Προς το περιεχόμενο

Περί τεθωρακισμένων (Αυλώνα κλπ)


tsipouro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πικρα η Καλλονη? :confused:

Εμεις πηγαιναμε εκει για να ξεσκασουμε.... :-( :-D

Πολλες δεκαδες σειρες πριν απο σενα...

 

Αμα σε πηγαινει 30 μεσα με καθημερινο περιπολο στον πετσοφα,χτιζοντασ τον ορχο αρματων και κουβαλοντασ πετρεσ ολη μερα με μαλακα διοικητη ειναι μεγαλη πικρα,πιστεψε με!!!

Εσυ που ησουν?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εσυ που ησουν?????????

Δεν εχει καμια σημασια το μεσα/εξω,

αν δεν εχεις που να πας. Το εξω, παλι μεσα ηταν. Ευτυχως για μενα, κρατησε λίγο.

Επεξ/σία από BLISS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και διπλα οι μηχανικαριοι 1-1 ;)

 

Ακριβως φιλε μου οι μηνανικαριοι,οι πυροβολικαριοι 1-1!!Οι χειροτεροι ηταν οι διαβιβαστες,20 ατομα κ ειχαν μια σκοπια διπλα στο θαλαμο τους και ενα θαλαμοφυλικι,και δεν εκαναν τιποτα απ τα δυο,οταν περνουσα περιπολο ηταν ολοι γκολ,στα δυχτια λεμε!!!

Ολο το στρατοπεδο ελεγε"κοιτα τους μαλακες τους μαυρους,παλι τρεχουν"

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΕΡΑΣΕ!!!

Πριν 2 μηνες με καλεσανε επιστρατο στο γκασμαδονησι,αλλα φυσικα δεν πηγα τη γλιτωσα με εικονικη εισαγωγη σε νοσοκομειο,εχω ορκιστει να μην ξαναπατησω ΠΟΤΕ!!!!

ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως φιλε μου οι μηνανικαριοι,οι πυροβολικαριοι 1-1!!Οι χειροτεροι ηταν οι διαβιβαστες,20 ατομα κ ειχαν μια σκοπια διπλα στο θαλαμο τους και ενα θαλαμοφυλικι,και δεν εκαναν τιποτα απ τα δυο,οταν περνουσα περιπολο ηταν ολοι γκολ,στα δυχτια λεμε!!!

Ολο το στρατοπεδο ελεγε"κοιτα τους μαλακες τους μαυρους,παλι τρεχουν"

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΕΡΑΣΕ!!!

Πριν 2 μηνες με καλεσανε επιστρατο στο γκασμαδονησι,αλλα φυσικα δεν πηγα τη γλιτωσα με εικονικη εισαγωγη σε νοσοκομειο,εχω ορκιστει να μην ξαναπατησω ΠΟΤΕ!!!!

ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟ!!!!

 

Εγώ προσωπικά δεν πρόκειτε να πατήσω στην Λυμνο, ξανά με τίποτα.

Ιδίως όταν το "6μηνο" γίνεται 16μηνο λόγω βυσμάτων και ντόπιων.

Πέρασαν και 12 χρόνια από τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Γειά σου ρε σειρά xasimako!!Ήμουν 285 σειρά!!Σε ποιά επιλαρχία κ σε ποιά ίλη ήσουν??????

Πήγα αυλώνα απο μεταταξη απο υγειονομικο κ ήμουν ΛΥΒ,μετα 3η επιλαρχια,καλλονη λεσβου 5 μηνεσ(πικρα ατελειωτη) κ μετα αυλωνα παλι!!!!

 

Φίλε stavchr ήμουνα 1-4 και μάγειρας στα μαγειριά της 4 επαρχίας μαγείρευα για 1 και 4 επιλαρχεια από 26 Νοέμβρη μέχρι μέσα Ιανουαρίου από ότι θυμάμαι μετά 95 ΕΑΝΕΘ Ρόδο και τέλος 10 ΜΕ Κοζανη.:shifty:

Επεξ/σία από xasimako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μάγκες 20 αυγούστου αυλώνα ο δικός σου!!!Απο οτι διαβάζω πολύ μαύρα τα λέτε γτ ετσι??Είμαι πλέον 9 μηνος κ εγω όπως όλοι οπότε θα απολυθώ απο παραμεθώριο ακουω με τπτ νησι.δηλαδή προτείνετε εβρο???κ επίσης να μου πει καποιος τα απαραίτητα ψώνια πρωτού μπώ!!!38 κ σήμερα το νολυ σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες 20 αυγούστου αυλώνα ο δικός σου!!!Απο οτι διαβάζω πολύ μαύρα τα λέτε γτ ετσι??Είμαι πλέον 9 μηνος κ εγω όπως όλοι οπότε θα απολυθώ απο παραμεθώριο ακουω με τπτ νησι.δηλαδή προτείνετε εβρο???κ επίσης να μου πει καποιος τα απαραίτητα ψώνια πρωτού μπώ!!!38 κ σήμερα το νολυ σας!!!

 

Μακρυα απο εβρο.Βαλε κανα βυσμα να πας καμμια χιο που ειναι και χημειο.(Βεβαια ειναι και σε τι ταξιαρχο θα πεσεις..Ο δικος μας να φανταστεις ειναι μπακουρι..και @@ει ολο το στρατοπαιδο.Ο προηγουμενος ηταν χημειο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ βλεπω πολλες σειρες εδω περα (268 εγω). Περασα απο Πυργο Ηλιας, Λαγο, Ασυρο και τελος Κοσοβο που με επαναπατρισαν κιολας και πηρα το απολυτηριο απο το Καρατασου.

