Προς το περιεχόμενο

Αγορα στρωματος...


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα γνωριζει κανεις τιποτα για τα istikbal?

 

Σε τί τιμές παίζουν; Αν σε βολεύουν κι έχουν μεγάλη διαφορά τιμής, why not; Και το ΙΚΕΑ έχει και φθηνά και ακριβά, αλλά για μένα κανένα δεν αξίζει. Το βασικό είναι να ξάπλωσες πάνω σε κάποιο του Istikbal και σου έκανε, και νομίζεις ότι μπορείς να τα δώσεις αυτά που ζητάει. Βέβαια μάρκες σαν τη Mediastrom έχουν εγγυημένο περιεχόμενο και υλικά, και τη συγκεκριμένη κι όλας τη βρίσκω αρκετά προσιτη (τέτοιο έχω), οπότε πάνε και σε μια-δυο γνωστές στρωματοεταιρίες και δοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 110 ευρω περιπου ξεκινανε και ανεβαινουν.Εχει και πιο ακριβα βεβαια.

Βρηκα μια καλη προσφορα επειδη θελω να παρω 2 στρωματα και θα μου κοστισουν 250 ευρω και τα δυο.

Απλα επειδη δεν την ξερω την εταιρια γι'αυτο ηθελα να ρωτησω.

 

Σε γνωστες εταιριες που πηγα για 2 στρωματα που ρωτησα περιπου 350-400 ευρω θα μου κοστισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα, εξαρτάται τί θέλεις. Τι δικό μου κόστισε 390 ημίδιπλο από τη Media, το "καλό" της "οικονομικής" σειράς. Είχε και με 200, είχε και με 1000+. Αλλά το ουσιαστικό ήταν ότι με βόλεψε στην αίσθηση, γύρισα όλη τη Θεσ/νίκη, όλη όμως, και γύρισα σε αυτό που το είχα δοκιμάσει από τα πρώτα (πήρα κι ένα κάλυμμα SleepFresh για να μείνει καθαρό και να κρατήσει παραπάνω). Έπαιξε και ρόλο το γεγονός ότι, όπως είπα, θεωρούνται εγγυημένα όσον αφορά στα υλικά τους. Από εκεί και πέρα, αν τα δοκίμασες και σε βολεύουν (το κυριότερο), και είσαι εντάξει με το περιεχόμενο (ειδικά μετα τις βρώμες που έβγαλε ο Ευαγγελάτος τότε), δεν θα διοαφωνήσει κανένας ότι είναι πάρα πολύ χαμηλή η τιμή 250 για δύο στρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Βρηκα τελικα στρωμα ειναι το MASTER της Media απο την σειρα Basic.

Εχει 245 ευρω και θα το παρω στα 210.

 

Επειδη θελω να παρω 2 στρωματα απο 490 ευρω που εχουν θα μου βγουν και τα δυο στα 420.

 

Πηγα τα ειδα και το συγκεκριμενο ειναι παρα πολυ καλο για τα χρηματα.

Οποιος χρειαζεται στρωμα πιστευω αξιζει το συγκεκριμενο.

 

Μολις θα το χρησιμοποιησω θα σας πω εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα τελικα στρωμα ειναι το MASTER της Media απο την σειρα Basic.

Εχει 245 ευρω και θα το παρω στα 210.

 

Επειδη θελω να παρω 2 στρωματα απο 490 ευρω που εχουν θα μου βγουν και τα δυο στα 420.

 

Πηγα τα ειδα και το συγκεκριμενο ειναι παρα πολυ καλο για τα χρηματα.

Οποιος χρειαζεται στρωμα πιστευω αξιζει το συγκεκριμενο.

 

Μολις θα το χρησιμοποιησω θα σας πω εντυπωσεις.

 

Για τι διαστάσεις είναι η τιμη αυτη;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι... τα "καλά" - ακριβά στρώματα δεν κάνουν βουλιάγματα; Δλδ πχ κοιμάσε 6 μήνες πάνω του (όντας 85κιλα+) και κάθε επόμενη μέρα που ξαπλώνεις είναι όπως ήταν την πρώτη φορά;

 

Μερικοί προτείνουν να τα αναποδογυρίζουμε πάνω κάτω, δεξιά αριστερά για να "πιέζεται ομοιόμορφα" (ναι άλλη δουλειά δεν έχω :P)

 

Ακούω εμπειρίες και γνώμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι... τα "καλά" - ακριβά στρώματα δεν κάνουν βουλιάγματα; Δλδ πχ κοιμάσε 6 μήνες πάνω του (όντας 85κιλα+) και κάθε επόμενη μέρα που ξαπλώνεις είναι όπως ήταν την πρώτη φορά;

 

Μερικοί προτείνουν να τα αναποδογυρίζουμε πάνω κάτω, δεξιά αριστερά για να "πιέζεται ομοιόμορφα" (ναι άλλη δουλειά δεν έχω :P)

 

Ακούω εμπειρίες και γνώμες...

