Προς το περιεχόμενο

Simpsons Movie


tromeros dennis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ekana to lathos k piga k tin eida metaglwtismenh.. Fusiki den gnwriza oti tha eixe..Eixa dei to trailer stin Athina sta village k den mpika ston kopo na rwthsw ston cinema tis Tripolis, k etc tin patisa. Hmoun sto ena bhma na fugw apo tin aithousa, alla telika ekatsa. Ama akouga pou metafrazane ton homer Omhro tha eixa fugei epitopou. Fusika ekatsa spiti mou k tin ksanadeida k tote tin apolausa pragmatika. simpsons ruleeeeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ειμαι μεγαλος fun των simpsons κ γιαυτο κ ειδα την ταινια την πρωτη μερα προβολης.Αλλα δεν ξερω,μου φανηκε μετρια..Περιμενα κατι πολυ καλυτερο...Δν θα πω οτι δν μου αρεσε,αλλα δν πλησιαζε τα επεισοδια...7,5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία ήταν πολύ απλά, με μια λέξη, ιδιοφυής, όπως και τα επεισόδια.

 

Τρέφω μεγάλο θαυμασμό για τους σεναριογράφους της σειράς (που έγραψαν και την ταινία).

 

Πώς στο καλό κατάφεραν και γύρισαν ολόκληρη ταινία με καταιγιστικό χιούμορ χωρίς διακοπές, είναι πραγματικά απίστευτο. Όπως μου φαίνεται απίστευτο το πόσο πακεταρισμένο σε 21 λεπτά είναι το χιούμορ στα επεισόδια, άλλο τόσο απίστευτο μου φαίνεται ότι το χιούμορ παρέμεινε πακεταρισμένο για όλη τη διάρκεια της ταινίας.

 

Πχ, στο south park για να λύσουν το "πρόβλημα" της διάρκειας, έκαναν την ταινία μιούζικαλ (και πολύ κανάν! Εξαιρετικό αποτέλεσμα) και έτσι υπήρχαν τα απαραίτητα διαλείμματα και η ταινία είχε καλή ροή. Η συγκεκριμένη το κατάφερε χωρίς τίποτα. Απλά οι άνθρωποι σκέφτηκαν ΠΑΡΑ πολλά αστεία, εκ των οποίων μάλιστα, ελάχιστα μου θύμισαν κάτι άλλο, δηλαδή ήταν στη συντριπτική τους πλειοψηφία φρέσκα.

 

Παιδιά, τι να λέμε. Είχαμε λυθεί στα γέλια όλο το σινεμά και είχαμε πέσει ο ένας πάνω στον άλλο άγνωστοι μεταξύ μας.

 

Ίσως βοήθησε ότι και στη συγκεκριμένη προβολή που πήγαμε με την παρέα, είχαμε τη τύχη να έχει μέσα περίπου 30-40 ανθρώπους, όλοι ηλικίες 16-30 (φοιτητές κατά το πλείστον) και έτσι δημιουργήθηκε τέλειο κλίμα.

 

ΥΓ. Αυτοί που την είδατε στο σπίτι ρε παιδιά, πώς κρίνετε; Και μάλιστα σκληρά (μιλάω γι' αυτούς που έκαναν κριτική προτού βγει στις αίθουσες); Οι ταινίες βλέπονται στο σινεμά. Δείτε τη εκεί, και άμα μπορείτε, μην περάσετε καλά. Έλεος, δε φτιάχτηκε η ταινία για να τη δείτε μόνοι σας με τα πατατάκια στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω για το κινητό μου το Spider Pig!!

¨Εχει φοβερή πλάκα.

Την μουσική για την ταινία την έχει γράψει ο φοβερός Hans Zimmer, και το Spider Pig μέσα πό την ταινία αποτελεί το υψηλότερο που έχει ποτέ βρεθεί δική ου σύνθεση στα billboards στην Αγγλία.

Εγκεφαλικό κανονικό για αυτόν. -:-D

Να έχεις πάρει όσκαρ, να είσαι γνωστός ως" ο Συνθέτης" και η μεγαλύτερη επιτυχία σου να είναι το Spider Pig.

Αξίζει όμως όπως και όλη η ταινία.

Αν και το γουρούνι κλέβει την παράσταση..

