Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα hardware πρεπει ναναι, κανε και ενα check με malwarebytes καλου κακου. κανε ρεσετ τη μητρικη σου και ξαναδοκιμασε, Δες αν εχεις τους τελευταιους drivers απο τη σελιδα της μητρικης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα μετα απο καποια προβληματακια που ειχα στα 8.1 αποφασισα να γυρισω στο back up που ειχα με το AOEMI οταν ειχα περασει αρχικα τα win 8.1 με αυτον τον οδηγο κ το έστησα.....ολα καλα φορτοσα κ τους ανανεωμενους driver αλλα οταν παω να κανω update στα win βρισκει καμια 90αρια αρχεια κ τα κανω εγκατασταση κανω επανεκκίνηση αλλα δεν περναει τιποτα βγαζει το μηνυμα αδυνατη η εγκατασταση.....κ γυρναει στις παλιες λειτουργιες...δοκιμασα τα πάντα...οπως επιδιόρθωση του win update με ολους τους τρόπους απενεργοποίηση καθε antivirus μεχρι κ disable safe mode ιους κ τετοια δεν εχω...δοκιμασα να περασω ενα ενα απο περιεργεια αλλα τιποτα οταν παω μετα σε καθε αποτυχημένη ενημέρωση βγαζεισε ολες error 800F0922 googlara αλλα οτι λυση υπαρχει εμενα δεν μου το ελυσε καμια ιδεα???ευχαριστω εκ των προταιρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να κανω τον μεικτη του ηχου να εχει ΠΑΝΤΑ το ιδιο επιπεδο για ΟΛΕΣ τις εφαρμογες? Το εχω στο 100% και απλα χειριζομαι την ενταση απο το volume knob των ηχειων.

Εχω ενα παιχνιδι που παντα ξεκιναει στο 10% πχ και πρεπει ή να αυξησω την ενταση στα ηχεια και μολις βγω να την ξαναμειωσω για να μην γκαριζει ή να βγω με alt+tab απο το παιχνιδι, να την παω στο 100% στο μεικτη και να ξαναμπω με alt+tab. Το τελευταιο δεν βολευει γιατι για 1-2 λεπτα μετα το παιχνιδι λαγκαρει στο ασχετο :/

Επισης, παρολο που του ανεβαζω την ενταση στο 100%, την επομενη φορα που θα το ξεκινησω θα την παει παλι στο 10%. Εννοειται πως απο τα in-game options η ενταση ειναι στο τερμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω τα 8.1 προ(πειρατικα με kms) μετα το τελευταιο update που εκανε,σημερα μου λεει οτι η αδεια χρησης θα ληξει τον απριλιο στις 13 ,εχετε ιδεα τι εγινε?Το kms εχει εξαφανιστει...Δεν μου εβαζε τα ασυρματα δικτυα ουτε προστασια σε πραγματικο χρονο απο windefender ετσι κατεφυγα σ αυτο http://windowsreport.com/12007-your-windows-license-will-expire-soon-windows-8-1/

Οντως τωρα ειναι οκ ο υπολογιστης απλα γραφει αυτο image.jpg Ειναι ασφαλες? ή θα κλειδωσει ο υπολογιστης καμια ωρα κ τρεχα γυρευε? :-)

Επεξ/σία από xrist0s4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή τρέξε το malwarebytes και κάποιο antivirus και πες τι βρήκαν.

Tα ετρεξα και βρισκει 2 μαλ τα οποια τα διαγραφω αλλα μετα ξαναεμφανιζονται

image.jpg

Τωρα μου εχει με διαφανα γραμματα κατω δεξια ενεργοποιηση των win

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ετρεξα και βρισκει 2 μαλ τα οποια τα διαγραφω αλλα μετα ξαναεμφανιζονται

image.jpg

Τωρα μου εχει με διαφανα γραμματα κατω δεξια ενεργοποιηση των win

πάρε ενα backup σελιδοδείκτες και κωδικούς και τρέξε το adwcleaner.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σαςς!!!

Σήμερα χαζεύοντας στο λαπτοπ βρήκα στον πίνακα ελέγχου την ανανέωση του υπολογιστή. Μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι αυτό και πως γίνεται (εάν το κάνει να πηγαίνει σφαίρα ας την κάνω :) :) :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σαςς!!!

Σήμερα χαζεύοντας στο λαπτοπ βρήκα στον πίνακα ελέγχου την ανανέωση του υπολογιστή. Μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι αυτό και πως γίνεται (εάν το κάνει να πηγαίνει σφαίρα ας την κάνω :) :) :))

 

Κάτι σαν "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" που έχουν τα smartphone. Υπάρχει ρύθμιση να κρατήσει τα αρχεία αλλά να σβήσει ότι προγράμματα έχουν περαστεί και ρύθμιση να μην κρατήσει τίποτα. 

 

Δεν είναι πάντως όσο ωραίο ακούγεται πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...