Καλο ειναι να το κανεις καθε εξαμηνο ουτε ενα λεπτο υποθεση δεν ειναι.

Τωρα αν βαριεσαι τοσο πολυ αστο ετσι.

Λογικα τα πολυ καλα δεν θα εχουν τοσο μεγαλο προβλημα πιστευω αλλα και παλι για καθε ενδεχομενο καλα θα ειναι να τα γυρνας.Στα πιο απλα στρωματα πρεπει να το κανεις σιγουρα γιατι δεν θα εχει και την αντοχη που θα υπαρχει σ'ενα καλο στρωμα.

 

Δεν ειμαι ειδικος βασει λογικης το παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επειδή έχουν μια επένδυση ώστε να είναι μαλακότερα, αλλά ταυτόχρονα τα κάνουν ζεστότερα το καλοκαίρι...

Φτηνά στρώματα από την άλλη δεν έχουν τίποτα τέτοιο, δεν είναι "αφράτα", συνεπώς είναι και πιο δροσερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα παρηγγειλα 2 στρωματα που ηθελα.

Πηρα αυτα που ελεγα http://www.mediastrom.gr/gr/stromata/basic/product/22/master/

 

Επιπλεον αν καποιος παρει στρωμα απο 23/08 εως 31/08 μπορει αν θελει να μπει εδω http://sales2012.mediastrom.gr/Default.aspx?utm_source=Google&utm_medium=AdWords&utm_term=800&utm_campaign=Sales2012 να εκτυπωσει ενα κουπονι το οποιο θα το παραδωσει στο καταστημα και θα παρει δωρο 1 ζευγαρι happy boots αξιας 30-35 ευρω και ακομη θα παρει μερος και σε μια κληρωση για μια σκουπα με την οποια καθαριζεις το στρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΟΝΑΣ

 

πας και ξαπλωνεις πανω σε αυτο. Και οχι μια φορα και τελος. Πας δυο τρεις φορες. Ειδικα οταν ειναι να δωσεις πολλα χρηματα. Οταν μετα απο την τριτη τεταρτη φορα δεις οτι γουσταρεις να ξαπλωνεις σε αυτο το στρωμα, ΤΟΤΕ το αγοραζεις.

 

Μπορει να φαινεται εξτριμ σε μερικους αλλα ετσι ειναι. Ο υπνος καταλαμβανει το 1/3 της ζωης μας. Ειναι σαν να διαλεγουμε παπουτσια που θα φοραμε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για 8 ωρες την ημερα και για ΠΟΛΛΑ χρονια ασταματητα. Οπως διαλεγουμε την γειτονια που θα μεινουμε οταν αγοραζουμε σπιτι.

 

Προσοχη λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι κι εγω πηγα 3-4 φορες να δοκιμασω το συγκεκριμενο γιατι γυρισα ολα τα μαγαζια απο 1-2 φορες τουλαχιστον μεχρι να βρω κατι που θα ηταν καλο αλλα και δεν θα ξευφεγε σε τιμη.

 

Οπως ανεφερα και σε προηγουμενο post oποιος χρειαζεται στρωμα πιστευω αξιζει το συγκεκριμενο.

Βεβαια να παει να το δοκιμασει πρωτα γιατι ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες στον υπνο αλλα και αλλες οικονομικες δυνατοτητες.

 

Παντως ειναι μια πολυ καλη λυση η συγκεκριμενη για οποιον θελει κατι πολυ καλο και οικονομικο.Επιπλεον ειναι ειναι και τα δωρα που ανεφερα πιο πανω.Αλλα μην παει καποιος να παρει στρωμα μονο για τα δωρα.Πρωτα το στρωμα μετα ολα τ'αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι κι εγω πηγα 3-4 φορες να δοκιμασω το συγκεκριμενο γιατι γυρισα ολα τα μαγαζια απο 1-2 φορες τουλαχιστον μεχρι να βρω κατι που θα ηταν καλο αλλα και δεν θα ξευφεγε σε τιμη.

 

Οπως ανεφερα και σε προηγουμενο post oποιος χρειαζεται στρωμα πιστευω αξιζει το συγκεκριμενο.

Βεβαια να παει να το δοκιμασει πρωτα γιατι ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες στον υπνο αλλα και αλλες οικονομικες δυνατοτητες.

 

Παντως ειναι μια πολυ καλη λυση η συγκεκριμενη για οποιον θελει κατι πολυ καλο και οικονομικο.Επιπλεον ειναι ειναι και τα δωρα που ανεφερα πιο πανω.Αλλα μην παει καποιος να παρει στρωμα μονο για τα δωρα.Πρωτα το στρωμα μετα ολα τ'αλλα.

ειναι μαλακο το συγκεκρημενο στρωμα που πειρες?

ευχαριστημενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...