Προς το περιεχόμενο

Πως αφηνω κακια κριτικη - Καταγγελια Computer Universe


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφερω στο γερμανικο Computer Universe. Κατοπιν συστασης απο το φορουμ παρειγειλα καποια πραγματα γιατι ειχαν οντως καλες τιμες. Τα προνομια τους ομως σταματουν εκει. Απο θεμα υπηρεσιων ειναι ερασιτεχνες και κακιστης ποιοτητας και Θελω να τους τρασαρω καπου γιατι ειναι τσογλανια τιτανομεγιστα.

 

Παρειγειλα καποια πραγματα (λαπτοπ, 2 μνημες, σκληρο) τα οποια φτασαν ενα μηνα μετα, και στο ενδιαμεσο μονο δικαιολογιες μου λεγαν, οτι δεν ειχαν σε στοκ το λαπτοπ, ενω ακομα και οταν μου ρθε επιβεβαιωτικο μαιλ παραγγελιας με αναλυτικη διαθεσιμοτητα που το παρουσαζε μη διαθεισμο στο σιτε ακομα φαινοταν σε στοκ. μετα οτι μεσολαβησε αργια λογω εθνικης γιορτης, μετα οτι το καθυστερουσαν στο αεροδομιο κτλ.

 

Αφου λοιπον κατεφθασε μετα κοπων και βασανων και παω να παραλαβω, ανοιγω τη κουτα και μεσα ειχε τα παντα εκτως απο 1 μνημη. Το ανοιξα μπροστα στο κουριερ και ειχα μαρτυρα, και τους το λεω σε επικοινωνια μεσω μειλ. Μου απαντανε 5 μερες αργοτερα οτι θελουν αναλυτικη αναφορα απο Κουριερ. Τους στελνω την αμεσως επομενη υπογραγραμμενη υπευθυνη δηλωση στα αγγλικα που περιγραφει αναλυτικη το συμβαν υπογεγραμμενη απο τον υπαλληλο του παραρτηματος κουριερ και μια βδομαδα μετα ακομα το κοροιδο. Μου χουν γυρισει τα αντερα και μου ρχεται να κανω εμετο με τους κωλοπαιδαραδες.

 

Εδω δειτε χαλια, 1.4 στα 10.

 

https://www.trustpilot.com/review/www.computeruniverse.net

 

Και αλλος ενας λεει καπου οτι παρελαβε αδεια κουτα και του ζηταγαν αναφορα και δεν εβγαλε ακρη.

 

Να τους στουλω κανα flame mail να τους διαολοστειλω και να παω Απο Ελλαδα να παρω τη 2η μνημη να τελιωνω η να περιμενω υπομονετικα σα καλος γατουλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κερδίσεις κάποια ευρώ , έχασες χρόνο , μάλλον χρήμα και βέβαια την ψυχική σου ηρεμία . Και ουδείς γνωρίζει για πόσο καιρό θα σε ταλαιπωρούν ακόμη ...

 

Δεν είχες δει την εικόνα αξιολόγησης της εν λόγω εταιρείας  πριν παραγγείλεις ; 

Αν την είχες δει θα έφευγες με τα χίλια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας απο κεινους που εμπλεξε με το γερμανικο μαγαζακι ειμαι εγω chris  η αξιολογηση μου ,απο τοτε αμαζον και μονο αμαζον...

βασικα απο οτι καταλαβα σου ζητανε ενα σωρο πραγματα για να μην βγαλεις ακρη και στο τελος να ναι καλυμενοι

τελικα ακομα και μετα τις αξιολογησεις καποιοι την πατανε ακομα με τις τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρητα αλανια, ζεστα και φρεσκα. Ουτε case ουτε τιποτα, μονο υπομονη καθε 5 μερες μερες που απαντανε, με προτυπες τυποποιημενες απαντησεις και αντε να βγαλω ακρη. Ειμαι σιγουρος οταν και αμα απαντησουν στην υπεθυνη δηλωση που εστειλα κατι αλλο θα βρουνε και θα πουνε οτι ειναι ανεπαρκης, θα τους απαντησω εγω, θα απαντησουν μετα απο 5 εργασιμες και οταν αποφασισουν και αμα να τηυν στειλουν θα κανω παλι 3-4 βδομαδες να τη παραλαβω.

