Προς το περιεχόμενο

Περί τεθωρακισμένων (Αυλώνα κλπ)


tsipouro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τους πάρω τηλ ? Στην μονάδα εννοείς ??

 

ναι παρε τηλ σε ενα οποιοδηποτε στρατοπεδο (πχ Ρουφ ή οτι αλλο τηλ εχεις προχειρο) και ζητα να σε συνδεσουν με Αυλωνα (αν δεν μπορουν ζητα το τηλεφωνο του τηλεφωνικου κεντρου και παρε εκει και ζητα το ιδιο). Αυλωνα θα το σηκωσει καποιος φανταρος και επειδη υπαρχει περιπτωση να μη ξερει, ζητα να μιλησεις με το 3ο Επιτελικο Γραφειο, που ειναι υπευθυνο για αυτα τα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά ο δικός μου επιλέχθηκε για Κύπρο. Καλό είναι αυτό ή όχι δεν ξέρω. Εκεί υπάρχουν πολλές μονάδες ??? Πάνε στην Κύπρο και 2 φίλοι του άραγε θα είναι μαζί ? Ξέρει κανείς κάτι ? Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σε καμιά εταιρεία κινητής για να μιλάμε φθηνά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; (παίζει να είναι ψιλοάσχετο) Πήγα και πήρα αναβολή και από ότι είδα με είχαν βάλει στα τεθωρακισμένα. Όταν κόψω την αναβολή θα με αλλάξουν ή θα με αφήσουν στα τεθωρακισμένα; Ξέρει κανείς τι γίνετε; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει κανένα ρόλο. Απ τη στιγμή που παίρνεις αναβολή σου ρχεται καινούριο χαρτί όταν την ξανακόψεις. Άλλες φορές αλλάζει, άλλες παραμένει το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετώ παίδες, μπαίνω 10 Φεβρουαρίου Αυλώνα και ήθελα να μου πείτε διάφορα tips και ότι μπορεί να με βοηθήσει. Να αναφέρω ότι μάλλον θα είμαι Ι4 γιατί έχω χοντρό πρόβλημα με το πόδι μου, γίνεται να πάω Ι5 και να το γλιτώσω τί λέτε, μην έχω μετά πρόβλημα με δουλειά κ.τ.λ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυλώνα; απλά κοίτα να μη σε χτυπάνε τα παπούτσια (τα πολιτικά) γιατί έχει πολύ περπάτημα από την πύλη μέχρι τους θαλάμους... σαν κέντρο είναι χλιδάτο (τουλάχιστον ήταν το 99).

Χαλαρά βήμα μέχρι την ορκωμοσία, άντε και κανα περπάτημα μέχρι το πεδίο βολής μετά (ανηφόρα, χώμα, μακριά, με τα πόδια), άντε και καμιά μαλακία εκπαίδευση του στυλ το περπάτημα της γάτας και το φάντασμα ) και αργότερα κανα μάθημα για το άρμα.

 

.. αν βγεις Ι λίγο δύσκολο αλλά, να αποφύγεις τις αγγαρείες του εστιατορίου γιατί έχει πολύ πράγμα...

 

αυτά. χαλαρά σου λέω είναι μια χαρά η αυλώνα (ή ο αυλώνας;)

 

Α! και οπωσδήποτε υπηρεσία στη βόρεια πύλη. Το καλύτερο άραγμα ever ;)

 

Για το Ι5 δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με τη δουλειά, αλλά είναι λίγο μαλακία γιατί οι Ι πάνε για διάφορες αγγαρείες συνήθως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι θα βγω Γιωτάς γιατί έχω κάνει 4 εγχειρήσεις στο πόδι αρκετά σοβαρές (έχω λάμα) και μου είπαν μάλλον για Ι4 και δεν νομίζω (με επιφύλαξη το λέω) να κάνω πολλά χαμαλίκια. Απλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, αν είναι να κάθομαι και να μην περνάει ο χρόνος, να βγω Ι5 να βρω καμία δουλειά ή να κάνω κανά μεταπτυχιακό γιατί μόλις τελείωσα τις σπουδές μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το ρωτάς; I5 και άντε γεια που θα κάτσεις να χαλάσεις τον χρόνο σου εκεί. Για δουλειά δε θα έχεις πρόβλημα (παλιά είχες πρόβλημα στο δημόσιο αλλά όχι τώρα), αλλά ας πει και κανένας άλλος μην είμαι ο μόνος που θα σε πάρει στο λαιμό του και το έχω κρίμα :P

Για τον ιδιωτικό τομέα πάντως κόβω και τα δυο κεφάλια μου οτι δεν έχεις πρόβλημα .

 

Περαστικά σου και όταν με το καλό βγάλεις την λάμα, κοίτα μη και τη δώσεις πίσω στους γιατρούς έτσι; Μπορείς να τη πουλήσεις ;) αρκεί να μην αηδιάσεις από μερικά κομματάκια κρέας που έχουν μείνει πάνω, και να την καθαρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα....Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε δεν έχω πρόβλημα, δεν αηδιάζω τόσα που έχω περάσει και δυστυχώς η λάμα δεν πρόκειται να βγει, όπως και να χει σ' ευχαριστώ και σου εύχομαι ότι καλύτερο, πάνω απ' όλα υγεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...