Προς το περιεχόμενο

LG G5 Καινούριο με Αφόρτιστη Μπαταρία / 25/6/16 / Try Before You Buy Αυτοκόλλητο;


Giannis316

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, πήρα ένα G5 από Kaizer store αλλά δεν άναβε αρχικά. Τελικά η μπαταρία ήταν τελείως άδεια. Δεν μου έχει ξανατυχει να πάρω κινητό με αφορτιστη μπαταρία. Πάντα είναι γύρω στο 50/60 %. Παίζει κάτι περίεργο; ίσως να είναι μεταχειρισμένο η demo unit; κατά τα άλλα όλα σφραγισμένα και ζελατίνες.

Έχει ξανατυχει σε κάποιον;

Από ότι γνωρίζω αν η μπαταρία είναι για καιρό τελείως αφορτιστη θα προκαλέσει πρόβλημα.

Μένω Κύπρο και είναι δύσκολο και χρονοβόρο να το επιστρέψω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Επεξ/σία από Giannis316
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να έχει κάποιο θέμα. Μπορεί απλώς να έτυχε. Παρακολούθησέ το 5-6 μέρες κι αν δεις να κρατάει λιγότερο από όσο πρέπει τότε πήγαινέ το σαν doa στο kaizer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Kaizer store έχω πάρει αρκετά κινητά και δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

Τώρα λόγο του συγκεκριμένου κινητού δεν νομίζω να φταίει το Kaizer store γιατί είναι σφραγισμένο κτλ,αλλά η ίδια η LG γιατί έχουν δημιουργηθεί αρκετά και διάφορα προβλήματα για το συγκεκριμένο. Δεν θα είναι λοιπόν παράξενο να έχει κάποιο πρόβλημα και σε αυτό τον τομέα. Για εμένα καλύτερα να μην έπαιρνες καν αυτό το κινητό γιατί είναι σαν να το έπαιξες κορώνα, γράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά οι μπαταρίες αποθηκεύονται με 40% επίπεδο φόρτισης τουλάχιστον, έλεγξε την πως πάει και αν δεν "κρατάει", πριν τελειώσει η DOA πήγαινε πίσω το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kaiser δεν δίνει Doa.. Γράφει κάπου ότι δίνει;

 

Είχα πάρει ένα s5 και ρώτησα από το τηλέφωνο αν υπάρχει Doa και μου είχαν πει όχι, στέλνουμε την συσκευή στη Samsung για επισκευή κλπ.

 

Εξάλλου το Doa τους λέει για νεκρά κινητά, αυτό λειτουργεί κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

 

Τελικά με βάση το Serial Number το κινητό έχει κατασκευαστεί 18/5/16. Αν καθόταν σε καμία αποθήκη από τότε, εξηγείτε και το γεγονός ότι η μπαταρία ήταν τελείως άδεια υποθέτω;

 

Το κινητό προορίζεται για Ελλάδα από οτι γράφει στο κουτί.

 

Επίσης έχει ένα αυτοκόλλητο που λέει "Try Before Buy" ;;;

 

20170328_142121.jpg

 

Είναι δυνατόν να έχουν Stock από πριν ένα χρόνο όμως;;;

Επεξ/σία από Giannis316
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου φαίνεται λογικό σε flagship μοντέλο να υπάρχει Stock από πέρσι το Μάιο ι. Όταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπανε ότι φέρνουν λίγα κομμάτια κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Try Before Buy αυτοκόλλητο σημαίνει ότι είναι συσκευές που προοριζοντουσαν για βιτρίνα άρα για αυτό είναι από τον Μάιο.

Για βιτρίνα; δηλαδή demo unit ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βιτρίνα; δηλαδή demo unit ;

Όχι απαραίτητα demo, μπορει και κανονικό απλά είναι από τις πρώτες παρτίδες γιατί έπρεπε να είναι στην βιτρίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επίσημη απαντήση της LG για το αυτοκόλλητο: 

 

"Το αυτοκόλλητο με την σήμανση "Try Βefore Βuy" δεν αποτελεί αυτοκόλλητο της LG Electronics Ελλάς, και κατ' επέκταση δεν διαθέτουμε καμία σχετική πληροφορία για τον λόγο τοποθέτησης του στην συσκευασία της συσκευής."

 

Από το κατάστημα μου λένε ότι έρχεται έτσι από LG!

 

Θα το στείλω για επισκευή την ερχόμενη βδομάδα έχει πρόβλημα με το power button 

 

http://www.insomnia.gr/topic/641635-lg-g5-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-power-button/?p=55633715

 

, αλλά τελικά ποιος λέει την αλήθεια και τι παίζει ακριβώς δεν βγάζεις άκρη.

Επεξ/σία από Giannis316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...