Ειδικά όταν

α. ντύνει το γουρούνι Χάρρυ Πόττερ και όταν β. βλέπουν τηλεόραση στο καναπέ και λέει ο Homer "Maybe if we kissed just to break the tension:lol::lol:"

 

Ο Άντρας μου με μάζευε από κάτω από την θέση μου.

 

Δεν είναι πάντα συνέχεια τρελλό γέλιο αλλά πέρασα πολύ καλά.

Δείτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ "λιγη" η ταινια

ψιλοαπογοητευση

αν την σχεδιασαν τοσο καιρο την ταινια θα μπουρουσαν να κανουν κατι πολυ καλυτερο απο αυτο

δεν εφτασε ουτε στο επιπεδο τον περισσοτερων επεισοδιων της σειρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ "λιγη" η ταινια

ψιλοαπογοητευση

αν την σχεδιασαν τοσο καιρο την ταινια θα μπουρουσαν να κανουν κατι πολυ καλυτερο απο αυτο

δεν εφτασε ουτε στο επιπεδο τον περισσοτερων επεισοδιων της σειρας

 

Συμφωνώ απόλυτα!Περίμενα κάτι παραπάνω ως μεγάλος φανατικός των simpsons,δυστυχώς πάντα στα trailers δείχνουν μόνο ότι τους συμφέρει να δείξουν.Θα προτιμούσα να είχαν ασχοληθεί με τον 19ο κύκλο και να μην έφτιαχναν καθόλου την ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ "λιγη" η ταινια

ψιλοαπογοητευση

δεν εφτασε ουτε στο επιπεδο τον περισσοτερων επεισοδιων της σειρας

 

Συμφωνώ απόλυτα!Περίμενα κάτι παραπάνω ως μεγάλος φανατικός των simpsons,δυστυχώς πάντα στα trailers δείχνουν μόνο ότι τους συμφέρει να δείξουν.Θα προτιμούσα να είχαν ασχοληθεί με τον 19ο κύκλο και να μην έφτιαχναν καθόλου την ταινία.

 

Προσυπογραφω απολυτα...

Πραγματικα δεν καταλαβα πως ενθουσιαστηκατε οι υπολοιποι...

Η μονη τρομερη σκηνη ηταν αυτη με τον Homer και το ελκηθρο με τα σκυλια...(Την οποια ειχε δειξει και στο τρειλερ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως δεν γελούσατε με τα όσα συνέβαιναν. Μήπως την είδατε στο σπίτι σας ή σε κακή προβολή (χωρίς κόσμο); Γιατί η ταινία δεν έχει να κάνει με τη σειρά προφανώς. Τη σειρά τη βλέπεις μόνος σου στο σπίτι σου. Η ταινία είναι φτιαγμένη για να παίζεται στις αίθουσες. Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η σύγκριση, όπως και δεν καταλαβαίνω που υστερεί σε χιούμορ η ταινία από τα επεισόδια.

 

Δηλαδή τι δεν ήταν αστείο; Επιλέγω κάποια, ενώ με πόνο αφήνω κάποια που επίσης μου αρέσαν απ' έξω και βάζω με bold αυτά που θεωρώ εξαιρετικά!

 

Bart Simpson: I want a father who's the same in the morning as he is at night. Oh... what's that word...

Todd Flanders, Rod Flanders: Consistency?

Bart Simpson: Thanks losers.

 

Homer Simpson: We have a great life here in Alaska, and we're never going back to America again!

Homer Simpson: [while choking Bart for laughing at him] I'll teach you to laugh at something that's funny!

 

Marge Simpson: Homer, you have to go out there, face that mob, and apologize for what you did.

Homer Simpson: I would, but I'm afraid if I open the door, they'll take all of you!

Carl: No we won't. We just want Homer!

Homer Simpson: Well, maybe not you, but they'll kill Grandpa!

Grampa: I'm part of the mob!

 

Krusty the Clown: If you can find a greasier sandwich, you're in Mexico!

Russ Cargill: Springfield has become...

Man: Woooo! Springfield!

 

Chief Wiggum: [after the Simpsons' house collapses into the sink hole] They're China's problem now.

 

Montgomery Burns: Smithers... I don't believe in suicide, but if you'd like to try it, it might cheer me up to watch.

