Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμένο DVD γάμου


Pleasure

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως; Εδώ δε μπόρεσαν οι κινηματογραφικές εταιρίες να πετύχουν το τέλειο κλείδωμα και το πέτυχε ένας φωτογράφος; :confused:

Ναι, το "πετυχε" αφου εσπασε συμβατοτητα με ολα τα PCs (και πιθανως με μερικα standalones), και εφτιαξε ενα copy protection που το σπασαμε μεσα σε λιγες σελιδες. Δεν εκανε και τιποτα τρομερο ο τυπος, απλά δεν εγγραψε το dvd οπως επρεπε.

Αν προσπαθησει καμια κινηματογραφικη εταιρια να το κανει αυτο, 1)θα φαει κραξιμο οπως εγινε τοτε με το XCP, και 2) θα βγει εκδοση του dvd fab που να το παρακαμπτει μεσα σε μερικα λεπτα (αν δεν το κανει η ηδη). Γενικα, το "κανω το δισκακι να μην παιζει σε pc" περισσοτερο ριχνει πωλησεις απο δυσαρεστημενους πελατες παρα τις ανεβαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ναι, το "πετυχε" αφου εσπασε συμβατοτητα με ολα τα PCs (και πιθανως με μερικα standalones), και εφτιαξε ενα copy protection που το σπασαμε μεσα σε λιγες σελιδες. Δεν εκανε και τιποτα τρομερο ο τυπος, απλά δεν εγγραψε το dvd οπως επρεπε.

Και πως γινετε αυτο που λεει ο φιλος;Δηλαδη να γραφτει ενα dvd χωρις να παιζει σε λαπτοπ μετα;

Παιδια δεν ειμαι φωτογραφος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και λύθηκε το πρόβλημά σου φίλε μου και δε στο χαλώ με offtopic πλέον, θα ήθελα να πω πως ο τύπος που σου έφτιαξέ το dvd δε νομίζω πως έχει και πολλές διαφορές από ένα απλό εκβιαστή ή μαυραγορίτη. Άκου εκεί 50 ευρώ για ένα αντίγραφο DVD! Για 10 λεπτά δουλειά δεδομένου ότι για την παραγωγή του έχει ήδη πληρωθεί! Το έχει χρόνια το κατάστημά του; Δε βλέπω να έχει και πολύ μέλλον στον εμπορικό κόσμο...

θα συμφωνήσω με το off topic σου, αν και για αυτή τη συμφωνία φταίνε και ....αυτοί που τη δέχθηκαν.

Ολα αυτα συνήθως είναι συμφωνημένα από πριν. Σου ζητάω Χ ποσό, και περιλαμβάνει 200 φωτό , και 3 dvd. αν θέλεις αλλα dvd, πανε πχ 20 ευρω, και αν θέλεις αλλες φωτό, 1 ευρω η μία.

οπότε, εχει γίνει και κάποιο λάθος απο τη μεριά σας, ασχετα αν αυτός ήταν πραγματι μαυραγοριτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

Αν και πολλά χρόνια αργότερα απο τοτε που συζητιόταν το θεμα, ειναι ακόμη επικαιρο.

Ειχα και εγω θεμα με DVD γαμου και εψαξα στο internet και βρηκα αυτο το νημα.

Εμενα ο φωτογραφος μου εδωσε ολα τα πρωτοτυπα οπως φωτογραφιες και κασετα της καμερας μαζι με τα DVD.

Παρ΄ολα αυτα τα DVD δεν μπορουσα για καποιο λογο να τα αντιγραψω. Δεν μπορουσαν να διαβαστουν απο κανενα γνωστο προγραμμα εκτος απο το DVD Cloner!

Χθες το βραδυ τα καταφερα αβιαστα.

Το προγραμματάκι ειναι εδω http://www.dvd-cloner.com/gr/ και συμφωνα με ξενα reviews βρισκεται στο Top 3 παγκοσμιως.

Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους. Σε 7 λεπτα το DVD ειχε γραφτει κανονικότατα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ούτε το dvdfab, ούτε το anydvd, ούτε το clonedvd δεν μπόρεσαν να στο αντιγράψουν;

Το cd roller το δοκίμασες;

Μέσα από την εξερεύνηση των windows δεν μπορούσες να δεις τον φάκελο VIDEO_TS και τα περιεχόμενα του μέσα στο dvd; Αν δεν έβλεπες κάτι τέτοιο τι σου έδειχνε;

Μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό το σκηνικό και θα ήθελα να πέσει στα χέρια μου ένα τέτοιο dvd και δεν μπορώ να πιστέψω ότι ένας φωτογράφος από την Ελλάδα κατάφερε να κλειδώσει τα dvd του καλύτερα από την warner bros και την sony entertainment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι για κλειδωμένα DVD χρησιμοποιούσα το DVD Shrink.
Ξέρω ότι πέρασαν 6 χρόνια από τότε αλλά μπορεί να έχουν τιποτα βαφτίσια ή καναν άλλο γάμο και να έκανε τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...