Προς το περιεχόμενο

Εκπτώσεις στο GearBest (χορηγία Intel) + έκπτωση Paypal


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To GearBest κάνει πάλι εκπτώσεις και σε αυτή τη σελίδα δίνει σε προσφορά ταμπλέτες με επεξεργαστή Intel

http://www.gearbest.com/promotion-discover-intel-inside-special-465.html

 

Αφού προσθέσετε το προϊόν στο καλάθι θα δείτε (και μόνο τότε) την τιμή της προσφοράς, στην οποία - ανάλογα το προϊόν - μπορείτε να προσθέσετε και το αντίστοιχο κουπόνι που αναφέρεται στη παραπάνω σελίδα.

 

Επιπλέον, όταν είστε στο καλάθι αγορών (κι έχετε μόνο τα προϊόντα της προσφοράς εκεί), θα δείτε, αν περάσετε τον δείκτη του ποντικιού πάνω από το εικονίδιο Paypal από κάτω, ότι προσφέρεται επιπλέον έκπτωση ανάλογα με το ποσό της παραγγελίας

- 2% πάνω από 50$

- 3% πάνω από 100$

- 5% πάνω από 150$

με μέγιστη έκπτωση ανά παραγγελία τα 10$

 

Έτσι μπορείτε να αγοράσετε πχ

- το Chuwi Hi12 στα 209$

- το Cube i7 Stylus στα 289.89$

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάτι ταμπλετάκια με 50$. Είναι 7αρια με android ομως. Ενα μάλιστα το έχει απο EU warehouse στα 53$. Αν γινόταν να πάρει τιποτα win λόγω Intel καλά θα ήταν αλλα δεν το πιστευω. Για win10 το φθηνότερο είναι μάλλον το Onda V820w στα 75$. Αυτο καλούτσικο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το μόνο συμπαθητικό που βρήκα πάντως ήταν ένα android tv box mx4 στα 22.99$. Δεν ξέρω όμως τι παίζει από software αν έχει προβλήματα οπότε αν κάποιος το θέλει ας το ψάξει λίγο πρώτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς, ότι δεν αναγνώρισε το 12% των αγορών ή ότι ενώ το αναγνώρισε δεν σε πληρωσε το αντίστοιχο ποσοστό;

 

Αν το δοκίμασες πριν μήνες

- τότε δεν παρείχε πληρωμές μέσω Paypal (μετά το Νοέμβρη-Δεκέμβρη άρχισε αυτό νομίζω), αλλά με επιταγές κι αργούσε πολυ να πληρώσει...δεν νομίζω να πληρώθηκες αν γράφτηκες πριν από μερικούς μήνες...αν ναι, πώς;

- νομίζω η αύξηση του ποσοστού επιστροφής είναι συγκυριακή κι όχι μόνιμη, δεν νομίζω δλδ πως ήταν πάντα 12%.

 

Εμενα μου αναγνώρισε κανονικά το 12% των αγορών μου εντός 3 ωρών από την αγορά + τα μπονους εγγραφής όσων παρέπεμψα (κι έκαναν παραγγελία).

 

Το είχα ψάξει διεξοδικά όσον αφορά user input κτλ (έγκυρα παράπονα έχω βρει μόνο από ΗΠΑνούς που τους ανάγκασε να δηλώσουν ΑΡιθμό Κοινωνικής Ασφάλισης, προκειμένου να εκτελέσει πληρωμές, λόγω περιστατικών απάτης...αυτό πριν δοθεί η δυνατότητα πληρωμής με Paypal)

...επίσης απαντούν αμέσως στις ερωτήσεις.

 

Αλλά το παρόν νημα δεν αφορά το GivingAssistant,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη μονο στα σχολια παραγγελιας (ειδικα αν εχετε ποντους) να αναφερετε οτι
 

Δεν επιθυμειτε Unregistered δεμα ή με αποστολη Belgium Post Registered

 

Το ενα Chuwi H10 με πληκτρολογια κλπ το εστειλαν κανονικα με NL Post (ενω ειχα διαλεξει Sing Post) και πληρωσα το Extra Fee

 

Τα αλλα 2 παλι με τα εξτρα 0,30$ για Singapore Post (μηχανικο πληκτρολογιο και κινητο) τα εστειλαν με BERAM (Belgium Post Registered) που με το που σκανε Ελλαδα μεταχειριζονται σαν Unregistered δεματα.

 

Οποτε προσοχη!

