Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω μικρη ειχα δει ενα θριλερ με εναν νανο που κυνηγουσε μια γυναικα για να της κλεψει το μωρο της! αυτη εκανε τα παντα για να του ξεφυγει, μεχρι τον χτυπισε με το αμαξι. μηπως ξερει κανεις πως λεγεται?:whistle:

 

Ναι, "ο νανος που εκλεβε μωρα"... :mrgreen:

Μηπως ηταν ο Ντανυ ντε Βιτο?

 

 

Mηπως να δοκιμαζες τον fourth man?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Διαφωνω.Τα γιαπωνεζικα ring 0 και 2 ειναι απαραδεκτα.Μονο το 1 δηλαδη το οριτζιναλ αξιζει.

Βtw υπαρχει και γιαπωνεζικη σειρα ring προγενεστερη των τριων ταινιων.Και ολα αυτα βασιζονται σε βιβλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
εγω μικρη ειχα δει ενα θριλερ με εναν νανο που κυνηγουσε μια γυναικα για να της κλεψει το μωρο της! αυτη εκανε τα παντα για να του ξεφυγει, μεχρι τον χτυπισε με το αμαξι. μηπως ξερει κανεις πως λεγεται?:whistle:

 

Μήπως λες το Rumpelstiltskin (κι αν ξέχασα και κάνα σύμφωνο στον τίτλο δε χάλασε κι ο κόσμος :P);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες, οπότε πιθανόν να αναφέρθηκε..

 

Θα ξεπεράσω κλασσικές ταινίες του είδους που σίγουρα έχουν χιλιοειπωθεί, από τις πιο πρόσφατες ταινίες, μια που με είχα ξαφνιάσει ευχάριστα ήταν σίγουρα το OPHAN (2009).

 

Χωρίς τα πολλά αίματα και χαζά, ούτε απότομες σκηνές με δυνατή μουσικη για να σε τρομάξει με τον "φτηνό" τρόπο, με είχε ανατριχιάσει απίστευτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

The Grudge 2 http://www.imdb.com/title/tt0433386/

The Fourth Kind http://www.imdb.com/title/tt1220198/

A Nightmare on Elm Street (το τελευταίο που βγήκε το είδα στον κινηματογράφο,έχει πάρα πολλές απότομες σκηνές) http://www.imdb.com/title/tt1179056/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Fourth Kind

 

Λοιπόν, αυτή τη στιγμή ειμαι στο 4ο λεπτό.

Πριν 4 λεπτά νόμιζα ότι θα δω κάτι που είναι βασισμένο σε αληθινά γεγονότα όπως λέει...

 

...μέχρι που άκουσα να υπνωτίζει τη γκόμενα και να της λέει 'πάμε πίσω στο παρελθόν'

 

Ας το δούμε όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ring το πρώτο έπαθα μεγάλη πλάκα...:shock:

Ημουν μόνη μου τότε στο σπίτι νύχτα και το έτρωγα τσιμπώντας και το βραδινό μου.Κάποια στιγμή στην ταινία

αφόυ σου έχουν αναφέρει το περιβόητο βίντεο και το τηλ μετα , κάποια στιγμή στο δείχνουν επιτέλους.Μόλις τελειώνει παταω pause να πάω τα πιάτα στην κουζίνα ενώ σκεφτόμουν "Μμμ τώρα το είδα κι εγώ...χαχα" Ακριβώς εκείνη τη στιγμη χτυπάει το τηλ! Φρικαρισμένη εγώ μες στα σκοτάδια το σηκώνω ..Ναι;...τίποτα..Ναι;Να μην μου μιλάνε....ΝΑΙΑΙΑΙ;;;;;;μιλάμε έχασα και κάνα χρόνο απ'τη ζωή μου...Τελικά ήταν μια θειά απ' το Γύθειο που δεν άκουγε:mad:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στο ring το πρώτο έπαθα μεγάλη πλάκα...:shock:

Ημουν μόνη μου τότε στο σπίτι νύχτα και το έτρωγα τσιμπώντας και το βραδινό μου.Κάποια στιγμή στην ταινία

αφόυ σου έχουν αναφέρει το περιβόητο βίντεο και το τηλ μετα , κάποια στιγμή στο δείχνουν επιτέλους.Μόλις τελειώνει παταω pause να πάω τα πιάτα στην κουζίνα ενώ σκεφτόμουν "Μμμ τώρα το είδα κι εγώ...χαχα" Ακριβώς εκείνη τη στιγμη χτυπάει το τηλ! Φρικαρισμένη εγώ μες στα σκοτάδια το σηκώνω ..Ναι;...τίποτα..Ναι;Να μην μου μιλάνε....ΝΑΙΑΙΑΙ;;;;;;μιλάμε έχασα και κάνα χρόνο απ'τη ζωή μου...Τελικά ήταν μια θειά απ' το Γύθειο που δεν άκουγε:mad:

Πεθανα:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ring το πρώτο έπαθα μεγάλη πλάκα...:shock:

Ημουν μόνη μου τότε στο σπίτι νύχτα και το έτρωγα τσιμπώντας και το βραδινό μου.Κάποια στιγμή στην ταινία

αφόυ σου έχουν αναφέρει το περιβόητο βίντεο και το τηλ μετα , κάποια στιγμή στο δείχνουν επιτέλους.Μόλις τελειώνει παταω pause να πάω τα πιάτα στην κουζίνα ενώ σκεφτόμουν "Μμμ τώρα το είδα κι εγώ...χαχα" Ακριβώς εκείνη τη στιγμη χτυπάει το τηλ! Φρικαρισμένη εγώ μες στα σκοτάδια το σηκώνω ..Ναι;...τίποτα..Ναι;Να μην μου μιλάνε....ΝΑΙΑΙΑΙ;;;;;;μιλάμε έχασα και κάνα χρόνο απ'τη ζωή μου...Τελικά ήταν μια θειά απ' το Γύθειο που δεν άκουγε:mad:

 

ακόμα γελάω...

 

Ρε τη θεία ρε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ιδεα, ωραια ατμοσφαιρα, τα χαλασε το τελος..

 

Ηταν λιγο περιεργο ναι αλλα διασκεδαστικο παρα αυτα. Βασικα σαν Clive Barker μεχρι και το τελος και δεν ειχε κανενα "υπερφυσικο" σημαδι και καπου ξενερωνεις (για τους φανς του Barker παντα) αλλα στο τελος τουλαχιστον το βλεπεις και γουσταρεις. Εμενα προσωπικα δεν με χαλασε καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...