Προς το περιεχόμενο

Mεταμόσχευση μαλλιών


NickTheGreek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί άμα δεν είχαν δέ θα τους ήθελαν οι γυναίκες νομίζεις?

(γκόμενα που σε θέλει για τα λεφτά να την βράσεις!)

Γιατι εκεί καταλίγει το θέμα,στο άν σε θέλουν οι γυναίκες.Που νομίζω οτι τα μαλλιά είναι το τελευταίο που κοιτάνε (άν το κοιτάνε) κάθε μια έχει τα δικά τις στάνταρ.

Εξάλλου έχεις δεί Skinhead με γυμνασμένο σώμα να μήν έχει όμορφη γκόμενα? εγώ δέν έχω δει!

Ξέχασα και τον κύριο...

VIN%20DIESEL1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί άμα δεν είχαν δέ θα τους ήθελαν οι γυναίκες νομίζεις?

(γκόμενα που σε θέλει για τα λεφτά να την βράσεις!)

Γιατι εκεί καταλίγει το θέμα,στο άν σε θέλουν οι γυναίκες.Που νομίζω οτι τα μαλλιά είναι το τελευταίο που κοιτάνε (άν το κοιτάνε) κάθε μια έχει τα δικά τις στάνταρ.

Εξάλλου έχεις δεί Skinhead με γυμνασμένο σώμα να μήν έχει όμορφη γκόμενα? εγώ δέν έχω δει!

Ξέχασα και τον κύριο...

VIN%20DIESEL1.jpg

 

Καλά τα παραδείγματα αλλά νομίζω παρηγοριά στον άρρωστο είναι.

Αν κάποιος πάντως έχει κατορθώσει κάτι με κάποια μέθοδο

καλό είναι να ποστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν νιώθεις άβολα με τον εαυτό σου υποσυνήδητα και χωρίς να το θέλεις το βγάζεις και προς τα έξω κάνοντας τους άλλους να σε αποφεύγουν.λέγεται ψυχοσωματική.πρέπει να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.και θα δείς οτι όλα θα αλλάξουν.εγω είμαι σαν το statham το κεφάλι μου και γουστάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dhi+bergman για Ελλαδα...

αν τωρα μπορειτε κ ειστε διασημοι,γυμνασμενοι,καλοντυμενοι,λεφταδες,καλο αυτοκ κτλ σιγουρα δεν θα ειναι προτεραιοτητα η μεταμοσχευση μαλλιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Captain Picard λέει τον πόνο του...

Καράφλες, REJOICE!

 

Πραγματικά όμως (όπως λέει και κάποιος μέσα στο youtube) αυτός ο άνθρωπος σε κάνει να θες να είσαι και συ καραφλός. RESPECT (και στον Picard και στον Stewart). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Η εμπειρία μου από την μεταμόσχευση μαλλιών στη εταιρεία Bergmann Kord ήταν πολύ καλή. Εκτός από το ιατρικό προσωπικό, ήρθα σε επαφή με ένα πολύ ζεστό και φιλικό περιβάλλον και το προτείνω ανεπιφύλαχτα σε όλους όσους αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια. Διαβαζα αυτα που λετε οσο αφορα το skin head .Συμφωνω και εγω αλλα αν δεν τα βρισκεις με τον εαυτο σου αν σου εχει καρφωθει στο μυαλο το θεμα μαλλια δεν φευγει με την καμια. εσασ θα σασ αρεσε ενα skin head με μαλλια να ειναι η χωρις μαλλια. μαλλον με μαλλια επειδη ειναι και πιο ωραιο!!!

 

εγω απο προσωπικη εμπειρια που εχω εχς κανει 2 μεταμοσχευσεις. η μια απογοητευση η αλλη ακομη δεν το πιστευω τοπως ειμαι τωρα και σε εμφανιση και σε ψυχολογια..η πρωτη σε κλινηκη που μακαρη να τουσ κλεισει με τουσ τσαρλατανουσ.

 

μου πηραν τα λεφτα και δεν εγινε τπτ και η αλλη σε πλαστικο χειρουργο που μου εκανε ολο το κεφαλι απο μπροστα μεχρη πισω και με ισια γραμμη μπροστα και δεν φαινετε τιποτα. μου τετοια δουλεια που δεν τοπιστευα και το λεω γιατι ειμαι πολυ παρατηρητικός με τα μαλλια μου και για να πω την λεξη τελειο πρεπει να πεσει κομητης..

 

ολα αυτα δεν τα λεο ετσι.. απλα οτι περνουσα εγω παλλια δεν μπορω πλεον να τα βλεπω να τα περνανε αλλοι και να χανοντε..

Υπαρχει λυση αρκει να το παρεις αποφαση να πεις θα μαζεψω λεφτα και θα βρω ενα και θα το κανω..

