Προς το περιεχόμενο

Περί τεθωρακισμένων (Αυλώνα κλπ)


tsipouro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πανε μονο μονιμοι τωρα?Η δεν εχει ψηφιστει ακομα?

 

Tο νομοσχεδιο λεει οτι γινεται 9μηνο μονο στο στρατο ξηρας και παραμενει 12μηνο για ναυτικο-αεροπορια. Αυτο που λες ειναι κατι που σκεφτονται για το μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tο νομοσχεδιο λεει οτι γινεται 9μηνο μονο στο στρατο ξηρας και παραμενει 12μηνο για ναυτικο-αεροπορια. Αυτο που λες ειναι κατι που σκεφτονται για το μελλον

 

http://strategy-geopolitics.blogspot.com/2009/02/blog-post_1490.html

 

για εκει δεν παει η δουλεια?Απλα νομιζα οτι ειχε γινει ηδη...(λιγο αργα.. lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πανε μονο μονιμοι τωρα?Η δεν εχει ψηφιστει ακομα?

 

απο όσο ξέρω θα πάρουν κ τώρα κ τον Νοέμβρη κ απο το 2010 τέλος κ μόνο μονιμάδες!!!!

Ψηλά ψηλά τα μαύρα τα μπερέ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

μπηκα Αυλωνα 18/08 !! 2η Επιλαρχια 3η Ιλη!! ειμαι εξω με αδεια ορκωμοσιας τωρα, ψιλο λασκα μας ειχαν, απλα λιωσαμε στην ορθοστασια/ηλιο/βημα!

με το που γυρισουμε θα κανουμε βολες!

 

απο εξοδους πως θα ειναι? θα βγαινουμε καθολου ή θα πηξουμε μεσα? γιατι θα εχω φιλαρακια αθηνα...

και κατι αλλο, να φερω το αμαξι να το παρκαρω εξω μεχρι να μου δωσουν αδεια εισοδου ή θα μου το ρημαξουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα Αυλωνα 18/08 !! 2η Επιλαρχια 3η Ιλη!! ειμαι εξω με αδεια ορκωμοσιας τωρα, ψιλο λασκα μας ειχαν, απλα λιωσαμε στην ορθοστασια/ηλιο/βημα!

με το που γυρισουμε θα κανουμε βολες!

 

απο εξοδους πως θα ειναι? θα βγαινουμε καθολου ή θα πηξουμε μεσα? γιατι θα εχω φιλαρακια αθηνα...

και κατι αλλο, να φερω το αμαξι να το παρκαρω εξω μεχρι να μου δωσουν αδεια εισοδου ή θα μου το ρημαξουν?

 

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα. Αν λιωσατε στις προβες ορκωμοσιας (που οντως ειναι λιωσιμο), σκεψου τι θα κανετε στις πορειες, στις βολες, στην καθημερινη εκπαιδευση κατω απο τον ηλιο απο το πρωι ως το μεσημερι κλπ, μαζι με υπηρεσιες και λιγοτερο υπνο απο δω και περα.

 

Απο εξοδους θα σας πηγαινει 1-1 χοντρικα. Το αμαξι μεχρι να παρεις αδεια εισοδου καλυτερα αστο σπιτι για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

 

Να ανησυχεις για το μετα που θα φυγεις απο Αυλωνα, λογω του οπλου που εισαι. Τωρα καλα θα ειστε, ζωαρα θα κανετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα Αυλωνα 18/08 !! 2η Επιλαρχια 3η Ιλη!! ειμαι εξω με αδεια ορκωμοσιας τωρα, ψιλο λασκα μας ειχαν, απλα λιωσαμε στην ορθοστασια/ηλιο/βημα!

με το που γυρισουμε θα κανουμε βολες!

 

απο εξοδους πως θα ειναι? θα βγαινουμε καθολου ή θα πηξουμε μεσα? γιατι θα εχω φιλαρακια αθηνα...

και κατι αλλο, να φερω το αμαξι να το παρκαρω εξω μεχρι να μου δωσουν αδεια εισοδου ή θα μου το ρημαξουν?

 

Ρε τι μου θύμησες... 2/3 είχα μπει το 2002 (...) και τότε ήταν η βυσματική ύλη..! Έξοδοι παίζει ανάλογα με τον κόσμο, εάν είστε πολλοί, πρόβλημα δεν θα έχεις ιδιαίτερο. Με το αμάξι δεν είχε ποτέ κανείς πρόβλημα (από τη σειρά μου και τις "γύρω" σειρές). Τώρα, ό,τι σου πουν οι νέοι :-) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Tο νομοσχεδιο λεει οτι γινεται 9μηνο μονο στο στρατο ξηρας και παραμενει 12μηνο για ναυτικο-αεροπορια. Αυτο που λες ειναι κατι που σκεφτονται για το μελλον

 

Τελεικά, παλι αλλάξαν τα πράμματα. Χθες άκουσα πως αεροπορία, ναυτικό θα γίνει 9μηνο και σε 2 χρόνια θα καταργηθεί (η υποχρεωτική πάντα…)! Για στρατό ξηράς επίσης άκουσα κάτι για 10μηνο από του χρόνου;;;

 

Τώρα μπαίνω 11-11 Αυλώνα και δε ξέρω ποιόν να πιστεψω... Χώσιμο ή χαλαρα;! Είναι κανένας σειράς εδώ γύρω;B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μπαίνω 11-11 Αυλώνα και δε ξέρω ποιόν να πιστεψω... Χώσιμο ή χαλαρα;! Είναι κανένας σειράς εδώ γύρω;B)

 

Καλα θα περασεις Αυλωνα, ειναι απο τα οκ κεντρα.

 

Για το μετα δε σου εγγυομαι τιποτα (βασικα να ευχεσαι να σου κατσει καμια μεταταξη σε αλλο οπλο, μετα την βασικη εκπαιδευση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόσες μέρες είναι η ορκωμοσία ? Γίνεται συνήθως κάποια συγκεκριμένη μέρα ?

 

Λογικα την αλλη Παρασκευη. Παρασκευες ειναι η ορκομωσιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εαν μπει μέσα την πέμπτη στις 12 του μηνός λογικά η ορκομωσία θα είναι στις 20 ???

 

το σαββατοκύριακο πριν την ορκομωσία υπάρχει επισκεπτηριο αραγε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Κυριακη το πρωι πριν την ορκομωσια εχει επισκεπτηριο.

 

Αν μπαινουν Πεμπτη τοτε η ορκομωσια κατα 90% θα ειναι στις 27/11. Αρα 22/11 επισκεπτηριο. Ολα αυτα ισχυουν γενικα, σε ειδικες περιπτωσεις παντα μπορει να αλλαξει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μετά από 10 μέρες επισκεπτήριο !! ωχ ωχ

 

Εγω Θηβα μπηκα Δευτερα, την Κυριακη ειχα επισκεπτηριο και την επομενη παρασκευη ορκομωσια.

 

Φιλος μου το ιδιο.

Φιλος απο ναυτικο ομως (και πιο καινουρια ΕΣΣΟ) μπηκε Τριτη και επισκεπτηριο ειχε την ΕΠΟΜΕΝΗ Κυριακη, δηλαδη 12 μερες μετα.

 

Τωρα τι να σου πω. Η σε 3 μερες η σε 10 θα ναι το επσκεπτηριο και αντιστοιχως η ορκωμοσια. Αν σε αφορα και ειναι σημαντικο να ξερεις, λογω δουλειων πχ, μπορεις να τους παρεις ενα τηλ και να ρωτησεις, για να κανονισεις τα περαιτερω απο τωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...