Προς το περιεχόμενο

HOL ή Forthnet;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

οκ, θα το θυμαμαι! 6/11/07 μου τελειωνει το συμβολαιο απο οτενετ. να κανω αιτηση σε αλλο παροχο την ιδια μερα ή να κανω απο τωρα μεχρι να μου την συνδεσουν??? θα κερδισω χρονο ή δεν εχει σημασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους όσους ενδιαφέρονται για μεταφορά απο οποιοδήποτε παροχο σε HOL

Εχει κανένα 2ωρο που έκανα τηλεφωνικά την αίτηση σε 10 μέρες θα μου στείλουν το wifi router(Δωρεάν)μου το τόνισαν αυτό μα γενικη ταχυδρομική και ταυτόχρονα θα υπογράψω και το συμβολαιο.

και σε 20 ημέρες το πολύ θα είμαι στο δίκτυο τους με 37 ευρώ στα 24Mbps

και επειδή σαν ψαγμενος και παμπόνηρος την ώρα που τους έκανα τα κρίσιμα ερωτηματα σχετικα με τις ημερες μεταβασης απο Vivodi se HOL τους εκανα και μια ηχογραφιση την συνομιλια μας.

για να δουμε τι θα δουμε .

Παντος με forthnet ειχα κανει αιτηση πριν 20 ημερες με πηραν να μου πουν πριν 5 ημερες οτι προχωραμε σε ενεργοποίηση σε 15 ημερες και σημερα βλεπω ενω ειχα καλυψη απο το ιδιοκτητο δικτυο τους οτι αναμενονη καλυψη σε 2 μηνες λογω τοποθετισης οπτικων ινων στην περιοχη(απλα αισχος)με ενα email και ενα fax σταματησα την την διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλητες, αυτο ειναι! ταλαιπωρουν τον κοσμο για το κερδος τους.... αλλα ετσι ειναι αυτα τα πραματα... εγω δεν εχω καταληξει ακομα καπου :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Telika re paidia poia apo tis 2 etairies einai kaliteri genikws kai eidkotera sto thema taxytita katevasmatos eidika twra poia poy kai oi 2 etairies lene oti dinoyn mexri 24mbit download.

 

Η καλλιτερη ειναι η Βιβοντι,αλλα ειναι μεγαλη η αναμονη συνδεσης,μετα ειναι ολα τελεια εαν εισαι σε περιοχη που εχει την δυνατοτητα αξιζει να περιμενης, εαν εχεις την υπομονη.Οι αλλες παρουσιαζουν προβληματα στην πορεια ειδικα στην τηλεφωνια τους πασχουν πολυ.Τακτικες διακοπες απο οτι εχω δει εδω σε διαφορα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tin vivodi telecom ennoeis? An nai tote eisai o monos poy leei oti i kaliteri etairia einai i vivodi eidika an tis sigrineis me 4net kai hol poy einai megathiria sto xwro ayto.

 

Εχω αυτη και εχω αποδοση σε ολα παρα πολυ καλη,τα καλα να τα λεμε οπως και τα στραβα, εχω καλη αποδοση σε ολα της ειμαι στο προγραμμα της cabletv και ολα δουλευουν παρα πολυ καλα.Απο ιnternet τηλεφωνια και iptv, ενα μειον εχει την αναμονη στην συνδεση,αλλα μετα ολα λειτουργουν αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε ξέρω τι λέτε για τη forthnet αλλα εγω έκανα αίτηση Forthnet2play αρχες Ιουλίου, ναι ναι πριν 5 μήνες και ακόμα περιμένω!Πάμε και για 2008 οπου να ναι!Οποτε παίρνω τηλέφωνο μου λένε οτι περιμένουν τα ζευγη χαλκού να κουμπωθεί η γραμμη!Μένω Ν.Σμύρνη και υπάρχει κάλυψη στο δικτυο αλλα....Περιμένω μισο χρόνο να με συνδέσουν!Τι να κάνω?Παίρνω τηλ'εφωνο αλλα συνέχεια μου λένε τα ίδια και τα ίδια....:-(

Βαρέθηκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το hellas on line double play σε σχέση με το 2play της 4νετ.

 

1. Έχει βάλει κανείς ιδιόκτητο hellas on line double play?? Είναι ευχαριστημένος ή όχι και γιατί?

 

2. Αυτό το ρούτερ που δίνει είναι καλό ή άστα να πάνε… και γιατί?

 

3. Είχε κανένα πρόβλημα σε θέματα τηλεφώνου και ταχύτητας κατεβάσματος??? Αν ναι τι προβλήματα και πως τα έλυσε?

 

4. Τέλος μπορείς αν δεν χρησιμοποιήσεις το ρούτερ που σου δίνει η hol να μπεις στο νετ(Π.χ. με αυτό το ρούτερ) και να έχεις και 2 τηλεφωνική γραμμή αν ναι πως ακριβώς?

 

Τέλος επειδή πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι αν βάλω το double play δικαιούμαι και ένα 2 τηλεφωνικό νούμερο που και σε αυτό μπορώ να κάνω αστικά/υπεραστικά τηλέφωνα όση ώρα θέλω και οποιαδήποτε μέρα της εβδομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το hellas on line double play σε σχέση με το 2play της 4νετ.

 

1. Έχει βάλει κανείς ιδιόκτητο hellas on line double play?? Είναι ευχαριστημένος ή όχι και γιατί?

 

2. Αυτό το ρούτερ που δίνει είναι καλό ή άστα να πάνε… και γιατί?

 

3. Είχε κανένα πρόβλημα σε θέματα τηλεφώνου και ταχύτητας κατεβάσματος??? Αν ναι τι προβλήματα και πως τα έλυσε?

 

4. Τέλος μπορείς αν δεν χρησιμοποιήσεις το ρούτερ που σου δίνει η hol να μπεις στο νετ(Π.χ. με αυτό το ρούτερ) και να έχεις και 2 τηλεφωνική γραμμή αν ναι πως ακριβώς?

 

Τέλος επειδή πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι αν βάλω το double play δικαιούμαι και ένα 2 τηλεφωνικό νούμερο που και σε αυτό μπορώ να κάνω αστικά/υπεραστικά τηλέφωνα όση ώρα θέλω και οποιαδήποτε μέρα της εβδομάδας.

 

εγω εχω hol double play σχεδον ενα μηνα, με 24αρα συνδεση απο την οποια μπορω να πιασω μεχρι και 15. δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο, μονο πριν 2 μερες υπηρχε ενα γενικο προβλημα σε Λαρισα - Θεσ/νικη το οποιο δυστυχως αποκατασταθηκε σε 5-6 ωρες περιπου. αλλιως κανενα προβλημα, οι κλησεις ποιοτηκες, γλιτωσα απο τα disconnect του πΟΤΕ και σχετικα με το fritzbox δεν ξερω πολλα απο router αλλα δεν παρατηρησα κατι το περιεργο μια χαρα δουλευει.

σχετικα με το 4 δεν πολυκαταλαβα τι εννοεις, παντως μπορεις να εχεις 2 γραμμες δηλ να μιλας απο 2 τηλεφωνα της γραμμης σου ταυτοχρονα αν αυτο εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tin vivodi telecom ennoeis? An nai tote eisai o monos poy leei oti i kaliteri etairia einai i vivodi eidika an tis sigrineis me 4net kai hol poy einai megathiria sto xwro ayto.

 

Ειπα καλλιτερη πιο σταθερη και με καλλιτερη τηλεφωνια και internet, δεν εγραψα πια ειναι πιο μεγαλη.Οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...