Προς το περιεχόμενο

[TV Box] Nexbox A95X S905X 2GB + 16GB @GearBest 30,16€ [ΤΕΛΟΣ]


tomtoub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Να πουμε οτι ειναι αυτο που ειχε 29 ευρω πριν λιγες μερες στο αλλο τοπικ σε αλλο μαγαζι, και το ιδιο που εχει ΤΩΡΑ στο ebay (τελευταιο κομματι λεει απο ενα EU και UK plug, και 2 US, απο "top rated seller" γι αυτο δεν δινω λινκ), στα 29.99 δολαρια με δωρεαν μεταφορικα - δηλαδη κατω απο 27 ευρω. [Ο οποιος στον τιτλο του item γραφει NEXBOX A95X S905X Kodi XBMC 4K 2GB+16G Quad Core Android 6.0 TV Box FULLY LOADED  ενω κατω στις λεπτομεριες γραφει 1GB DDR3 RAM 8GB Flash ROM.  Λογικα ισχυει ο τιτλος, και το αλλο ειναι copy paste απο το φτηνοτερο, αλλα...]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο του gearbest έχει εξοδο SPDIF, αυτο του ebay δεν φαινεται να έχει...

 

Αντιγραφω απο το description του ebay

[Latest NEXBOX-A95X]Kobwa Upgraded Andriod 6.0 4K TV BOX Pro Amlogic S905X Quad Core 2G/16G KODI 16.1 Pre-installed Support VP9 HDR HEVC Rooted Streaming Media Player 2.4G/ 5G Dual Band Wifi BT 4.0 with Spdif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Matrixxx πολύ φοβάμαι ότι αυτό που λες μάλλον είναι το 1/8 και ο τύπος έχει κάνει λάθος στον τίτλο. Συνήθως σε τέτοιο ύψος τιμής (κάτω από 30 δολλάρια) παίζει στο ebay το 1/8. Το 2/16 παίζει 35-40 δολλάρια (σε κάποιους λίγο παραπάνω).

Το λέω με κάθε επιφύλαξη απλά με βάση απλή λογική για να μην την πατήσει κάποιος και μετά μπλέκει με επιστροφές και refunds αν δεν του κάνει το 1/8.

 

Επίσης οι φωτογραφίες (οι πλαϊνές) όντως δεν κολλάνε γιατί το A95X με τον S905X έχει και spdif. Το S905 τσιπ από όσο ξέρω δεν έχει spdif (είναι το Beelink MinimxIII που έχω δουλέψει το καλοκαίρι και ξέρω) οπότε οι φωτο είναι λίγο off.

 

Εδώ ένα καλό πινακάκι για τις διαφορές S905 με S905X

 

http://www.inexbox.com/the-difference-between-s905x-and-s905/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@ Matrixxx πολύ φοβάμαι ότι αυτό που λες μάλλον είναι το 1/8 και ο τύπος έχει κάνει λάθος στον τίτλο. Συνήθως σε τέτοιο ύψος τιμής (κάτω από 30 δολλάρια) παίζει στο ebay το 1/8. Το 2/16 παίζει 35-40 δολλάρια (σε κάποιους λίγο παραπάνω).

Το λέω με κάθε επιφύλαξη απλά με βάση απλή λογική για να μην την πατήσει κάποιος και μετά μπλέκει με επιστροφές και refunds αν δεν του κάνει το 1/8.

 

Επίσης οι φωτογραφίες (οι πλαϊνές) όντως δεν κολλάνε γιατί το A95X με τον S905X έχει και spdif. Το S905 τσιπ από όσο ξέρω δεν έχει spdif (είναι το Beelink MinimxIII που έχω δουλέψει το καλοκαίρι και ξέρω) οπότε οι φωτο είναι λίγο off.

 

Ειπα και εγω "αλλα...". 50-50 οι πιθανοτητες πιστευω αν οχι περισσοτερες για 2/16. Δεν ειναι μονο στον τιτλο που λεει 2/16, αλλα και στην κορυφη της αναλυσης του προιοντος με τον τιτλο που εδωσα με copy - paste.

Αν δεις τις 5  βασικες φωτο του προιοντος που εχει και το gearbest πανω πανω - πλαι, ειναι και οι 5 χωρις spdif, ιδιες με του τυπου στο ebay. Οποτε αυτο δεν λεει και πολλα. Μονο πιο κατω εχουν μια με spdif.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Matrixxx πολύ φοβάμαι ότι αυτό που λες μάλλον είναι το 1/8 και ο τύπος έχει κάνει λάθος στον τίτλο. Συνήθως σε τέτοιο ύψος τιμής (κάτω από 30 δολλάρια) παίζει στο ebay το 1/8. Το 2/16 παίζει 35-40 δολλάρια (σε κάποιους λίγο παραπάνω).

Το λέω με κάθε επιφύλαξη απλά με βάση απλή λογική για να μην την πατήσει κάποιος και μετά μπλέκει με επιστροφές και refunds αν δεν του κάνει το 1/8.

 

Επίσης οι φωτογραφίες (οι πλαϊνές) όντως δεν κολλάνε γιατί το A95X με τον S905X έχει και spdif. Το S905 τσιπ από όσο ξέρω δεν έχει spdif (είναι το Beelink MinimxIII που έχω δουλέψει το καλοκαίρι και ξέρω) οπότε οι φωτο είναι λίγο off.

 

Εδώ ένα καλό πινακάκι για τις διαφορές S905 με S905X

 

http://www.inexbox.com/the-difference-between-s905x-and-s905/

Συνήθως τα S905 κουτιά, όταν έχουν ψηφιακή έξοδο, είναι optical   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση:

Αυτο αμα το συνδεσουμε με ενα bt gamepad μπορει να παιξει ενα παιδακι καποια απο τα παιχνιδια στο store ικανοποιητικα;

Για kodi φανταζομαι ειναι οκ

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση:

Αυτο αμα το συνδεσουμε με ενα bt gamepad μπορει να παιξει ενα παιδακι καποια απο τα παιχνιδια στο store ικανοποιητικα;

Για kodi φανταζομαι ειναι οκ

 

Ευχαριστω

 

Ανετότατα. Αν δεις στο άλλο thread για το αντίστοιχο A95X από το banggood έχω ποστάρει τα λινκς από τα video reviews του redskull.

Εκεί θα δεις ότι συνδέει το BT gamepad που έχει και παίζει Asphalt ή GTA κτλ. ως δοκιμές για τις gaming δυνατότητες των tv boxes. Ειδικά οι εκδόσεις 2/16 σε τέτοια παιχνίδια δεν ιδρώνουν με βάση και τα βιντεο reviews οπότε για ένα παιδάκι που θα θέλει να παίζει πιστεύω είναι ιδανικό συμπλήρωμα.

 

Αρκεί να μην μονοπωλεί το παιδί το tv box, γιατί αν γλυκαθεί σε μεγάλες ίντσες παιχνίδια έναντι μιας ταμπλέτας μετά δεν βλέπω το γονιό να βλέπει ταινίες  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι λάθος από τον πωλητή του ebay.

Dear buyer,

Thanks for your shopping from us.
 
We are so sorry there's a little problem with the listing of this item and we are asking the related staff to change it now.

It's actually ROM 8GB EMMC  and RAM 1GB DDR3 and OS Android 5.1

Could you please tell us if you still want this item, if not, is it ok if we cancel this order for you?

We are so sorry to bring you so much trouble!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...