Προς το περιεχόμενο

Τέλος λειτουργίας του Facebook Messenger σε Windows Phone 8.x συσκευές από 1 Απριλίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μεγάλη έξοδος δημοφιλών εφαρμογών από την έκδοση 8.x των Windows Phone συνεχίζεται και έτσι μετά από το Skype της ίδιας της Microsoft, σειρά έχει το Messenger του Facebook.

Με e-mail που έχει ξεκινήσει να στέλνει το Facebook σε χρήστες του Messenger που χρησιμοποιούν κάποια συσκευή με την έκδοση 8.0 ή 8.1 της πλατφόρμας των Windows Phone, γίνεται ενημέρωση ότι η υποστήριξη της εφαρμογής ολοκληρώνεται στο τέλος αυτού του μήνα. Αυτό σημαίνει ότι η λειτουργία της θα τερματιστεί, και δε θα είναι δυνατή η αποστολή και λήψη μηνυμάτων μέσω του Messenger. Η εναλλακτική που προτείνει το Facebook είναι η αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση της κεντρικής του εφαρμογής.

 

Η απόφαση αυτή του Facebook θεωρείται αναμενόμενη από τη στιγμή που το μερίδιο των Windows Phone παγκοσμίως, έχει πέσει κάτω από το 1% ενώ η μεγάλη πλειοψηφία των συσκευών που είχαν κάποια από τις 8.x εκδόσεις, δεν έλαβε ποτέ την αναβάθμιση στα Windows 10 Mobile. Φυσικά η εξέλιξη αυτή δεν επηρεάζει σε τίποτα την έκδοση του Messenger για τα Windows 10 Mobile η οποία συνεχίζει να υποστηρίζεται από το Facebook αν και όχι με την ίδια συχνότητα σε σχέση με τις εκδόσεις για iOS και Android.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook άλλαξε η ζωή μου, τέρμα πλέον ο εικονικός κόσμος που έπλαθε αυτή η ιστοσελίδα. Τώρα πια έχω πραγματικούς φίλους, βλέπω την ζωή ξανά λαμπερή, όμορφη! Άρχισα και γυμναστήριο και τρέφομαι υγιεινά, όλα αυτά με βοήθησαν να κόψω και το κάπνισμα και πλέον ατμίζω! Οι φίλοι με βοήθησαν να ανανεωθώ, άλλαξα και τα ρούχα μου, πλέον φοράω Fedora καπέλο και κάνουν ουρά τα γκομενάκια στις καφετέριες. Σας συμβουλεύω να σβήσετε και εσείς το Facebook και θα δείτε μεγάλη διαφορά, θα ξανανιώσετε την ζωή όπως δεν την έχετε νιώσει ξανά..

  • Like 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook άλλαξε η ζωή μου, τέρμα πλέον ο εικονικός κόσμος που έπλαθε αυτή η ιστοσελίδα. Τώρα πια έχω πραγματικούς φίλους, βλέπω την ζωή ξανά λαμπερή, όμορφη! Άρχισα και γυμναστήριο και τρέφομαι υγιεινά, όλα αυτά με βοήθησαν να κόψω και το κάπνισμα και πλέον ατμίζω! Οι φίλοι με βοήθησαν να ανανεωθώ, άλλαξα και τα ρούχα μου, πλέον φοράω Fedora καπέλο και κάνουν ουρά τα γκομενάκια στις καφετέριες. Σας συμβουλεύω να σβήσετε και εσείς το Facebook και θα δείτε μεγάλη διαφορά, θα ξανανιώσετε την ζωή όπως δεν την έχετε νιώσει ξανά..

 

Συνέχισε έτσι φίλε μου! Δοκίμασε και τη vegan διατροφή, θα δεις μεγάλη διαφορά!  :D

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πιο ξεφτίλα πεθαίνεις !!

 

Σκεφτείτε καποιους που πλήρωσαν λεφτα για lumia 1020,1320 και 525.

 

Είχα το lumia 830 για 15 μέρες και μετά το πούλησα μέσω insomnia. Μηδέν εφαρμογές, μηδέν υποστήριξη αλλά είχε ένα design και μια κάμερα το άτιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook άλλαξε η ζωή μου, τέρμα πλέον ο εικονικός κόσμος που έπλαθε αυτή η ιστοσελίδα. Τώρα πια έχω πραγματικούς φίλους, βλέπω την ζωή ξανά λαμπερή, όμορφη! Άρχισα και γυμναστήριο και τρέφομαι υγιεινά, όλα αυτά με βοήθησαν να κόψω και το κάπνισμα και πλέον ατμίζω! Οι φίλοι με βοήθησαν να ανανεωθώ, άλλαξα και τα ρούχα μου, πλέον φοράω Fedora καπέλο και κάνουν ουρά τα γκομενάκια στις καφετέριες. Σας συμβουλεύω να σβήσετε και εσείς το Facebook και θα δείτε μεγάλη διαφορά, θα ξανανιώσετε την ζωή όπως δεν την έχετε νιώσει ξανά..