 

Καμια σειρουλα εδω μεσα παιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες 20 αυγούστου αυλώνα ο δικός σου!!!Απο οτι διαβάζω πολύ μαύρα τα λέτε γτ ετσι??Είμαι πλέον 9 μηνος κ εγω όπως όλοι οπότε θα απολυθώ απο παραμεθώριο ακουω με τπτ νησι.δηλαδή προτείνετε εβρο???κ επίσης να μου πει καποιος τα απαραίτητα ψώνια πρωτού μπώ!!!38 κ σήμερα το νολυ σας!!!

 

Αυλωνα μια χαρα θα περασεις. Σε συζητησεις που εκανα με σειρες μου (304), Αυλωνα πρεπει να ναι απτα καλα κεντρα. Να αγχωνεσαι για το μετα στο οπλο που βρισκεσαι, οπως και το οτι εισαι σειρα Αυγουστου που ειναι μακραν η μικροτερη (και χειροτερη σε θεμα εμπλοκης κατα συνεπεια). Δεν ξερω βεβαια μηπως αλλαξουν τα δεδομενα με το 9μηνο παραμεθωριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αυλωνα μια χαρα θα περασεις. Σε συζητησεις που εκανα με σειρες μου (304), Αυλωνα πρεπει να ναι απτα καλα κεντρα. Να αγχωνεσαι για το μετα στο οπλο που βρισκεσαι, οπως και το οτι εισαι σειρα Αυγουστου που ειναι μακραν η μικροτερη (και χειροτερη σε θεμα εμπλοκης κατα συνεπεια). Δεν ξερω βεβαια μηπως αλλαξουν τα δεδομενα με το 9μηνο παραμεθωριο.

 

Noμιζω οτι η 308 ειδικα θα ειναι πολυ μεγαλη..(να προλαβουν 9 μηνο).Στην Καλαματα παντως περιμενουν σχεδον 1200 ατομα στο κεντρο.

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμιζω οτι η 308 ειδικα θα ειναι πολυ μεγαλη..(να προλαβουν 9 μηνο).Στην Καλαματα παντως περιμενουν σχεδον 1200 ατομα στο κεντρο.

 

Καλα νταξει αυτη ειναι η κλασικοτερη ραδιοαρβυλα του στρατου. "Η σειρα που θα μπει τωρα θα ειναι η μεγαλυτερη των τελευταιων χρονων".

3 σειρες εχω βαλει απο οταν μπηκα φανταρος και για καθε σειρα λενε το ιδιο πραγμα. Και οτι στην Καλαματα μπηκαν Χ, Υ ατομα που δεν ξαναμπηκαν τοσα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα νταξει αυτη ειναι η κλασικοτερη ραδιοαρβυλα του στρατου. "Η σειρα που θα μπει τωρα θα ειναι η μεγαλυτερη των τελευταιων χρονων".

3 σειρες εχω βαλει απο οταν μπηκα φανταρος και για καθε σειρα λενε το ιδιο πραγμα. Και οτι στην Καλαματα μπηκαν Χ, Υ ατομα που δεν ξαναμπηκαν τοσα κλπ

 

Ενα δικιο ..το χεις!Αλλα σκεψου...no ναυτικο,no αεροπορια,9 μηνο..θα μπει λαος λογικα...θα δειξει..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα δικιο ..το χεις!Αλλα σκεψου...no ναυτικο,no αεροπορια,9 μηνο..θα μπει λαος λογικα...θα δειξει..!

 

Κανονικα εχει ναυτικο και αεροπορια. Απλα κανουν 12μηνο.

Οσο για το αλλο δε νομιζω οτι βιαζονται για το 9μηνο να μπουν. Και το Νοεμβρη που κατα κανονα μπαινουν οι περισσοτεροι, 9μηνο θα ναι. Αρα αυτος που το εχει προγραματισμενο για Νοεμβρη, δεν εχει λογο να το αλλαξει. Μικρη θα ειναι η ΕΣΣΟ του Αυγουστου λογικα, απλα ειναι πολυ πιθανο στη παραμεθωριο να παιξει λιγοτερη εμπλοκη -απο αυτη που φαγαμε εμεις οι 304 πχ- επειδη θα υπηρετησουν ολο το 9μηνο εκει, αρα θα υπαρχει κοσμος απο Γενναρη και μετα (θεωρητικα παντα). Οτι εμπλοκη τους παει θα τους παει απο Σεπτεμβρη μεχρι Γενναρη που θα ρθει η ΕΣΣΟ του Νοεμβρη να τους ξεμπλοκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα εχει ναυτικο και αεροπορια. Απλα κανουν 12μηνο.

Οσο για το αλλο δε νομιζω οτι βιαζονται για το 9μηνο να μπουν. Και το Νοεμβρη που κατα κανονα μπαινουν οι περισσοτεροι, 9μηνο θα ναι. Αρα αυτος που το εχει προγραματισμενο για Νοεμβρη, δεν εχει λογο να το αλλαξει. Μικρη θα ειναι η ΕΣΣΟ του Αυγουστου λογικα, απλα ειναι πολυ πιθανο στη παραμεθωριο να παιξει λιγοτερη εμπλοκη επειδη θα υπηρετησουν ολο το 9μηνο εκει, αρα θα υπαρχει κοσμος (θεωρητικα παντα).

 

Δεν πανε μονο μονιμοι τωρα?Η δεν εχει ψηφιστει ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...