Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αν και εχω ανοσια στις τρομου,να προτεινω μερικες απο τις αγαπημενες μου:

 

1.Εvil Dead 2 (Sam Raimi των Spiderman kai Darkman)

2.Near Dark (Bigelow ναι αυτη που εκανε το Hurt Locker και την θυμηθηκαν ολοι τωρα)

3.Event Horizon (Paul WS Anderson των Mortal Kombat και Resident Evil Trilogy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τρειλερ απο αυτο το "Near Dark" και γελουσα.. Αυτα ειναι τα τρομακτικα ρε μαγκες;

 

Τρομακτικο ειναι καποιο να το βλεπεις βραδυ και μετα να μη μπορεις να κοιμηθεις.. Να σκεφτεσαι σκηνες, να συνδιαζεις τη μουσικη και να ειναι κολαση!

 

Δε θα ξεχασω ποτε το theme του halloween που με στοιχειωνε για πολλα χρονια οταν ημουν μικρος..

 

Ακομα και το τρειλερ του rmk απο το Halloween2 ειναι αρκετο τρομακτικο..

 

Η πιο προσφατη ταινια που με εκανε και τρομαξα, αλλα μονο τη στιγμη που την ειδα, ηταν το "Drag Me To Hell". Αλλα και παλι δε τη κανει τρομακτικη τη ταινια, επειδη πεταχτηκα σε 3,4 σκηνες μονο και μονο απο τα ηχητικα εφε και επειδη δε το περιμενα.. Τρομακτικο για εμενα ειναι μια ταινια που θα σου μεινει και εμενα οι ταινιες που μου εμειναν και τις θυμαμαι ακομα ειναι οι 3 που ειπα και παραπανω :

 

Paranormal Activity

Halloween

Exorcist

 

Με τη πρωτη να ειναι και η πιο προσφατη.

 

Επισης μια αλλη ταινια που εχει μεινει σιγουρα σε ολους μας ειναι το psycho και η σκηνη στο μπανιο. Ακομα και σημερα οταν κανω μπανιο πολλες φορες και ειναι βραδυ φοβαμαι να κλεισω το κουρτινακι..

 

Γενικα οτι αφορα τη θρησκεια μας μπορει να αποβει τρομακτικο και μοιραιο. Για αυτο αποφευγω αλλες ταινιες με εξορκισμους.. Εκτος απο το emily rose που ειδα, αλλα ηξερα οτι δε θα ηταν τοσο τρομακτικο απο τις κριτικες.

 

Ισως λιγο τρομακτικη να ειναι και το white noise, επειδη υπαρχει πιθανοτητα να ισχυουν ολα αυτα γυρω απο το λευκο θορυβο..

 

Θα το ξαναπω ρε μαγκες, το ξερω ειμαι κουραστικος, αλλα ειναι η αληθεια. Σα το paranormal activity δεν υπαρχει. Ακομα θυμαμαι το κλαμα που εριχνε η κοπελα μου ενω την εβλεπε, να με κραταει να ειναι ετοιμη να λιποθυμησει απο τον φοβο.. Ευτυχως δεν ημουν μονος οταν την ειδα.. Καλα μετα που πηγαμε να κοιμηθουμε ομως, εγω εκανα 3 ωρες!! Η αλλη σα πουλακι επεσε! Ισως επειδη οπως εχω ξαναπει με επηρεαζουν παρα πολυ ολα αυτα γυρω απο φαντασματα και πνευματα.. Ειμαι δεκτικος σε αυτα.. Το εχει το σοι.

 

Αυτα απο τρομακτικες ταινιες.. Οχι οτι εχω δει και πολλες.. Ισως και λιγο τα 5 τελευταια λεπτα του REC.

 

Α! τωρα θυμηθηκα και καποιες αλλες.. Καποιες σκηνες απο το Unborn, το When A Stranger Calls σε αρκετες σκηνες και :

 

Return to House on Haunted Hill

An American Haunting

Wrong Turn ( Ημουν μικρος )

The Haunting

 

Ισως και καποιες αλλες που δε θυμαμαι τωρα. Ολες αυτες ομως ηταν τρομακτικες, αλλα μονο για εκεινη τη στιγμη που τις εβλεπα. Μετα τις ξεχασα τελειως.

 

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το Near Dark,δεν θα το μετανιωσεις.

Ολοι μιλανε για το Twillight,αλλα το πρωτο αληθινο vamp family εργο ηταν το Near Dark.Kαι σου προτεινω να το δεις με την κοπελα σου,ειμαι σιγουρος θα της αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αρκετα παλιο για τα γουστα μου ρε συ, δε θα μου αρεσει.. Ασε που η κοπελα μου τα σιχαινεται τα horror-thriller, απλα τα βλεπει καμια φορα για να μου κανει το χατιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκλονιστικό το λογοπαίγνιο με το "turd"!

 

Αυτή η ταινία πρέπει να είναι τεράστια μ...

 

την ειδα για το χαβαλε.δεν θα πιστεψετε πως σκοτωνουν το τερας.

 

με σκατομυγες και χαρτια υγειας

 

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
την ειδα για το χαβαλε.δεν θα πιστεψετε πως σκοτωνουν το τερας.

 

με σκατομυγες και χαρτια υγειας

 

:lol::lol::lol:

 

δείχνει ενδιαφέρον θρίλερ... όπως και αυτό άλλωστε: http://www.imdb.com/title/tt0779982/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Silence of the lamps (η σκηνή στο τέλος με τη Jodie Foster μέσα στο σκοτεινό δωμάτιο ακόμη με στέλνει)

2)The exorcist (ακόμη δεν κατάλαβα πως την πάτησα και έκατσα να τη δω)

3)Rear window (του μαιτρ του τρόμου Alfred Hitchcock)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειδα για το χαβαλε.δεν θα πιστεψετε πως σκοτωνουν το τερας.

 

με σκατομυγες και χαρτια υγειας

 

:lol::lol::lol:

 

LOL

 

Εν τω μεταξύ τελείως low budget ... Είδα trailer μεγέθους ελαχίστων MB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...