Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1.48vcore στα 14nm :shock:  !!!

 

Μου θυμίζεις κάτι fx εποχές που είχα με 1,57vcore στο γκάζι για να μπώ στο 5,0ghz club....

ΑΜD γαρ... το δικο μου ειναι κομματι των 3,9ghz δεν ειναι για παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα maximum σε voltage για την cpu είναι 1.42 στο air και 1.45 water. Τώρα στο R15 μπορείς να ανέβεις λίγο. :).

Το cpu z δείχνει παραπάνω :)

Συνηθως δειχει παραπανω ,αλλα στο δυγκεκριμενο τοσο περιπου ειχα δωσει απο bios 1.4750v

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε full stability στα4.4ghz / 1.04vcore stable με intel burn test / realbench / aida64

Τρομερή αποκρισιμότητα το τσιπάκι σε τόσο λίγο vcore.....

 

 

πάμε και ένα new run cb r15 στα 1,04vcore (αριστερή photo)

 

δεξιά photo το παλαιό κομμάτι στα 4,4ghz

post-303984-0-99521300-1507737894_thumb.png

post-303984-0-62408300-1507738195_thumb.png

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι πάνω από 1.4v δεν δίνω με την καμία......οι εντυπώσεις από αερόψυκτρα να τον περιστρέφει μέχρι τα 5,2ghz είναι άψογες με την phanteks.......το μόνο που προσπάθησα ήταν στα 5,3ghz με 1,4vcore που μπούταρε ναι μέν .... αλλά με το που πάτησα τον κωδικό να μπει στα windows κόλλαγε.....οπότε με υδρόψυξη σίγουρα ανοίγει στα 5,3+ ghz ......Το τελικό αποτέλεσμα για daily που θα τον έχω είναι στo stable και πολύ safe  4.9ghz / 1.23v (4.7ghz cache).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνοντας γκάζια για ένα single στα 5,2ghz / 1.38v (4.9ghz cache).....

 

Η αλήθεια είναι ότι πάνω από 1.4v δεν δίνω με την καμία......οι εντυπώσεις από αερόψυκτρα να τον περιστρέφει μέχρι τα 5,2ghz είναι άψογες με την phanteks.......το μόνο που προσπάθησα ήταν στα 5,3ghz με 1,4vcore που μπούταρε ναι μέν .... αλλά με το που πάτησα τον κωδικό να μπει στα windows κόλλαγε.....οπότε με υδρόψυξη σίγουρα ανοίγει στα 5,3+ ghz ......Το τελικό αποτέλεσμα για daily που θα τον έχω είναι στo stable και πολύ safe  4.9ghz / 1.23v (4.7ghz cache).

 

στα 5.3 βρισκει τοιχο...και θελει κατι παραπανω πειραγμα εκτος απο  vcore για να παιξει...

αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχα καταφερει να βγαλω cinebench στα 5.2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα 5.3 βρισκει τοιχο...και θελει κατι παραπανω πειραγμα εκτος απο  vcore για να παιξει...

αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχα καταφερει να βγαλω cinebench στα 5.2

 

Τρομερό τσιπάκι απλά.....φανταστικό delid και lapping έχεις κάνει φίλε μου.......4,4ghz/1,04vcore...βγάζει cb με 5.0ghz/1,23v .....ανοίγει και bencharei στα 5,2ghz .....απλά τρομερό τσιπάκι...στα 5,0ghz για stability ζήταγε μέχρι 1,28vcore που και πάλι ασφαλές vcore είναι...βάζοντας 4,9ghz και 4,7ghz cache με το απόλυτα ασφαλές 1,23v είμαι κομπλέ και ελάχιστα κάτω σε απόδοση από 5,0ghz με stock cache...φανταστικό τσιπάκι μιλάμε...καλορίζικος και πάλι ο 8700Κ σου!

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...