Προς το περιεχόμενο

Two and a half men


petros_samurai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβω καλά, υπάρχει δηλαδή κόσμος που εξυμνεί και θεωρεί κάτι σπουδαίο έναν τύπο ο οποίος πίνει, παίρνει ναρκωτικά, και για κάποιο περίεργο λόγο παίνρει 1,2 εκατομύρια το επεισόδιο για μια σειρά που υπάρχουν άπειρες καλύτερες απο αυτήν? Και μιλάμε για έναν ''ηθοποιό'' τελευταίας κλάσης έτσι? Εδώ φτάσαμε? Θεωρούμε επαναστάτη τον Sheen επειδή την μπήκε στο κανάλι που δούλευε? Και μετά μας ενοχλεί ο λαικισμός του Λαζόπουλου. Δηλαδή εντάξει, σατυρικό επεισόδιο του South Park με θυμίζει όλη η κατάσταση. Ελεος ρε σεις. Ένα ατάλαντο πρεζόνι είναι με λεφτά. Και επειδή αρνήθηκε ξερω΄γω τα λεφτά, τον κάναμε ήρωα? Διάβασα κάτι λινκ που βρίζει τον τυπά που έφτιαξε τις σειρές και τον προκαλεί λέει να μαλώσουν. Αυτό είναι το ''κλάσιμο'' του στο κανάλι? Έλεος δηλαδή και με το 2 and a half men και με το τίποτα τον Sheen που το μόνο που μπορεί να υποκριθεί είναι ο εαυτός του.

 

Και επιπλέον για όλους αυτούς (δεν μιλάω για εσάς εδω μέσα) που εξυμνούν τον τρόπο ζωής του: Υπάρχει κάτι πιο εύκολο. Μπείτε σε μια κάβα και πάρτε ένα ουίσκι ή μια βότκα ή κάτι. Βρείτε και ναρκωτικά απο γνωστού γνωστού σας, και πάρτε τα ρε παιδιά. Τσουπ... Charlie Sheen. Δεν είναι τόσο δύσκολο να κάνετε αυτό που κάνει.

 

Ενταξει δεν ειναι και τελευταιας κλασης,εχει παιξει σε 2-3 ταινιες καλες στα 80s,και στις κωμωδιες που ειχανε βγει τοτε.

 

Αταλαντο δεν τον θεωρω,πιστευω οτι για τη σειρα ειναι πολυ καλος.Εκτος αν πιστευετε οτι οι τυποι απο τα φιλαρακια ειναι πιο ταλαντουχοι :devil:

 

Κατα τα αλλα συμφωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αταλαντο δεν τον θεωρω,πιστευω οτι για τη σειρα ειναι πολυ καλος.Εκτος αν πιστευετε οτι οι τυποι απο τα φιλαρακια ειναι πιο ταλαντουχοι :devil:

 

below the belt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο Arrival ηταν πολυ καλος.Και στο Wall Street οπου και εκει επαιζε πρακτικα επαιζε τον εαυτο του,εστω και πιο συγκρατημενα αφου ηταν ακομη στην αρχη της κατηφορας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και τελευταιας κλασης,εχει παιξει σε 2-3 ταινιες καλες στα 80s,και στις κωμωδιες που ειχανε βγει τοτε.

 

Πάντως εγώ στα Top Gun και στα Scary Movie που τον είδα, δεν βρήκα κάτι το ταλαντούχο. Και επιπλέον καμία διαφορά στους ρόλους που υποδύεται. Ίσως να μην έχω δει και πολλές ταινίες του, ή να έχω δει τις πιο χαζές του, αλλά δεν τον έχω και πολύ ψηλά στην εκτίμηση μου.

 

Εκτος αν πιστευετε οτι οι τυποι απο τα φιλαρακια ειναι πιο ταλαντουχοι :devil:

 

Τον Schwimmer τον θεωρώ πολύ καλό ηθοποιό. Οι άλλοι απο μέτριοι μέχρι αδιάφοροι, που καταλήγουμε στον LeBlanc, που τον βλέπεις σε κάποιες ταινίες (συνήθως cameo εμφανίσεις) και ξεκαρδίζεσαι γιατί είναι ΙΔΙΟΣ ο Τζόι.

 

Κατα τα αλλα συμφωνω.

 

ωραία... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν τον εξυμνεί κανένας.Απλά είναι τρελέας ο τύπος και έχει απίστευτο γέλιο.Δεν πα να ψοφήσει.Τι με νοιάζει;Απλά είναι από αυτούς τους τύπους που μόνο και μόνο που βλέπεις τη φάτσα του και τον τρόπο που μιλάει γελάς.Για αυτό και η σειρά ήταν από τις πιο ευχάριστες να την βλέπεις.Γιατί γελούσες με την πάρτι του.Όπως ας πούμε γελούσες και με τον Ρός από τα φιλαράκια.Και μόνο που κοιτούσες τη φάτσα του και το πως μιλούσε και κουνιόταν γελούσες(εγώ).Ε αυτό είναι και το ζητούμενο δηλαδή.Να σε κάνει να γελάσεις.Οπότε GO sheen GO!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εξυπνάδες..

Ο Charlie ζει την ίδια ζωή τα τελευταία 20 χρόνια. Ο μόνος λόγος που τον εκθέτουν τώρα είναι γιατί στράφηκε εναντίων τους. Όπως είπα δεν με νοιάζει πως το βρίσκει το θάρρος αλλά να την πει σε ένα τηλεοπτικό κολοσσό δεν είναι λίγο. Δεν νομίζω όταν απείλησαν να διακόψουν την σειρά να περίμεναν να τους πει ή τα διπλά ή φεύγω !