 

ουτε να πολεμας με μινοξιδιλες και φιναστερίδη διοτι και σου κανουν προβλημα εκτος οτι βγαζεις τριχεσ σε ασχετα μεροι του σωματος και χαλας και πολλα λεφτα για κατι που αν το σταματισεις τα χασες....καλυτερα να μαζεψω λεφτα και να κανω την επεμωαση

 

Τα κοβω κοντα και ακομη και κοντα ειναι απιστευτα πυκνα. την εκαν πριν ενα χρονο και τςρα θα παω να μου αφαιρεσει το σημαδι απο πισω δωρεαν..

 

Εδωσα σχετικα λιγα λεφτα για το αποτελεσμα που εχω...

 

Αποψη μου μακρια απο κληνικες,γενικως σε οτι κλινηκη μπλεκοντε πολλοι γιατροι μακρυα..και απλα πλαστικου χειρουργου σε αυτο το τομεα,εγψ τον βρηκα βασικα μου τον συστησε ο ξαδερφος μου που ειχε κανει και εκεινος και πηγα και την εκανα

 

Οκ ναι τριχες ειναι αλλα και οι τριχεσ σε πολλουσ απο εμας παιζουν μεγαλο ρολο στην ψυχολογια μας..και ποσο μαλλον οταν καποιοι που πας για να σου κανουν την επεμβαση κοιτανε μονο πωσ θα σε πεισουν να το κανεις και να σου φανε τα λεφτα..

 

ποιοσ δεν θα ηθελε να εχει πυκνο και υγειες κεφαλι...κανενας πιστευω...

 

Συγγνωμη για το τεραστιο post απλα ασ μιλησουμε ξεκαθαρα και οχι να ακουμε γνωμες καποιον που απλα τουσ τα εχει μεταφερει αλλοσ που ο αλλοσ του το εχει πει αλλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος, η μεταμόσχευση γίνεται μόνο απο το κεφάλι του ιδίου?

ή μπορεί κάποιος να δώσει/πάρει μαλλιά απο άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ναι! o bruce willis και ο vin diesel ευτυχως που χασανε τα μαλλια τους - αλλιως με μαλλια θα ητανε ΜΠΑΚΟΥΡΙΑ.

die-hard-bruce-willis-1.jpg

 

περα απ την πλακα και 'γω θα τα χάσω που θα μου παει (κληρονομικοτητα γαρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη προβλεπετε να μου πεσουν καποια στιγμη παρακολουθω φορουμς(για ελλαδα www.hairlossgr.com

απο αυτα που διαβαζω ποτε δεν υπαρχει επιτυχια 100% και οτι η νεα τεχνολογια ειναι με βλαστοκυτταρα.

οι τιμες απ οτι διαβαζω πανε αναλογα με τριχοθυλάκια(απο 3χιλ και πανω)

 

dhi+bergman για Ελλαδα...

επειδη βλεπω οτι ειχα γραψει για Ελλαδα μαλλον απο αυτα που διαβαζω ποτε σε gr κλινικες

εγώ θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος, η μεταμόσχευση γίνεται μόνο απο το κεφάλι του ιδίου?

ή μπορεί κάποιος να δώσει/πάρει μαλλιά απο άλλον?

1η φορα παιρνουν απο το κεφαλι.αν υπαρχει προβλημα παιρνουν απο μερη σωματος.

για το 2ο δεν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παδια... επιτυχία υπαρχει αναλογα το γιατρο που πασ και τισ προδιαγραφες που θεσ εσυ.εχω αδικο?μιλαω απο προσωπική εμπειρία..καλα Χριστούγεννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον θα γραψω κι εγω αυτα που ξερω.

 

 

1)αν δεν εχει αρχισει εμφανης αραιωση μεχρι τα 28-29 δεν υπαρχει προβλημα για μετα

 

 

θα σας πω κάποια πράγματα που ελπίζω να βοηθήσουν.

Μέλος της οικογένειας έχει πρόβλημα αραίωσης(όχι έντονης),οπότε επισκέφθηκε το πιο γνωστο ινστιτούτο με laser (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφερθεί όνομα).

Οι εμπειρίες και οι γνώσεις που αποκομίσαμε ήταν οι εξής:

 

5..Τέλος, παίζει ρόλο και η κληρονομικότητα καθώς το τι μαλλί θα αποκτήσετε μετά από πολλάαααααα χρόνια ,εξαρτάται από το μαλλί του παππού σας από τη μεριά της μητέρας σας.

Αυτά...ελπίζω να βηθήσουν έστω και λίγο :)

 

Aυτο που μπορω να πω με απολυτη σιγουρια ,απο προσωπικη πειρα ειναι οτι 1) και 5 δεν ισχυουν απολυτα...

 

Η εμφανη αραιωση αρχισε στα 34(το πολυ αντε στα33) και η <<κατηφορα>> ηταν ιδιαιτερα αποτομη ,ενω ο πατερας της μητερας μου ειχε ολα τα μαλλια του , οταν <<εφυγε>> ....

 

Πολυ φοβαμαι οτι οι κυριοι στο ινστιτουτο και οσοι τα ισχυριζονται αυτα ,αναπαραγουν καποιες γενικες στατιστικες παρατηρησεις ,γιατι απλα πρεπει να πουν κατι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...