 

Πορνες,ναρκωτικα και πιτογυρα απο γατες η απαντηση μου.

Ασε μας ρε φιλε με τα ιδια και τα ιδια σε καθε ποστ.

 

Υ.Γ Αμα με ενα καπελο βρηκες γκομενα τοτε η γκομενα ειναι εντελως μπαζο στο μυαλο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το lumia 830 για 15 μέρες και μετά το πούλησα μέσω insomnia. Μηδέν εφαρμογές, μηδέν υποστήριξη αλλά είχε ένα design και μια κάμερα το άτιμο....

θα μπορουσες να το εχεις κανει να παρει τα 10αρια και να το χαιρεσαι εστω ως δευτερη συσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πορνες,ναρκωτικα και πιτογυρα απο γατες η απαντηση μου. Ασε μας ρε φιλε με τα ιδια και τα ιδια σε καθε ποστ. Υ.Γ Αμα με ενα καπελο βρηκες γκομενα τοτε η γκομενα ειναι εντελως μπαζο στο μυαλο

 

+τo ότι το ~80% των πλυθησμών είναι στο facebook κολλημένοι οπότε ακόμα και έξω να βγεις θα βλέπεις άτομα να κοιτάνε στην οθόνη του κινητού και να βγάζουν συνέχεια selfies

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πορνες,ναρκωτικα και πιτογυρα απο γατες η απαντηση μου. Ασε μας ρε φιλε με τα ιδια και τα ιδια σε καθε ποστ. Υ.Γ Αμα με ενα καπελο βρηκες γκομενα τοτε η γκομενα ειναι εντελως μπαζο στο μυαλο

you-must-be-new-here-willy-wonka.jpg

  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα iphone 4 κολλημένο στην 7 έκδοση ios τρέχει...κανονικά τις περισσότερες εφαρμογές (σου δίνεται η δυνατότητα να κατεβάσεις παλιότερες εκδόσεις)...η MS απλά αποδεικνύει γιατί με τις τακτικές της δεν ξεπέρασε ποτέ το 1% στα smartphone αλλά κατάφερε να μειώσει και άλλο το ποσοστό της. Να 'ναι καλά η Νοκια που κατάλαβε και το γύρισε σε android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα iphone 4 κολλημένο στην 7 έκδοση ios τρέχει...κανονικά τις περισσότερες εφαρμογές (σου δίνεται η δυνατότητα να κατεβάσεις παλιότερες εκδόσεις)...η MS απλά αποδεικνύει γιατί με τις τακτικές της δεν ξεπέρασε ποτέ το 1% στα smartphone αλλά κατάφερε να μειώσει και άλλο το ποσοστό της. Να 'ναι καλά η Νοκια που κατάλαβε και το γύρισε σε android.

 

Το κατάλαβε όμως πολύ αργά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πορνες,ναρκωτικα και πιτογυρα απο γατες η απαντηση μου. Ασε μας ρε φιλε με τα ιδια και τα ιδια σε καθε ποστ. Υ.Γ Αμα με ενα καπελο βρηκες γκομενα τοτε η γκομενα ειναι εντελως μπαζο στο μυαλο

 

sarcasm.jpg?itok=j-4gm8k7

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook άλλαξε η ζωή μου, τέρμα πλέον ο εικονικός κόσμος που έπλαθε αυτή η ιστοσελίδα. Τώρα πια έχω πραγματικούς φίλους, βλέπω την ζωή ξανά λαμπερή, όμορφη! Άρχισα και γυμναστήριο και τρέφομαι υγιεινά, όλα αυτά με βοήθησαν να κόψω και το κάπνισμα και πλέον ατμίζω! Οι φίλοι με βοήθησαν να ανανεωθώ, άλλαξα και τα ρούχα μου, πλέον φοράω Fedora καπέλο και κάνουν ουρά τα γκομενάκια στις καφετέριες. Σας συμβουλεύω να σβήσετε και εσείς το Facebook και θα δείτε μεγάλη διαφορά, θα ξανανιώσετε την ζωή όπως δεν την έχετε νιώσει ξανά..

 

Εγω ξεκινησα και yoga. Πηρα και SUV και εγινα adventure τυπος. Τωρα καθε ΣΚ ορειβασια, κανο κλπ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...