Προς το περιεχόμενο

σπυράκια


al_katerinaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι 19 και έχω κάποια σπυράκια στο πρόσωπο,έχω πάει σε δερματολόγο μου είπε έχω λιπαρό δέρμα και η ακμή είναι ήπια,μου έγραψε μια κρέμα(skinoren) μια μάσκα(caladerm mask) και μια ενυδατική και φυσικα σαπούνι για καθαρισμό καθημερινά,μετά απο 1 μήνα και κάτι έχω δεί κάποια διαφορά(όχι μεγάλη) και μου είπε να συνεχίσω λίγο ακόμα με τη σκινορέν και μετα να την αλλάξω αν δεν δω κάποια βελτίωση με μια της avene... το θέμα είναι ότι εκει που δεν είχα πολλά μαύρα στίγματα στη μύτη τώρα έχουν εμφανιστεί αρκετά και δεν καταλαβαίνω γιατί(μήπως επειδή έβαζα ενυδατική εκεί;

 

Η σκινορέν φένεται να κάνει καλή δουλεία αν και δεν την χρησιμοποιώ κάθε μέρα,έτσι μου είχε είπε η δερματολόγος να την βάζω εναλλάξ με τη μάσκα,άλλά ενώ ξεραίνει τα σπυράκια αυτά αφήνουν κόκκινα σημάδια τα οποία αργούν να φύγουν..... είπε να δούμε και τώρα το καλοκαίρι με τα μπάνια πως θα πάει αλλιώς απο Σεπτέμβρη με αγωγή απτο στόμα...(χάπια εννοεί; εγώ ξέρω ότι χάπια χορηγούντε σε όσους έχουν βαριάς μορφής ακμή!)

 

κωλό ακμή :angry: ,τα καλύτερα μας χρόνια να ταλαιπωρούμαστε απο μαλακίες, γαμώ τον πούστη τον οργανισμό και τις ορμόνες όλες

Μήπως το ενοούσε αλλιώς?? Ίσως πάει πακέτο με την μέθοδο που αναφέρθηκε πιο πριν.

Το πάνω ποστ μην το δείξει κανείς στον φριντ. γιατί μπορεί να βάλει φωτογραφία :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...