Προς το περιεχόμενο

Simpsons Movie


tromeros dennis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ο Ρουβάς... (τόσο ταλέντο να πάει χαμένο; ) Άντε στην καλύτερη (χμ... ναι) να βάλουν τον Τάσο Κωστή. Έχουν γίνει εγκλήματα και εγκλήματα. Υπάρχουν πάντως ηθοποιοί που θα μπορούσαν να το κάνουν, αλλά δεν είναι στην τηλεόραση (όπως και κάθε ταλαντούχος άνθρωπος δεν είναι εκεί). Άλλωστε άμα δεν είσαι gay είναι δύσκολο να δουλέψεις στην τηλεόραση (μασονία).

 

Πάντως το να παιχτεί ΜΟΝΟ μεταγλωττισμένο, το βλέπω και εγώ χλωμότατο. Άλλωστε δε στοχεύει σε ανήλικο κοινό η ταινία (βέβαια στην Ελλάδα, όπου δουν κινούμενα σχέδια θεωρούν αμέσως ότι είναι για παιδάκια, οπότε πάλι...)

 

Δεν πιστεύω να ξεφύγαμε off-topic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μπαααα....

Αντε για να γυρισουμε σε πιο on topic

 

http://www.simpsonsmovie.com/ (το επισημο site της ταινιας)

και

http://www.apple.com/trailers/fox/thesimpsonsmovie/ (ολα τα trailer και teaser για οποιον δεν τα εχει δει ακομη)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

η 17. και 18. σεζον ειναι κατα γνομη μου χαλια.

δεν συγκρινονται με της παλιοτερες ειδιαιτερα 4-10.

 

οσο για μεταγλωτισι: η ελληινικα μεταγλωτισι ειναι το χειροτερο που θα μπορουσε να συμβει σε μια ταινια που το χιουμορ βασιζεται και στη γλωσσα και στη φωνη (οπως και πχ το family guy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χτες το trailer της ταινίας, φαίνεται να έχουν κάνει πολύ καλή δουλεία. Όλα τα λεφτά είναι το spider-pig που δείχνουν λίγο στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποτε θα ερθει ελλαδα ρε παιδια? νομιζα οτι ηταν σημερα..και πηγα με μια χαρα στο στερ να κλεισω εισητηρια αλλα δεν εχει ερθει ακομα..και ουτε ηξερε ποτε θα την φερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι μεταγλωτισμένο τελικά η όχι...απλά φαντάζομε μεταγλώτιση southpark στα ελληνικά και γελάω..

Δηλαδή τον έλληνα ηθοποιό να προσποιείτε μωρουδίστικη φωνή λέγοντας:

"ρούφα τ' αρχίδια μου μουνοπορδή"

Σίγουρα θα βοηθήσει τα μικρά παιδάκια που δεν ξέρουν να διαβάζουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...