Προς το περιεχόμενο

Mεταμόσχευση μαλλιών


NickTheGreek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όποιος διαβάσει την απάντηση μου παρακαλώ να με πιστέψει. την πάτησα από την ίδια την ανασφάλεια μου. εμένα μου έταξαν πως θα γίνω σχεδόν όπως πριν αρχίσει η τριχόπτωση μιας και η αραίωση δεν είναι αρκετή αφού νομίζω πως την διατηρώ σε μία καλή κατάσταση λόγω των θεραπειών που κάνω τόσα χρόνια με σαμπουάν και αλλα προϊόντα.

 

εγώ δοκίμασα θεραπεία PRP από γνωστότατη εταιρεία του χώρου που εδρεύει στην καλαμαριά (ανδριανουπόλεως με αιγαίου).

 

μου έταξαν χίλια - δύο για να με πείσουν. βέβαια η αλήθεια είναι πως εγώ και η ανασφάλεια μου φταίνε πιο πολύ. σαν γκομενίτσα την πάτησα.

 

εννοείται πως αποτέλεσμα δεν είχα κανένα, αντιθέτως επειδή μου είπαν πως πρέπει να σταματήσω τις θεραπείες που έκανα έως τότε (regaine & σαμπουάν δυναμωτικό) άρχισαν τα μαλλιά μου να αδυνατίζουν.

 

δυστυχώς δεν έχω απόδειξη από την υπηρεσία για να τους κυνηγήσω νομικά. δεν έκοψα για να μου κάνουν έκπτωση!!!

 

και πάλι παρακαλώ όποιον διαβάσει την απάντηση μου να με πιστέψει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Έκανα μεταμόσχευση μαλλιών πριν 7 μήνες και το αποτέλεσμα είναι πολύ θετικό .

Το πιο σημαντικό είναι οτι ο γιατρός ήταν πολυ ειλικρινής .Ότι μου είπε αυτό έγινε και στη μεταμόσχευση

αλλά και στο αποτέλεσμα.

Δεν ξέρω αν μπορώ να πω ποιός είναι αλλα επειδή αν ενδιαφέρεστε για μεταμόσχευση αξίζει να τον επισκεφθείτε,

βρίσκεται στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και το επίθετο ξεκιναει απο ΜΠ.

Όπου και να πάτε ελπίζω να έχετε καλά αποτελέσματα γιατί ειχα κάνει και άλλες δυο προσπάθειες σε γνωστές εταιρίες στη Θεσσαλονικη.

 

GOOD LUCK!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Είσαι 19 χρονών,τα μαλλιά σου έχουν αρχίσει να πέφτουν από τώρα(πιθανότατα κληρονομικό),το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα ουσιαστικό.Θα πας στο γιατρό και θα σου πει αναλυτικά...αλλά αν από τα 19 έχεις θέμα άντε να το καθυστερήσεις 5-6 χρόνια.

Η καλύτερη λύση είναι το κοντό κούρεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 7/6/2006 στις 2:56 ΠΜ, NickTheGreek είπε

Λοιπον θα γραψω κι εγω αυτα που ξερω.

1)αν δεν εχει αρχισει εμφανης αραιωση μεχρι τα 28-29 δεν υπαρχει προβλημα για μετα

2)Υπαρχουν 2 ουσιες (δεν θυμαμαι τωρα ακριβως πως λεγονται)για καθυστερηση της τριχοπτωσης (ενα μικρο ποσοστο ασθενων μπορει να βγαλει και λιγα καινουρια μαλλια) αλλα και τις 2 τις παιρνεις καθημερινα και εφ'όρου ζωης.Αν σταματησεις η τριχωπτωση ξαναξεκιναει.

3)Απ οσο ξερω χωρις να μαι σιγουρος υπαρχουν 2 μεθοδοι μεταμοσχευσης.Η μια που λεγεται strip και με τις οποια σου παιρνουν με επεμβαση τριχες απο το πισω μερος της κεφαλης,οπου και σου κανουν ραμματα και τις τοποθετουν μπροστα.Με την αλλη σου παιρνουν τις τριχες μια μια αλλα ειναι χρονοβορα και δεν ξερω αν κοστιζει ακριβοτερα.

4)Τα μαλλια δεν θα πεσουν απο ζελεδες,πιστολακια,καπελα και γενικα εξωτερικους παραγοντες.Ισως αν υπαρχει προδιαθεση να επιταγχυνουν την τριχοπτωση.

