα απο αναβολη σε αναβολη.οσο για τις δοκιμαστικες γεματες bugs.

Εντάξει, τα είπαμε, τα ξανά χιλιοείπαμε..... Φτάνει πια αυτή η καραμέλα... Οι δοκιμαστικές εκδόσεις γiα αυτό είναι, για να βρίσκει το κοινό τα bugs κ να τα αναφέρει γιατί διαφέρουν απο συσκευή σε συσκευή. Και αυτό συμβάλει στην αξιοπιστία -  σταθερότητα του λειτουργικού....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Georgc

 

Δεν ξέρω τι έκδοση έχεις.

Σε windows mobile 8.1 και 10 τα notifications έρχονται ΑΜΕΣΩΣ.

Αν έχει 8.1 ή 10 τότε δες αν έχεις ενεργοποιημένο το battery saver.

Όταν μπαίνει σε battery saver, τότε δεν στέλνει notifications.

Για να στείλε σε battery saver πρέπει να πας και να δηλώσεις την κάθε εφαρμογή που θα παίζει στο background με battery saver.

Προφανώς όλα αυτά δεν τα ξέρεις και απλά κοπανάς @@

ειναι ρυθμισμενα αυτα που λες ειμαι με 8,1 denim,προφανως δεν διαβαζεις δεν βλεπεις σχολια κανενος ,η δεν θες να δεις σχετικα με αυτα που εγραψα!,εχω και adroid phone ,ποτε μα ποτε ο chrome δεν με πεταει απο σελιδες,στο lumia 640 xl γινεται ο χαμος σε σελιδες μια σε πεταει μια πρεπε να κανεις επανεκκινηση,browser αξιολογος (που δεν φτανει με την καμια τον chrome) δεν υπαρχει αλλος εκτος του ie ολοι οι αλλοι στο store ειναι γτπ.σε 1 λεπτο σε πετανε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ρυθμισμενα αυτα που λες ειμαι με 8,1 denim,προφανως δεν διαβαζεις δεν βλεπεις σχολια κανενος ,η δεν θες να δεις σχετικα με αυτα που εγραψα!,εχω και adroid phone ,ποτε μα ποτε ο chrome δεν με πεταει απο σελιδες,στο lumia 640 xl γινεται ο χαμος σε σελιδες μια σε πεταει μια πρεπε να κανεις επανεκκινηση,browser αξιολογος (που δεν φτανει με την καμια τον chrome) δεν υπαρχει αλλος εκτος του ie ολοι οι αλλοι στο store ειναι γτπ.σε 1 λεπτο σε πετανε 

 

Που έγραψες ότι είναι ρυθμισμένα; Επίσης, αν μπορείς, κάνε καλύτερη σύνταξη γιατί δεν καταλαβαίνω και πολλά με αλλού την έλλειψη και αλλού την περίσσεια των σημείων στίξης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω στην οικονομια μπαταριας επιτρεπονται! τα εχω ρυθμισει δλδ 

νομιζω στη συνταξη δεν βλεπω κατι λαθος,οσο για τον τονισμο των λεξεων δεν το εχω συνηθισει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω στην οικονομια μπαταριας επιτρεπονται! τα εχω ρυθμισει δλδ 

νομιζω στη συνταξη δεν βλεπω κατι λαθος,οσο για τον τονισμο των λεξεων δεν το εχω συνηθισει...

 

send you a message

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα καθυστερήσει η τιμή του μπορεί να υποκυψει λόγω των ανταγωνιστικών μοντέλων, ακόμα δεν είδαμε την νέα αναβάθμιση λειτουργικού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα καθυστερήσει η τιμή του μπορεί να υποκυψει λόγω των ανταγωνιστικών μοντέλων, ακόμα δεν είδαμε την νέα αναβάθμιση λειτουργικού...

Μέχρι τον Ιούνιο που θα βγει το κινητό. Θα σου έχει έρθει η αναβάθμιση :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 24 Gb ram να εχει και επεξεργαστη τον καλυτερο και χωρο αποθηκευσης 1 tb δεν ασχολουνται οι εταιρειες να φτιαξουν εφαρμογες.viber,messenger,facebook και πολλες αλλες 3 χρονια πισω.τα windows 10 ερχονται εδω και μηνες αλλα απο αναβολη σε αναβολη.οσο για τις δοκιμαστικες γεματες bugs.

 

ναι αλλα ειναι φαυλος κυκλος...καποιος πρεπει να κανει την αρχη...αν δεν βγαινουν συσκευες οι ντεβς δε θα βγαζουν εφαρμογες...ας βγαλουν ολοι απο ενα κινητο wp, και βλεπουμε μετα τι θα κανουν οι προγραμματιστες...

 

 

Αντε παλι τα ιδια.

Άκου καλα λοιπόν.

Οι universal εφαρμογες υπάρχουν από τοτε που βγήκαν τα W10. Τα WM10 δεν έχουν βγει ακόμα. ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΠΟΤΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ

 

Οι παραπάνω εφαρμογες λειτουργούν εκπληκτικά. Αν εχεις θεμα με το Viber η έχεις Windows Phone 8 (όχι 8.1) ή εχεις ΧΑΛΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

 

Όσο για το αν θα υπάρχει άλλο windows mobile os. Ναι θα υπάρξει. Και οσο καλο και αν ειναι παντα θα βρεις (εσυ και όλοι οι άλλοι) κατι να κράξετε. Λες και τα αλλα λειτουργικά ειναι τέλεια. Γελάω.

Και γω το ίδιο από ότι φαίνεται xD

Ο μαν παίζει να μην ξέρει πως να κάνει update στις εφαρμογες ξέρω γω. (Αν έχει WP)

 

 

οι φανατικοι των wp, επιτελους σταματηστε την καραμελα...αν οι ιδιοι θεοποιειτε το λειτουργικο, τοτε πραγματικα το οδηγητε στην εξαφανιση...κατ αρχην, μια χαρα λαγκ εχουν, καθυστερουν σε εναλλαγες καρτελων/εφαρμογων...μαλιστα πριν λιγο καιρο εβλεπα ενα βιντεο με ς6 και λουμια 950 να ανοιγουν μαζι τις ιδιες εφαρμογες, με το λουμια να μενει ΑΡΚΕΤΑ πισω...

 

 

στα της συσκευης τωρα, προσωπικα πολυ μεγαλο, θα ηθελα πολυ να δω μια συσκευη στις 5,2 και γενικα ολους τους κατασκευαστες, να βγαλουν ενα αξιοπρεπες midrange με wp...νομιζω πολλοι απο εμας θελουμε μια αξιοπρεπη εναλλακτικη, ακομα και για λογους αλλαγης...να δουλεψουμε και κατι αλλο...προσωπικα εχω να ασχοληθω απο τα 8αρια με wp, αλλα θα ηθελα να δωσω αλλη μια ευκαιρια σε wp χωρις προβληματα και με την υπαρξη περισσοτερων εφαρμογων...το μονο προβλημα ιεναι οτι γενικα, εχω την εντυπωση πως η microsoft το εχει ψιλοαφησει το θεμα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...