Προς το περιεχόμενο

Αγορα στρωματος...


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα μου ηρθαν χθες τα στρωματα και εχω να πω οτι εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος.

Πολυ καλη ποιοτητα οπως το περιμενα με τα δωρα που πηρα κιολας εμεινα παρα πολυ ικανοποιημενος.Α!και παρα πολυ καλη τιμη να μην ξεχασω.

Κριμα ομως που τελειωσε η προσφορα.

 

Τελικα αξιζε και με το παραπανω η κουραση απο το ψαξιμο μεχρι να καταληξω τι θα παρω.

 

 

offtopic:αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι μου τα βγαζει ολα στα αγγλικα εδω στο forum και ψαχνω να βρω πως αλλαζει και αν αλλαζει στα αγγλικα.Εκτος αν το ιδιο συμβαινει σε ολους οποτε οκ.Αν μπορει καποιος ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν μετά από αναζήτηση στρώματος κατέληξα σε Candia Ambient. Με ανεξάρτητα ελατήρια και διαστάσεις 1.40χ200 , 350 euros. Πολύ καλή τιμή για το ανετότερο στρώμα που δοκίμασα μετά από media strom και elite strom (Αντίστοιχα glory και star) Και φτηνότερο και από τα 2. Δε νομίζω πως μπορούσα να βρω φτηνότερο με τέτοιες προδιαγραφές. Το περιμένω πως και πως μπας και ισιώσει η μέση. Πάντως έπαθα πλάκα με τα στρώματα με αφρό και τέτοια. Απίστευτη αίσθηση. 2 μαξιλάρια τέτοιου είδους θα τα χτυπήσω σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα ειμαι και εγω σε αναζητηση σρωματος.

 

εχω καταληξει σε δυο - τρια ,αλλα οι πωλητες μας τα παρουσιαζουν ολα τελεια και εχω μπερδευτει.

τα δοκιμασα και ειναι καλα και τα τρια.

εχει παρει καποιος καποιο απο αυτα να μας πει την γνωμη του?

 

1.fine gray dunlopillo 1150 euro

2.linea bodyfix 700 euro

3.elite privilege plus 950 euro.

 

κυριως αν καποιος εχει γνωμη για τα latex της dunlopillo θα με βοηθουσε αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ειμαι και εγω σε αναζητηση σρωματος.

 

εχω καταληξει σε δυο - τρια ,αλλα οι πωλητες μας τα παρουσιαζουν ολα τελεια και εχω μπερδευτει.

τα δοκιμασα και ειναι καλα και τα τρια.

εχει παρει καποιος καποιο απο αυτα να μας πει την γνωμη του?

 

1.fine gray dunlopillo 1150 euro

2.linea bodyfix 700 euro

3.elite privilege plus 950 euro.

 

κυριως αν καποιος εχει γνωμη για τα latex της dunlopillo θα με βοηθουσε αρκετα.

το 2 ειναι candia όχι linea. Αυτό πήρα εγω πριν λιγο καιρο. Είχα δοκιμάσει κ τα άλλα που λες, αλλά η επιλογή είναι καθαρά υποκειμενική. Ξεκάθαρα ότι αρέσει στον καθένα + του πόσα κιλά είναι.

 

Εμένα μου άρεσε κ το candia onar με τιμή με έκπτωση για 200*160 στα 450

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2 ειναι candia όχι linea. Αυτό πήρα εγω πριν λιγο καιρο. Είχα δοκιμάσει κ τα άλλα που λες, αλλά η επιλογή είναι καθαρά υποκειμενική. Ξεκάθαρα ότι αρέσει στον καθένα + του πόσα κιλά είναι.

 

Εμένα μου άρεσε κ το candia onar με τιμή με έκπτωση για 200*160 στα 450

ναι εχεις δικιο,το linea bioflex,ηθελα να πω.

το onar το δοκιμασα και μου φανηκε αρκετα καλο .

απλα εχω κολησει με το dunlopillo fine gray,αλλα αξιζει τοσα χρηματα?

και το ολο λατεξ τελικα ειναι καλο ή θα κλαιμε τα 1200?

για αυτο ρωταω αν το εχει παρει καποιος να μας πει εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις πως έχει, όταν το στρώμα είναι απο φυσικά υλικά, τότε είναι πιο δροσερό. Το bodyfix είναι μόνο φυσικά υλικά και είναι το πιο δροσερό απολλα στην αγορά, ειδικά σε αυτή την τιμη. Αυτο παιζει μεγαλο ρόλο το καλοκαίρι. Αν δεν σε πειράζει το πόσο σκληρό είναι, θεωρώ είναι καλή επιλογή και δεν αξίζει να δώσεις επιπλέον χρήματα.