 

Κατα τ`αλλα περιμενα καλυτερες προσφορες αλλα εκτος απο κατι Tablets και κινητα που ηρθαν στις normal τιμες τους δεν τρελαθηκα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς, ότι δεν αναγνώρισε το 12% των αγορών ή ότι ενώ το αναγνώρισε δεν σε πληρωσε το αντίστοιχο ποσοστό;

 

Κανονικά 12% αναγνώρισε απλά μου έδωσαν τελικώς 2,12% στην πράξη αντι για 12%. Ελπίζω να τα λάβετε κανονικά εσείς.

Προσοχη μονο στα σχολια παραγγελιας (ειδικα αν εχετε ποντους) να αναφερετε οτι

 

Δεν επιθυμειτε Unregistered δεμα ή με αποστολη Belgium Post Registered

 

Το ενα Chuwi H10 με πληκτρολογια κλπ το εστειλαν κανονικα με NL Post (ενω ειχα διαλεξει Sing Post) και πληρωσα το Extra Fee

 

Τα αλλα 2 παλι με τα εξτρα 0,30$ για Singapore Post (μηχανικο πληκτρολογιο και κινητο) τα εστειλαν με BERAM (Belgium Post Registered) που με το που σκανε Ελλαδα μεταχειριζονται σαν Unregistered δεματα.

 

Οποτε προσοχη!

 

Κατα τ`αλλα περιμενα καλυτερες προσφορες αλλα εκτος απο κατι Tablets και κινητα που ηρθαν στις normal τιμες τους δεν τρελαθηκα...

Μιλάω εδώ και πολλές μέρες με support και συγκεκριμένα προϊόντα τα στέλνουν μόνο με Belgium Unregistered (μπαταρίες και presale συσκευές από συγκεκριμένη αποθήκη). Δεν σου τα αλλάζουν σε όλα ανεξάρτητα τι θα σου πουν και ζητήσεις. Οπότε προσοχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλάω εδώ και πολλές μέρες με support και συγκεκριμένα προϊόντα τα στέλνουν μόνο με Belgium Unregistered (μπαταρίες και presale συσκευές από συγκεκριμένη αποθήκη). Δεν σου τα αλλάζουν σε όλα ανεξάρτητα τι θα σου πουν και ζητήσεις. Οπότε προσοχή. 

 

Πρωτη φορα που μου την εκαναν κοντα στον Ιανουαριο ηταν οντως με ενα Presale Bluboo ρολοι.

 

Μαλλον εχουν φορτωσει σε αυτη την αποθηκη και ειδη προσφορας πλεον (μηχανικο Keyboard και κινητο και τα 2 ηταν σε "προσφορες").

 

Τους εξηγησα τι παιζει και οτι δεν ειναι το ιδιο με NL Post οπως ισχυριζοντουσαν αλλα εκαναν *sic τους κινεζους και απλα επεστρεψαν το ποσο και μου εδωσαν λιγους ποντους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το μόνο συμπαθητικό που βρήκα πάντως ήταν ένα android tv box mx4 στα 22.99$. Δεν ξέρω όμως τι παίζει από software αν έχει προβλήματα οπότε αν κάποιος το θέλει ας το ψάξει λίγο πρώτα..

Έχει κανείς καμμια ιδέα τι διαφορά έχει εκείνο με αυτό?

Μικρή η διαφορά αλλά από τι προκύπτει δεν έχω καταλάβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά 12% αναγνώρισε απλά μου έδωσαν τελικώς 2,12% στην πράξη αντι για 12%. Ελπίζω να τα λάβετε κανονικά εσείς.

 

 

Σοβαρά, ε;

Και με τί δικαιολογία, επικοινώνησες καθόλου μαζί τους;

Αρκετά πληροφοριακό υλικό είχα βρει εγώ εδώ (στα σχόλια χρηστών), http://www.doctorofcredit.com/review-of-giving-assistant-shopping-portal-5-cashback-on-all-amazon-purchases/

Προσοχη μονο στα σχολια παραγγελιας (ειδικα αν εχετε ποντους) να αναφερετε οτι

 

Δεν επιθυμειτε Unregistered δεμα ή με αποστολη Belgium Post Registered

 

Το ενα Chuwi H10 με πληκτρολογια κλπ το εστειλαν κανονικα με NL Post (ενω ειχα διαλεξει Sing Post) και πληρωσα το Extra Fee

 

Τα αλλα 2 παλι με τα εξτρα 0,30$ για Singapore Post (μηχανικο πληκτρολογιο και κινητο) τα εστειλαν με BERAM (Belgium Post Registered) που με το που σκανε Ελλαδα μεταχειριζονται σαν Unregistered δεματα.