 

Στη τελικη παω αυριο με 30 ευρω και τη παιρνω απο Αθηνα, αλλα το προβλημα ειναι οτι δε γουσταρω να με παιρνανε για μαλακα και με τη σειρα τους να περνιουντε για ξυπνιοι οι κουτοπονηροι. 1 ευρω η 1 λεπτο να μου περναν παλι τα νευρα μου θα χα. Θελω να τους πονεσω για να βαλουν μυαλο. Αμα τους σκυλοβρισω απλα θα με βαλουν στο σπαμ folder και τιποτα δε θα αλλαξει.

 

Γιαυτο σας λεω, οι καταγγελιες που γινονται που μπρουν αλλοι να βλεπουν και να παθουν ζημια.

 

 

ενας απο κεινους που εμπλεξε με το γερμανικο μαγαζακι ειμαι εγω chris  η αξιολογηση μου ,απο τοτε αμαζον και μονο αμαζον...

βασικα απο οτι καταλαβα σου ζητανε ενα σωρο πραγματα για να μην βγαλεις ακρη και στο τελος να ναι καλυμενοι

τελικα ακομα και μετα τις αξιολογησεις καποιοι την πατανε ακομα με τις τιμες...

 

Τι επαθες εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρητα αλανια, ζεστα και φρεσκα. Ουτε case ουτε τιποτα, μονο υπομονη καθε 5 μερες μερες που απαντανε, με προτυπες τυποποιημενες απαντησεις και αντε να βγαλω ακρη. Ειμαι σιγουρος οταν και αμα απαντησουν στην υπεθυνη δηλωση που εστειλα κατι αλλο θα βρουνε και θα πουνε οτι ειναι ανεπαρκης, θα τους απαντησω εγω, θα απαντησουν μετα απο 5 εργασιμες και οταν αποφασισουν και αμα να τηυν στειλουν θα κανω παλι 3-4 βδομαδες να τη παραλαβω.

 

Στη τελικη παω αυριο με 30 ευρω και τη παιρνω απο Αθηνα, αλλα το προβλημα ειναι οτι δε γουσταρω να με παιρνανε για μαλακα και με τη σειρα τους να περνιουντε για ξυπνιοι οι κουτοπονηροι. 1 ευρω η 1 λεπτο να μου περναν παλι τα νευρα μου θα χα. Θελω να τους πονεσω για να βαλουν μυαλο. Αμα τους σκυλοβρισω απλα θα με βαλουν στο σπαμ folder και τιποτα δε θα αλλαξει.

 

Γιαυτο σας λεω, οι καταγγελιες που γινονται που μπρουν αλλοι να βλεπουν και να παθουν ζημια.

 

 

 

Τι επαθες εσυ?

δες στις αξιολογησεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω, εκανα και εγω παραγγελια λαπτοπ απο εκει. Ελπιζω να μην ερθει αδειο κουτι. Θα το ανοιξω μπροστα στον κουριερ. Σε περιπτωση που στειλουν κατι λαθος, εχω δικαιωμα να αρνηθω την παραλαβη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Δε μπορεις να ανοιξεις αμα δεν υπογραψεις οτι παρελαβες, και δε μπορεις να κανεις κατι αφου υπογραψες και παρελαβες. Αυτο ειναι το μυστικο της κομπινας.

 

Ρεαλιστικα σε λαπτοπ δε παιζει να συμβει κατι τοσο χοντρο μην αγχωνεσαι. Απλα για συνοδευτικα αντικειμενα δε παιρνω και ορκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε αγοράσει laptop ένα σωρό άτομα από ΄κεί και δεν είχαμε ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα εκτός ίσως από την αργή επικοινωνία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...