 

Το λάτεξ καλό είναι σαν αίσθηση, αλλά τους καλοκαιρινούς μήνες θα βράζεις. Επίσης μεγάλο ρόλο για μένα έπαιξε και η έκπτωση. Βρήκα μαγαζί με τα Candia 40% απο την τιμή καταλόγου. Σε όλες τις άλλες εταιρίες ήταν χαμηλότερη η έκπτωση.

 

Γενικά οι εταιρίες μετά απο κάποια τιμή καταλόγου (περίπου στα 1000 ευρώ) λειτουργούν βάσει της λογικής , κάθε υλικό που σου προσθέτω έχει +300 ευρώ. Μετά απο κάποια τιμή σου χρεώνει το κάθε υλικό +500 κλπ. Για αυτό αν δεις η Candia έχει Bodyfix στο κατάστημα της Κηφισίας με 10.000 ευρώ! Σαν αίσθηση? Ιδια με κάποιο των 1000.

 

Γενικά η χρυσή τομή τιμή καταλόγου / υλικά / αίσθηση είναι στα 1000-1200 ευρώ. Δεν αξίζει περισσότερα. Και θυμήσου αυτό που σου είπα. Ποια αίσθηση στρώματος σε κάνει να νιώθεις πιο όμορφα. Αυτό ειναι το υποκειμενικό στον καθένα της υπόθεσης. Η αντικειμενική συγκρίσιμη μονάδα μέτρησης είναι τα υλικά. τα φυσικά είναι πιο υγιεινά και πιο δροσερά. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα τελικα στρωμα ειναι το MASTER της Media απο την σειρα Basic.

Εχει 245 ευρω και θα το παρω στα 210.

στο συγκεκριμενο στρωμα κοιμαμαι τωρα 3 χρονια. Απο το πρωτο εξαμηνο ξεκινησε σε καποια σημεια να μεταβαλλεται(μαλακωσε το αφρωδης υλικο) και τωρα εχει μαλακωσει και εσωτερικα... τα κιλα μου ειναι 80 και οταν το πηρα ακουλουθησα τις οδηγιες τους(γυρισμα του στρωματος) αλλα απο ενα σημειο και μετα καταλαβα οτι το στρωμα θα εχει συντομη ημερομηνια ληξεως και το γυρναω 1 φορα το 6μηνο. διασταση 90χ1.90 και το πηρα σε καλη τιμη για τοτε 233Ε. Ενας φιλος πηρε το royal και μεσα σε 2 χρονια καταντησε ρεταλι..!!! στρωματα ποιοτικα-αξιοπιστα-οικονομικα http://www.neazoistrom.gr/ πηρε γνωστος εδω και ενα χρονο και το στρωμα ειναι σαν να το πηρε χθες..!!! το επομενο στρωμα μου θα ειναι απο κει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστα πάντως σίγουρα

 

Αντιθετα ειναι χρησιμοτατα. Δε πιανουν ακαρεα, οποτε ειναι τα πιο υγιεινα.

 

Ηξερες οτι στο στρωμα σου κατοικουν ισα με 1.000.000 τετοια πλασματα, των οποιων τα περιττωματα εισπνεουμε και τα οποια συχνα δημιουργουν αλλεργιες ή μικροερεθισμους στο δερμα?

akarea-3.jpg

aka_05-copy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στρωματα ποιοτικα-αξιοπιστα-οικονομικα http://www.neazoistrom.gr/ πηρε γνωστος εδω και ενα χρονο και το στρωμα ειναι σαν να το πηρε χθες..!!! το επομενο στρωμα μου θα ειναι απο κει..

Κι εγω απο εκει θα το επαιρνα αν ηταν δικια μου η εταιρια. :-D

στο συγκεκριμενο στρωμα κοιμαμαι τωρα 3 χρονια. Απο το πρωτο εξαμηνο ξεκινησε σε καποια σημεια να μεταβαλλεται(μαλακωσε το αφρωδης υλικο) και τωρα εχει μαλακωσει και εσωτερικα... τα κιλα μου ειναι 80 και οταν το πηρα ακουλουθησα τις οδηγιες τους(γυρισμα του στρωματος) αλλα απο ενα σημειο και μετα καταλαβα οτι το στρωμα θα εχει συντομη ημερομηνια ληξεως και το γυρναω 1 φορα το 6μηνο. διασταση 90χ1.90 και το πηρα σε καλη τιμη για τοτε 233Ε. Ενας φιλος πηρε το royal και μεσα σε 2 χρονια καταντησε ρεταλι..!!!

