Προς το περιεχόμενο

Σκουλαρίκι στο φρύδι


score

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επίσης το piercing είναι του διαβόλου και εκτός του οτι θα σου σαπίσει το φρύδι, αν κάνεις στην μύτη θα σου πέσει και αν κάνεις στον αφαλό θα πεθάνεις και μιλάω εκ πείρας !!! Ακόμα θα σε κυνηγάει μια κατάρα για 7 τουλάχιστον χρόνια καθώς και ενας μπλέ ιπποπόταμος θα διαρρήξει το σπίτι σου στις 3 Αυγούστου 2007 στις 23:14. Ε σιγά πως κάνεις ετσι, φαντάσου να έλεγες οτι θες να χτυπήσεις τατου εδω μέσα τι θα άκουγες .... :P:p:p

 

Ελεος ρε παιδες με την παραπληροφόρηση... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να κάνω και εγώ μια ερώτηση geovard ? γιατί όλοι ρωτάτε το ίδιο ? εγώ τα σκουλαρίκια μου τα έχω σε σημεία που δεν φαίνονται και σε σημεία που τα γουστάρω εγώ το ίδιο και με τα σχέδια μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο περίεργος ο κόσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω και εγώ μια ερώτηση geovard ? γιατί όλοι ρωτάτε το ίδιο ? εγώ τα σκουλαρίκια μου τα έχω σε σημεία που δεν φαίνονται και σε σημεία που τα γουστάρω εγώ το ίδιο και με τα σχέδια μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο περίεργος ο κόσμος

 

Άλλο τα φοράω γιατί μ' αρέσει καί άλλο τα φοράω φόρα παρτίδα γιά να τα βλέπει ο κόσμος επειδή είνα μόδα καί καλά.

Με μιά διάθεση ψυχαναλυτική λένε, ότι το να φοράς σκουλαρίκια είναι μιά προσπάθεια επιστροφής στον πρωτόγονο άνθρωπο.

Άρα αυτό πού λείπει γιά να επαληθευτεί πλήρως αυτό είναι καί να περάσει κάποιος ένα κόκκαλο στη μύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μιά διάθεση ψυχαναλυτική λένε, ότι το να φοράς σκουλαρίκια είναι μιά προσπάθεια επιστροφής στον πρωτόγονο άνθρωπο.

Άρα αυτό πού λείπει γιά να επαληθευτεί πλήρως αυτό είναι καί να περάσει κάποιος ένα κόκκαλο στη μύτη.

 

έβαλα το πρώτο μου σκουλαρίκι (στο αυτί) στα 30+ χρόνια μου. Δεν είχα καμία μα καμία πρόθεση ή διάθεση να επιστρέψω στον πρωτόγονο άνθρωπο, πίστεψέ με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όταν καταλάβεις τι τέχνη του piercing και του tatoo τότε έλα να μιλήσουμε για ψυχαναλύσεις και λοιπά ;)

δεν στην πέφτω προσωπικά απλά έχω βαρεθεί τον κόσμο εγώ πχ που έχω τον αφαλό μου τρύπιο το έχω φορα παρτίδα αφού φοράω όλη μέρα τα ρούχα μου και δεν φαίνεται τίποτα ούτω το tatoo ούτε η τρυπα στον αφαλό ούτε στην ρόγα τι θα πει ότι είμαι κανίβαλος ? Ps έχω και άλλες τρύπες στο πρόσωπο που φαίνονται αλλα δεν τις έκανα για να τις δείχνω πίστεψε με και όσοι ξέρουν λίγο από τέχνη θα καταλάβουν τι ενός ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιά να το ξεκαθαρίσουμε.Δεν μέμφομαι κανέναν.Καθένας είναι ελεύθερος να αυτοπροσδιορίζεται.Αλλά υπάρχουν μερικά πράγματα πάνω στα οποία θάθελα να κουβεντιάσουμε γιά να μού λυθούν κάποιες απορίες.

Τι είναι λοιπόν αυτό πού κάνει κάποιον να φορέσει tatoo ή σκουλαρίκι?

Γιατί αν κρίνω από μιά φίλη μου πού τυχαίνει να είναι καί πολύ αθυρόστομη άστα να πάνε.Αυτή πήγε καί έβαλε στη γλώσσα ένα καί όταν την ρώτησα γιατί το έβαλε καί αν την πονάει ή αθεόφοβη μού είπε.Ναί αλλά κάνει ωραίες πίπες!Κόκκαλο εγώ.

Όσον αφορά στο τατουάζ.Αν κάποιος στην πορεία της ζωής του μετανοιώσει καί θέλει να το αφαιρέσει γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν να στα λύσω με βάση το δικό μου μυαλό ένα ένα ;)

 

Τι είναι λοιπόν αυτό πού κάνει κάποιον να φορέσει tatoo ή σκουλαρίκι?

 

το γουστάρει τις περισσότερες φορες, το βλέπει σαν τέχνη, και όλοι οι κάβουρες που το βάζουν για να τραβήξουν γκόμενες :D εγώ ιμια στα 2 πρώτα ;)

Όσον αφορά στο τατουάζ.Αν κάποιος στην πορεία της ζωής του μετανοιώσει καί θέλει να το αφαιρέσει γίνεται?

