Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέχρι 150 δεν πληρώνεις επιπλέον δασμο ΑΛΛΆ πληρώνεις τον ΦΠΑ που αντιστοιχεί στη τιμή. άρα +23% αν σταματήσει τελωνείο.

 

 

Ενδεχομένως όχι πάντα. Έχω πληρώσει μια χαρά επιπλέον δασμό για παραγγελία 150 δολαρίων (ούτε καν ευρώ). Στο +23% του ΦΠΑ (που αντιστοιχούσαν σε περίπου 25 ευρώ) προστέθηκαν κι άλλα 15-20 ευρώ πρόσθετα τέλη που ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήταν.

 

Στα 150 ευρώ (~200 δολάρια) δεν θα μου έκανε εντύπωση αν πλήρωνες κανα 60άρι ευρώ επιπλέον. Αν φυσικά σταματήσουν στο τελωνείο, γιατί ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

 

 

Παιδια, σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις!

Μηπως υπαρχει καποιος που να εχει πετυχει σε καποιο καταστημα τα παπουτσια σε μεγαλα νουμερα (US 13) , ωστε να με ενημερωσει;

Τα παπουτσια ειναι τα : Nike Air Total Max Uptempo

AAAAC2qGHzMAAAAAAGFF8w.jpg?v=12491953980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

donpaganistis κοιτα σε eastbay (τα ειχε ξαναλανσαρει η nike σε καποια φαση) αλλιως ebay και αν τα βρεις γιατι ειναι παλιο μοντελο

 

koystado new balance 1600 αλλα το elite ειχε καστορ μπροστα και το απορριψα (λερωνεται πολυ ευκολα και δεν μ`αρεσει καθόλου)

 

mentoras99  sneakers with straps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα...Σκέφτομαι να κάνω αγορά για πρώτη φορά από εξωτερικό..Ψάχνω τα air max του 2014, αξίζει να τα πάρω από κάπου σε σχέση με Ελλάδα;

 

Edit: Τώρα που κοιτάω, βλέπω πολύ πράγμα..Έχετε κάποιο να προτείνετε; Προτιμώ Nike!!

Επεξ/σία από manolol20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

ψάχνω για air max 2014 και βρήκα ένα site ilawebsite.com

Γνωρίζετε κάτι για αυτό?

ψάχνω ακόμα και απο αθήνα το κόκκινο άσπρο και δεν το βρίσκω πουθενά

που μπορώ να το βρω κανείς?

αξιόπιστο και αυθεντικό site από εξωτερικό υπάρχει και σε καλές τιμές?

το sport direct δεν τα έχει

βοηθείστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να ελπίζεις ότι αυτό το "πράγμα" είναι σοβαρή εταιρεία: http://www.ilawebsites.com/about_us.html

 

Σε τέτοιες τιμές δεν υπάρχουν αυθεντικά Air Max πουθενά στον πλανήτη, το έχουμε πει εκατοντάδες φορές σε αυτό το thread. Όπου βλέπετε τέτοια παπούτσια κάτω από $80-90, κατά 99.99% είναι μαϊμούδες, ειδικά όταν τα καταστήματα που τα πουλάνε δεν φαίνονται σόι.

 

Ένα απλό γκουγκλάρισμα αρκεί για να δείτε αν το κατάστημα είναι γνωστό ή όχι. Στο κάτω-κάτω τα αξιόπιστα μαγαζιά (που στέλνουν στην Ελλάδα) είναι μετρημένα στα δάκτυλα των χεριών και έχουν αναφερθεί πολλάκις εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 20% αυτή τη στιγμή στο eastbay. Ένας φίλος μου με paypal δεν το σηκώνει για να κάνω παραγγελία γαμώτο

 

Τρομερές τιμές, αλλά αυτά τα μεταφορικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...