Ειναι μακραν το καλυτερο οικονομικο στρωμα απ'οσα δοκιμασα.

Απο την ημερα που πηρα το συγκεκριμενο στρωμα κοιμαμαι πραγματικα ετσι οπως πρεπει χωρις να ξυπναω και να νιωθω κουρασμενος με πονους στην μεση και γενικως σε ολο το σωμα.

 

Δεν παθαινει ΕΝΤΕΛΩΣ τιποτα(με τα οσα εχει τραβηξει :-D σ'εναν χρονο κα λιγο παραπανω) απλα εσενα μπορει να σου ετυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις πως έχει, όταν το στρώμα είναι απο φυσικά υλικά, τότε είναι πιο δροσερό. Το bodyfix είναι μόνο φυσικά υλικά και είναι το πιο δροσερό απολλα στην αγορά, ειδικά σε αυτή την τιμη. Αυτο παιζει μεγαλο ρόλο το καλοκαίρι. Αν δεν σε πειράζει το πόσο σκληρό είναι, θεωρώ είναι καλή επιλογή και δεν αξίζει να δώσεις επιπλέον χρήματα.

 

Το λάτεξ καλό είναι σαν αίσθηση, αλλά τους καλοκαιρινούς μήνες θα βράζεις. Επίσης μεγάλο ρόλο για μένα έπαιξε και η έκπτωση. Βρήκα μαγαζί με τα Candia 40% απο την τιμή καταλόγου. Σε όλες τις άλλες εταιρίες ήταν χαμηλότερη η έκπτωση.

 

Γενικά οι εταιρίες μετά απο κάποια τιμή καταλόγου (περίπου στα 1000 ευρώ) λειτουργούν βάσει της λογικής , κάθε υλικό που σου προσθέτω έχει +300 ευρώ. Μετά απο κάποια τιμή σου χρεώνει το κάθε υλικό +500 κλπ. Για αυτό αν δεις η Candia έχει Bodyfix στο κατάστημα της Κηφισίας με 10.000 ευρώ! Σαν αίσθηση? Ιδια με κάποιο των 1000.

 

Γενικά η χρυσή τομή τιμή καταλόγου / υλικά / αίσθηση είναι στα 1000-1200 ευρώ. Δεν αξίζει περισσότερα. Και θυμήσου αυτό που σου είπα. Ποια αίσθηση στρώματος σε κάνει να νιώθεις πιο όμορφα. Αυτό ειναι το υποκειμενικό στον καθένα της υπόθεσης. Η αντικειμενική συγκρίσιμη μονάδα μέτρησης είναι τα υλικά. τα φυσικά είναι πιο υγιεινά και πιο δροσερά. ;)

το bodyfix ηταν ενα απο τα στρωματα που ειχα βαλει στο ματι.

αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και με επηρεασε,αυτος μου προτεινε σαν πιο καλη λυση το onar και ας ειναι πιο φθηνο,τι να πω χαχαχα.

το λατεξ ειναι τελειος φυσικο προιον γιατι να ειναι ζεστο το καλοκαιρι?οντως αν ισχυει κατι τετοιο μακρυααααααα.

αν μπορεις στειλε μου με πμ το μαγαζι που το πηρες με την καλη εκπτωση.

και ποσο σου βγηκε τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω απο εκει θα το επαιρνα αν ηταν δικια μου η εταιρια.

κοιτα δεν μεροληπτω την εταιρια.Μιλαω ρεαλιστικα και κοιταζω την τσεπη μου.. πηρα στρωμα απο την media γιατι θεωρουσα οτι θα παρω ενα στρωμα που θα παραμεινει αμεταβλητο τουλαχιστον για τα πρωτα 3 χρονια..

Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο αλλα δεν με καλυψε πανω σε αυτο και το μαγαζι νεα ζωη το υποστηριζω απο τα ντοκουμεντα δηλαδη απο τον γνωστο μου που το πηρε και δεν εχει καταλαβει τιποτα εδω και ενα χρονο με κοστος 170ε. Το θεμα ειναι οτι ειχα εκφρασει στον υπαλληλο της media τι ζηταω απο ενα στρωμα και δεν τον ειδα να λεει κατι πανω σε αυτο απλα ελεγε αλλα πλεονεκτηματα προφανως για να με μπερδεψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...