 

Οποτε προσοχη!

 

Κατα τ`αλλα περιμενα καλυτερες προσφορες αλλα εκτος απο κατι Tablets και κινητα που ηρθαν στις normal τιμες τους δεν τρελαθηκα...

 

Κι εγώ δεν θεωρώ ότι το Chuwi Hi12 αξίζει πραγματικά πάνω 190€ (για ταμπλέτα με Ζ8300 / eMMC), αλλά σίγουρα οι τιμές αυτές είναι από τις (ή οι) χαμηλότερες που θα μπορούσε να βρει κανείς (δεν το έχω ψάξει για όλες τις ταμπλέτες).

 

...οπότε το "ήρθαν στις normal τιμές τους" εξαρτάται πώς το εννοείς...

 

Για ταμπλέτες, στέλνει κι αυτές με Belgium Post;

 

Αν είναι να τους στείλω να το αλλάξουν σε NL Post, αλλά εκεί θα πληρώσω την μικρή εξτρά χρέωση, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tablet με NL το έστειλαν.

 

Εννοώ με το Normal ότι στις τιμές που παίζουν τόσο καιρό δεν άξιζουν για εμενα σαν συσκευές..τώρα με το 20$ κατω σε combo με το Paypal και τίποτα ποντακια απο αλλες αγορες γίνεται πιο δελεαστική η αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 209$ (185€) για το Chuwi ισοβαθμίζουν την καλυτερη τιμή που είχε γίνει ως τώρα στο FastTech...AN λειτουργεί και το GivingAssistant το κόστος μπορεί να φτάσει στα 165€, που είναι εξαιρετική τιμή.

 

Εν προκειμένω σίγουρα αξίζει (και χωρίς το G.Assist) για ολοκαίνουρια ταμπλέτα με τέτοια οθόνη. Το μέγιστο που θα δεχόμουν να πληρώσω κι εγώ, αλλά είπα να δοκιμάσω τί εστί Core M + SSD.

 

Παρατηρώ ότι το Banggood έχει υψηλότερες τιμές, αλλά επιτρέπει τη χρήση κουπονιών και πόντων που προσφέρει χωρίς φειδώ (εγώ έχω 6000 εκεί, δλδ μέχρι 60$ μείωση δυνητικά) για επιπλέον έκπτωση,

 

Ενώ το GearBest έχει χαμηλότερες τιμές, αλλά σχεδόν ποτέ δεν επιτρέπει τη χρήση κουπονιών..

...βέβαια δεν είμαι σίγουρος για το "επιχειρηματικό μοντέλο", αφού βασίζεται σε ελάχιστη διαθεσιμότητα, μέτρια ως κακή εξυπηρέτηση (βάσει αναφορών) και βαριά διαφήμιση, που συνεπάγεται διαμοιρασμα κερδών.

 

...γενικά θα προτιμούσα Banggood, αλλά πώς τα έχει καταφέρει έτσι το Gearbest κι έχει δικτυωθεί κι έχει γίνει επίσημος συνεργάτης Κινέζων κατασκευαστών


Το tablet με NL το έστειλαν.

Εννοώ με το Normal ότι στις τιμές που παίζουν τόσο καιρό δεν άξιζουν για εμενα σαν συσκευές..τώρα με το 20$ κατω σε combo με το Paypal και τίποτα ποντακια απο αλλες αγορες γίνεται πιο δελεαστική η αγορα

 

Εσύ είχες πληρώσει όμως τη μικρή επιβαρυνση σωστά;

 

Εγώ το θεώρησα ως ένα σαχλό τρικ για επιπλέον επιβάρυνση (έστω μικρή), θεωρώντας ότι θα φύγει έτσι κι αλλιώς είτε με Sing Post είτε με NL Post.

 

Τώρα τους έστειλα μήνυμα να ρωτήσω με ποιά εταιρεία στέλνουν τις πιο βαριές ταμπλέτες, να δω τι θα μου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τα μόνα χρήματα που αξίζει να δώσεις στον κινέζο αν σου δίνει την επιλογή και όντως δουλέψουν σωστά.

 

Αν ψαχνεις για τρικ για να σου φανε φράγκα κοιτά το insurance που σου έχει κάτω.

 

Κάτι χαζα σε στραβες που μου έλεγαν για 50% refund επειδή δεν το επέλεξα πήγα Paypal και έγινε party

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...