5)Οι περουκες αντεχουν μεχρι 7 μποφωρ. :):):)

 

Γεια σας παιδιά, διάβασα κι εγώ αυτά που λέγατε γιατί με αφορά άμεσα το θέμα. Κοντεύω τα 35 και η καράφλα μου όλο και μεγαλώνει σε σημείο που έχει αρχίσει να με ενοχλεί. Το 3 ισχύει. Το έχω διαβάσει κι εγώ. Η μία τεχνική είναι η fue που στις βγάζει μία μία και η άλλη η fut (αυτή η strip που λες) που σου βγάζει κομμάτι. Νομίζω όλοι προς την fue κλίνουν πάντως..

Στις 8/9/2015 στις 3:52 ΠΜ, billy1996 είπε

Μεταμόσχευση δεν παίζει?

Αν κάποιος έχει υπ όψη του κάποιον πλαστικό δοκιμασμένο ας μου στείλει ένα μήνυμα γιατί ενδιαφέρομαι

Φίλε εγώ όπως είπα και στον Newbie δεν έχω ακόμα υπόψην κάποιον, αλλά θα το ψάξω για μένα, οπότε σε ενημερώνω αν θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, έχω νεότερα για όσους το ψάχνουν ακόμα. Πήγα στη Καλογιάννη στο Κολωνάκι. Η γυναίκα ειναι κορυφηηη! Μου μίλησε πιο ανοιχτά από τον κάθε γιατρό που εχω επισκεφτεί μέχρι τώρα και μου είπε και τα συν και τα πλην. Και δεν είναι καμια αισθητικος του σωρού, είναι δερματολόγος με μεταπτυχιακά και ιστορίες. Εγω φοβομουν τι θα γίνει σε περιπτωση που γινω χειρότερα, αλλά μάλλον αυτό παίζει οταν πας σε ανειδικευτους γιατους χωρις πειρα για να σου ερθει φθηνοτερα. Εγώ θα το κάνω το βημα, το αποφασισα. Ειναι θέμα αυτοπεποίθησης στη τελική! όσοι θελετε λεπτομεριες στείλτε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι νιώθετε άσχημα αν είστε καραφλοί? αφήστε ελαφρυ μουσι ή βαλτε καπέλο... θα ειστε μια χαρα...
Αλλά και πάλι και καραφλοί να ειστε τι έγινε μην κομπλάρετε με τον εαυτο σας,να χαίρεστε που έχετε την υγεία σας.. τα μαλλιά ας πέσουν. chill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/09/2015 at 12:56, billy1996 said:

Καλημέρα σας...ειμαι 19 και εχω ηδη προβλημα αραιωσης που τεινει να γινει σοβαρο...τι προτεινετε?

Κι εγω 19 ημουν οταν αρχισαν να αραιωνουν.

Ειχα αρκετο αγχος και γενικα εβλεπα τις αντιδρασεις ολων οσων εβλεπαν την αραιωση και μου δημιουργησαν την εντυπωση οτι τελειωνουν ολα/πως θα μπορεσεις να ζησεις ετσι κτλ.

Εκανα μεταμοσχευση.

Αποδειχθηκε βιαστικη κινηση καθως μετα απο 2-3 χρονια αρχισαν να πεφτουν και τα μαλλια πισω απο τα μοσχευματα :)

Μολις τα πηρα ολα πρωτα φορα μου αρεσε πολυ περισσοτερο και απαλλαχθηκα τελειως απο το αγχος της καραφλας.

Ειδικα οταν βλεπω ατομα κοντα στα 30 (οπου υποτιθεται βλεπεις τα πραγματα πιο σφαιρικα/ξερεις τι ειναι σοβαρο/σημαντικο κτλ)

να αντιμετωπιζουν τη δικια τους τριχοπτωση με ΠΟΛΥ περισσοτερο αγχος απο αυτο που αρμοζει στο θεμα μας, μου φαινεται πολυ γελοιο.

Τεσπα, οσο πιο γρηγορα το αποδεχθεις οτι σε 4 χρονια μαξ θα χασεις τα μαλλια σου και δεν υπαρχει κατι που μπορεις να κανεις γι αυτο,

τοσο καλυτερο για σενα.

 

 

Επεξ/σία από devil-ji
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2012 στις 6:47 ΜΜ, saksmpe είπε

εγώ δοκίμασα θεραπεία PRP από γνωστότατη εταιρεία του χώρου που εδρεύει στην καλαμαριά (ανδριανουπόλεως με αιγαίου).

Μαν το ψάχνω στο maps και το μόνο τύπου ιατρείο που βρίσκω εκεί είναι ένα κτηνιατρείο. 😅

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...