 

Ούτε προσπαθώ να του βελτιώσω την εικόνα, έχω δει άτομα με σοβαρούς εθισμούς. Το θέμα είναι πως δεν είναι 25 αλλά 45 έτσι επέλεξε να ζήσει τη ζωή του. Πρόβλημα /δικαίωμα του.

 

Τις "εξυπνάδες" πάλι, πού τις βρήκες; Τι δουλειά έχει αυτός ο χαρακτηρισμός με αυτά που γράφω;

 

Όσον αφορά το δεύτερο, έτσι είναι οι εθισμοί. Μπορεί να κάνεις κάτι για 20 χρόνια και μετά καταρρέεις. Δε γίνεται από την αρχή. Και το αλκοόλ έτσι είναι, και τα τσιγάρα και όλα. Πού βρίσκεις το περίεργο;

 

Επίσης, όχι ότι τον εκθέτουν, μη λέμε ότι θέλουμε. Μόνος του αποφάσισε να εκτεθεί. Δεν πήγαν και τον έψαξαν και τον βρήκαν πουθενά. Εδώ μόλις άρχισε να βγαίνει, παραιτήθηκε ο publicist του, επειδή δε μπορούσε να βρει τρόπο να τον προστατέψει με αυτά που έκανε (κοινώς, άλλα του έλεγε, και άλλα έκανε).

 

Στα δε τελευταία επεισόδια, ήταν ζόμπι. Δε νομίζω ότι του φταίει κανένας για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ στα Top Gun και στα Scary Movie που τον είδα, δεν βρήκα κάτι το ταλαντούχο. Και επιπλέον καμία διαφορά στους ρόλους που υποδύεται. Ίσως να μην έχω δει και πολλές ταινίες του, ή να έχω δει τις πιο χαζές του, αλλά δεν τον έχω και πολύ ψηλά στην εκτίμηση μου.

 

 

 

Τον Schwimmer τον θεωρώ πολύ καλό ηθοποιό. Οι άλλοι απο μέτριοι μέχρι αδιάφοροι, που καταλήγουμε στον LeBlanc, που τον βλέπεις σε κάποιες ταινίες (συνήθως cameo εμφανίσεις) και ξεκαρδίζεσαι γιατί είναι ΙΔΙΟΣ ο Τζόι.

 

 

 

ωραία... :-)

 

 

Για τον Schwimmer που το εβγαλες το συμπερασμα?

 

Εγω μαλλον πιο ταλαντουχο θεωρουσα τον Perry αν και αυτος οπου τον δεις ολοιδιος ο Chandler ειναι.

 

Για τον Leblanc εχεις απολυτο δικιο.Θεωρω πως αν καποιος εχει ταλεντο οσο και να "καει" σε μια σειρα,κατι θα μπορεσει να δειξει μετα.

 

Αλλα απο οτι φαινεται τους εκαναν μαγκες οι σεναριογραφοι/δημιουργοι τους περισσοτερους :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως εγώ στα Top Gun και στα Scary Movie που τον είδα

 

Ιεροσυλία!

Δεν έπαιξε στο Top Gun. :P

Μήπως το μπέρδεψες με το Hot Shots (Στραβοί πιλότοι στα F-16 -που δεν ήταν καν-);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το "Two and a half" είχε αποκτήσει τελείως διαφορετική σημασία στα τελευταια επεισόδια με τον Jake να είναι κοντσαμ γαιδούρι και τον Charlie να έχει ρεψει τελείως σαν πρεζακι.

 

Το μεγαλύτερο παράπονο που έχω απο τη σειρά είναι ο Άλαν. Ειναι ο τυπικός αδιόρθωτος λυπητερός χαρακτήρας που υπάρχει σε πολλές σειρές ( πχ charlie runkle στο californication ) ,αλλά το σημαντικό με αυτούς τους χαρακτήρες είναι να έχουν τουλάχιστον μια λυτρωτική ιδιότητα-χαρακτηριστικό ( πχ ο Runkle είναι πιστός φιλός και πολύ καλός ατζέντης). ο Αλαν είναι απλά μισητός και κουραστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλά, όλοι οι χαρακτήρες είναι μισητοί. Όπως φαίνεται, αυτές είναι οι δημοφιλέστερες σειρές σήμερα: αυτές που πρωταγωνιστούν κάφροι. Γενικά να μην υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο με τους χαρακτήρες.

 

Αλλά όχι και κουραστικός ο Άλαν! Μακράν ο καλύτερος χαρακτήρας της σειράς. Προσωπικά, δε θα την έβλεπα με τίποτα χωρίς αυτόν. Θα την είχα κόψει από τον πρώτο κύκλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το "Two and a half" είχε αποκτήσει τελείως διαφορετική σημασία στα τελευταια επεισόδια με τον Jake να είναι κοντσαμ γαιδούρι και τον Charlie να έχει ρεψει τελείως σαν πρεζακι.

 

Το μεγαλύτερο παράπονο που έχω απο τη σειρά είναι ο Άλαν. Ειναι ο τυπικός αδιόρθωτος λυπητερός χαρακτήρας που υπάρχει σε πολλές σειρές ( πχ charlie runkle στο californication ) ,αλλά το σημαντικό με αυτούς τους χαρακτήρες είναι να έχουν τουλάχιστον μια λυτρωτική ιδιότητα-χαρακτηριστικό ( πχ ο Runkle είναι πιστός φιλός και πολύ καλός ατζέντης). ο Αλαν είναι απλά μισητός και κουραστικός.

 

O Αλαν ειναι θεος φιλε μου,ισως το εχουν παρακανει με ορισμενα καραγκιοζιλικια που κανει,αλλα για μενα ειναι πολυ ταλαντουχος και μεγαλο μερος του γελιου βγαινει απο αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...