 

το αφαιρείς με λεζέρ η το κρύβεις με κάποιο άλλο σχέδιο αλλα για να κανεις tatoo πας και το σκέφτεσαι πρώτα ;)

 

όσο για την φίλη σου, sorry αλλα βρίσκετε στο τρίτο από τα πρώτα που ανέφερα :/ έχω τρυπα στην γλώσσα,στήθος,αφαλό,χίλια,αυτιά και ένα όπλο στην μέση tatoo και δεν με πόνεσε τίποτα και καμια τρύπα δεν την έκανα για να γλείφω ωραία τις γκόμενες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο για την φίλη σου, sorry αλλα βρίσκετε στο τρίτο από τα πρώτα που ανέφερα :/ έχω τρυπα στην γλώσσα,στήθος,αφαλό,χίλια,αυτιά και ένα όπλο στην μέση tatoo και δεν με πόνεσε τίποτα και καμια τρύπα δεν την έκανα για να γλείφω ωραία τις γκόμενες :)

 

Διαφωνώ καθέτως. Εγώ προσωπικά εκτιμώ αφάνταστα την κοπέλα που υπέφερε τον πόνο του piercing στην γλώσσα με απώτερο σκοπό να κάνει καλύτερες πίπες. Total respect στην κοπέλα, geovard έχεις τηλέφωνο και διεύθυνση;:lol::o:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν να στα λύσω με βάση το δικό μου μυαλό ένα ένα ;)

 

Τι είναι λοιπόν αυτό πού κάνει κάποιον να φορέσει tatoo ή σκουλαρίκι?

 

το γουστάρει τις περισσότερες φορες, το βλέπει σαν τέχνη, και όλοι οι κάβουρες που το βάζουν για να τραβήξουν γκόμενες :D εγώ ιμια στα 2 πρώτα ;)

Όσον αφορά στο τατουάζ.Αν κάποιος στην πορεία της ζωής του μετανοιώσει καί θέλει να το αφαιρέσει γίνεται?

 

το αφαιρείς με λεζέρ η το κρύβεις με κάποιο άλλο σχέδιο αλλα για να κανεις tatoo πας και το σκέφτεσαι πρώτα ;)

 

όσο για την φίλη σου, sorry αλλα βρίσκετε στο τρίτο από τα πρώτα που ανέφερα :/ έχω τρυπα στην γλώσσα,στήθος,αφαλό,χίλια,αυτιά και ένα όπλο στην μέση tatoo και δεν με πόνεσε τίποτα και καμια τρύπα δεν την έκανα για να γλείφω ωραία τις γκόμενες :)

 

Όπως όμως είπες μιλάς καθαρά από τη δική σου πλευρά και θέση. Γιατί υπάρχει και ένα σεβαστό ποσοστό ανθρώπων στο κόσμο (και Ελλήνων) που είναι fashion victims.

Αυτό σημαίνει ότι ακολουθούν τις επιταγές της μόδας, μη σκεπτόμενοι κάτι άλλο εκτός από το ότι είναι στη μόδα. Με αποτέλεσμα να παίρνουν αποφάσεις και να κάνουν πράγματα που όταν παρέλθει η μόδα τους να μετανιώσουν (tattoo πχ). Μπορεί και νωρίτερα.

 

Για να ξεκαθαρίσω δεν είμαι εναντίον ούτε κατά διάνοια του piercing και του tattoo. Είναι καθαρά προσωπικές επιλογές, και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται από τους υπόλοιπους. Αυτούς που λυπάμαι και γελάω μαζί τους είναι τα θύματα της μόδας. Βέβαια piercing δε θα έκανα ποτέ και tattoo πάλι θα ήθελα να κάνω, αλλά δε τη πολύ παλεύω με την ιδέα της βελόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Ρε παιδία μην τον τρομάζετε!

Κλείνω 2 χρόνια με τρύπα στο φρύδι..

Την έκανα σε έναν καλό piercer στο σπίτι του όμως (για οικονομικούς λόγους)

Όλα αποστυρωμένα και στην εντέλεια,

είναι πλέον επαγγελματίας εδώ και 9 χρόνια.

Ένα τσιμπιματάκι ένιωσα, φαίνεται πολύ ωράιο το piercing και δεν είχα καθόλου πρίξιμο.

καλό καθάρισμα για περίπου 10 μέρες με αλατόνερο ώστε να "ψηθεί" η τρύπα και αυτό ήταν όλο...

Δεν έχει μετακινιθεί καθόλου η τρύπα παρόλο που φοράω και βαριά σκουλαρίκια.

Και ο ξαδερφός μου που τον πήγα εκεί για την ίδια τρύπα τα ίδια, μόνο που το ένιωσε λίγο πιο πολύ το τσίμπιμα, τίποτα άλλο!!!

 

(Δεν ξέρω αν επιτρέπονται τα links, πάντως αν θες να δεις δουλειά του μπες στο

http://www.art-of-piercing.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...