Προς το περιεχόμενο

Σκουλαρίκι στο φρύδι


score

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίποτα σοβαρό, κυρίως αστειευόμουν με το ότι βλέπεις παντού τρύπες στη μύτη, είτε αυτή είναι γαλλική, είτε παπαγαλίσια. Από προσωπική πείρα μπορώ να σου πω ότι το σημάδι στο δέρμα έφυγε πολύ αργά -4 χρονάκια αν το υπολογίζω σωστά. Προσωπικά θεωρώ ότι τα πίρσινγκ στο πρόσωπο είναι κακή φάση και, εφόσον δεν περνάς εφηβεία, θα σου πρότεινα να κάνεις σε άλλο μέρος αν σε ψήνουν τόσο ή ακόμη καλύτερα χτύπα κανένα τατού =ρ

 

lol καλο αυτο για τις μυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ξερω πως εκει οι τρυπες ειναι ''ευαισθητες'' δλδ ευκολα μπορουν να κλεισουν,τρεις μερες ισως να ειναι αρκετες!!οσο για τα δοκιμαστικα,2 βδομαδες λενε πως πρεπει να τα κρατας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρουργικό ατσάλι. Από μαγαζιά που χτυπάνε -επίσημα- τατού και πιρσινγκ.

 

Κι όμως δικιο έχει ο τυπάς πάνω από το πόστ σου (τιτάνιο>όλ). Άμα είσια Αθήνα πάνε στο γοάιλντκατ στην πλάκα, αυτός έχει τα περισσότερα που έχω δει σε μαγαζί. Ωστόσο άμα θες για γρηγορότερο χίλινγκ βάλε μπάιοπλάστ.

 

 

@ Εύ@ , τα δοκιμαστικά που λές, ούτε κάν ξέρω τί είναι ,προφανώς είναι κάποιο κόλπο ερασιτεχνών. Απλά όταν κάνεις την τρύπα μέχρι να γίνει χίιλντ καλό είναι να μην αλλάξεις μπάρα-κρίκο (τα αποσπώμενα μέρη τα αλλάζεις χωρίς κανένα πρόβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το τρύπημα για σκουλαρήκι στο φρύδι.

1) Πόσες μέρες πρέπει να αφήσεις το σκουλαρήκι πάνω στο φρύδι όταν σε "τρυπάνε" για να μην κλείσει η τρύπα;

2) Όταν δεν το φοράς φαίνεται η τρύπα;

3) Υπάρχει καμία περίπτωση να πρηστεί το σημείο;

4) Ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει τρύπα στο φρύδι γιατί σε όσα πήγα μου είπαν ότι κάνουν μόνο στα αυτιά.

Α... και το τελευταίο... πονάει;;;;

 

1.το ειχα βγαλει μετα απο ενα μηνα για 1 μερα και σχεδον ειχε κλεισει

2.οχι εκτος αν το παρατηρησεις

3.για 1 εβδομαδα ελαχιστα ισως

δε ποναει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Εχω ακουσει οτι οταν κανεις τρυπα στο φρυδι πειραζονται καποια νευρα και σιγα σιγα μετα απο καιρο χαλαρωνουν τα νευρα και "πεφτει" το φρυδι.Ξερετε αν ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Προς τους γνωριζοντες και οχι παρα-γνωριζοντες....

 

 

Εχω εδω και 3 βδομαδες και 1 μερα που εχω κανει τρυπα στο φρυδι και εχω καποιες ερωτησεις.

 

 

Καταρχας θελω να πω οτι δεν ημουν ψυχολογικα προετοιμασμενος να την κανω

αλλα οταν πηγα με την κοπελα μου για να κανει στην μυτη της,η οποια ετρεμε,της ειπα πως εαν καθησει να το κανει,τοτε και εγω θα κανω στο φρυδι (Εντελως στην πλακα το ειπα :) ) Ελα ομως που καθησε και μπηκα να κανω τρυπα στο φρυδι! Πολυ καθαρο το

μαγαζι και η κοπελα που μου την εκανε.Εψαξε το φρυδι για νευρα με UV Light και με

εκανε και αναισθητικη και ολα μελι γαλα. Μου το περασε αλλα ηταν σπασμενη η μπαρα

και ετσι επρεπε να τη βγαλει και να περασει καινουρια :P Την περασε και μου εδωσε ενα υγρο να το βαζω στο φρυδι καθε φορα τρεις φορες την ημερα. Εκανα μπανια πολλα

και ετσι το αλατονερο 'ετσουξε' την τρυπα και το υγρο τελειωσε μεσα σε 2 βδομαδες.

 

 

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

 

1) Ποιο το παχος της (Banana) μπαρας που μου περασε πρωτη φορα και ποιο της μπιλιας? (Νομιζω 3mm ειναι της μπιλιας χωρις να ειμαι σιγουρος!)

2) Τι ειναι τα Bio flexible?

3) Τι ειναι τα Neon Balls?

4)Καλυτερα χειρουργικο ατσαλι η Τιτανιο?

5)Απο την στιγμη που τελειωσε το υγρο την τρυπα πως θα την καθαριζω? (Πρεπει?)

6) Ποιο το μηκος της μπαρας που μου περασε πρωτη φορα? (Δεν ειναι ιδια ολα την πρωτη φορα?)

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ και περιμενω απαντησεις σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που ρωτάς είναι ένα σύντομο τηλεφώνημα υπόθεση (στο μαγαζί που την έκανες προφανώς). Και για σίγουρες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το εκανα εαν βρισκουμουν Ελλαδα,οπου χτυπησα και την τρυπα...

 

Τωρα ομως στο εξωτερικο που ειμαι δεν γνωριζω που να στραφω

και επειτα ειναι ενα καλο θεματακι για συζητηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...