[about the Itchy and Scratchy movie in the cinema hall]

Homer Simpson: I can't believe we're paying to see something we get on TV for free! If you ask me, everybody in this theater is a giant sucker! Especially you!

[points to us]

 

Krusty the Clown: Perfect. Cut. Print. Kill the pig.

Homer Simpson: What... you can't kill him if he's wearing people clothes!

 

Comic Book Guy: I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!

 

NSA Worker: Hey everybody, I found one! The government actually found someone we're looking for! YEAH, BABY, YEAH!

 

Chief Wiggum: [sees Fat Tony and his mobsters dragging a body wrapped in a sheet to the lake] Uh sorry, sorry, no dumping in the lake!

Fat Tony: Fine, I will put my *yard trimmings* in a car compactor.

[he and the mobsters walk off with the body]

Lou: Uh, Chief, I think there was a dead body in there.

Chief Wiggum: I thought that too, until he said yard trimmings. You gotta learn to listen, Lou.

 

Tom Hanks: Hello, I'm Tom Hanks. The US Government has lost its credibility so it's borrowing some of mine.

 

Ned Flanders: [surprised by the pink mutated multi-eyed squirrel] Well, this certainly seems odd, but, heh, who am I to question the work of the Almighty? Oh, we thank you Lord for this mighty fine intelligent design! Good job!

Marge Simpson: [grimacing at the overflowing 'Pig Crap' silo] He filled up the whole silo in just two days?

Homer Simpson: [proudly] Well, I helped.

 

Robot: [robotic voice] So much pressure! Pressure!

[grabs Chief Wiggum's gun and shoots itself in the head]

Chief Wiggum: He'd been talking about it, but... I didn't take him seriously.

 

Bart Simpson: [face is completely red, sobs] This is the worst day of my life.

Homer Simpson: The worst day of your life *so far*.

 

Lisa Simpson: [during end credits] It looks like Maggie has something to say!

Marge Simpson: Oh my God! Her first word!

Maggie Simpson: [takes pacifier out of mouth]

[pause]

Maggie Simpson: Sequel?

 

Marge Simpson: How did the pig tracks get on the ceiling?

[cuts to Homer holding a pig to the ceiling]

Homer Simpson: [singing Tune to Spider-Man Theme Song] Spider-Pig, Spider-Pig. / Does whatever a Spider-Pig does. / Can he swing / from a web? / No he *can't*, / He's a pig. / Look out! / He is the Spider-Pig!

 

Homer Simpson: He's not Spider-Pig anymore, he's Harry Plopper.

 

Ned Flanders: The Good Lord is telling me to confess to something...

Homer Simpson: [whispering hopefully, with his fingers crossed] Gay Gay Gay Gay Gay Gay Gay

 

[bart is skateboarding naked across town]

Ralph Wiggum: [brightly] I like men now.

 

Bart Simpson: [on the blackboard, in the open sequence] I will not illegally download this movie.

 

[in the middle of the movie]

Title Card: To be continued.

[pause]

Title Card: Immediately.

 

Moe: What are you telling us, were trapped like rats?

Russ Cargill: No, rats can't be trapped this easily, you're trapped like... carrots.

 

Girl on Phone: You hang up first.

Boy on Phone: No, you hang up first.

Girl on Phone: Okay.

[hangs up]

Boy on Phone: She hung up on me!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσυπογραφω απολυτα...

Πραγματικα δεν καταλαβα πως ενθουσιαστηκατε οι υπολοιποι...

 

Μια από τα ίδια κ εγώ...

Δεν κατανοώ τον ενθουσιασμό των υπολοίπων.

Και να πεις πως δεν τη λατρεύω τη σειρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πολλές ατάκες, πολλά αστεία και κατάφερε να με κάνω να γελάσω. Αυτά μέχρι το πρώτο μισό ίσως και κάτι παραπάνω. Απο ενα σημείο και μετά έπεσε ο ενθουσιασμός. Συνέχιζε βέβαια να πετάει ατάκες - και αρκετές πολύ καλά δουλεμένες - αλλά πιφφ απο κάποιο σημείο και μετά.

Δεν ξέρω αν έμεινε κανείς να δεί ολα τα credits Στο τέλος..

[ενδέχεται να έχει ηδη αναφερθεί]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...