Προς το περιεχόμενο

Η αναβάθμιση σε ICS καθυστερεί ακόμη μια φορά στα Sony και Samsung smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι αναβαθμίσεις κορυφαίων Android smartphones στην τελευταία έκδοση της πλατφόρμας, την ICS αποδεικνύεται γιοφύρι της Άρτας για τη Sony αλλά και της Samsung. Ύστερα από ανακοινώσεις και των δύο εταιρειών η αναβάθμιση των συσκευών τους θα πραγματοποιηθεί κάποια στιγμή “μετά” τα μέσα Απριλίου.

 

Η Sony θα διαθέσει το ICS στα μέσα Απριλίου μόνο για τα μοντέλα Xperia arc S, Xperia neo V και Xperia ray, των οποίων η αναβάθμιση θα συνεχιστεί για 4 έως 6 εβδομάδες ανάλογα με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας. Ορισμένα μοντέλα μάλιστα δεν πρόκειται να αναβαθμιστούν μέχρι τον Ιούνιο. Πιο συγκεκριμένα οι συσκευές Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active και Sony Ericsson Live with Walkman θα αναβαθμιστούν κάποια στιγμή στα μέσα Μαϊου με αρχές Ιουνίου.

 

s2ics.jpg

 

Από μεριά της η Samsung Ελλάδος εξέδωσε μια λιτή ανακοίνωση στο Facebook, ενημερώνοντας τους κατόχους του Samsung Galaxy S II ότι η αναβάθμιση σε Android 4 θα πραγματοποιηθεί μετά τις 15 Απριλίου, χωρίς να διευκρινίζεται η ακριβής ημερομηνία. Χαρακτηριστικές είναι οι αναβολές που έχουν ανακοινώσει οι δύο εταιρείες, με τη Samsung να είχε υποσχεθεί την αναβάθμιση στα μέσα Μαρτίου, ενώ αργότερα μετέθεσε την ημερομηνία στα μέσα με τέλη Απριλίου. Κάτι αντίστοιχο συνέβη και με τη Sony, η οποία αρχικά είχε επίσης προαναγγείλει τη νέα έκδοση του Android στα smartphones της για τα τα μέσα Μαρτίου.

 

Link.png Site: Ανακοίνωση Sony - Samsung Greece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κινητο 600€ και περιμενεις μια αναβαθμιση 4 μηνες που πραγματικα δε ξερεις αν αξιζει...

Τελικα μηπως η apple ειναι καλυτερη;

Μετριο hardware, μετριο software και ολα καλα!

κατοχος galaxy s2

πρωην κατοχος 3g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε μας κοροιδευουν κανονικα εχει τοσο καιρο περιμενω περιμενω τι στο καλο.. :mad: γιατι καθηστερουν ετσι για μια αναβαθμηση δλδ πιο ειναι το προβλημα για το SGS2 ελεγαν οτι μεσα του Μαρτη θα το εχουμε ελεος πλεον δλδ...Φανταζομαι ποτε θα εχουμε την εκδοση Android 5.0 Jelly Bean...αχ αχ :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και έτσι το κινητό είναι πολύ καλό ,αν κανείς έχει τη καλοσύνη να επισημάνει τις σημαντικότερες διαφορές που έχει το ICS με τη τωρινή έκδοση και με τη μπαταρία τι γίνεται θα αυξηθεί η αυτονομία ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το τρομερό χάνουμε όσοι είμαστε με gingerbread ρε παιδιά;

Μια χαρά λειτουργικό είναι το κινητό μου. Τι του λείπει που χρειάζεται την αναβάθμιση αυτήν τόσο απεγνωσμένα και βγαίνουν όλοι και κράζουν για την καθυστέρηση; Ένας χριστιανός να μου εξηγήσει και μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργικό είναι και το Nokia 6ετιας που έχω. Απο τη στιγμη μου το σμαρτ φον έχει μπει στη ζωή μας και μας κάνει να ασχολούμαστε περισσότερο απο ότι θα έπρεπε περιμένουμε και τις αναβαθμησεις. Δηλαδη αν κάτι είναι καλο και λειτουργικό δε το αλλάζουμε ποτε επιδι δουλεύει;

 

Φιλικά πάντα!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει τη χάρη να κάνει την αναβάθμιση η Samsung στης 31 Δεκέμβρη, δεν με πειράζει. Αυτό που με πειράζει είναι ότι προαναγγέλλει ημερομηνία αναβαθμίσεις χωρίς να μπορεί να την τηρήσει, δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι δυσαρεστούν τους πελάτες τους ενώ δημιουργούν αρνητικό κλίμα σε αυτούς που έχουν σκοπό να αγοράσουν προϊόντα Samsung;; Θα εκτιμούσα περισσότερο την Samsung αν βγαίναν και λέγαν η αναβάθμιση σε ICS θα γίνει μέσα στο 2012 και όχι αυτή η κοροϊδία που γίνετε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παραπάνω προσφέρει αυτή η έκδοση ρε καρντάση; Αυτό ρωτάω.

Θα ήθελα μια απάντηση από όλους αυτούς που φουσκώνουν αερόστατα με την γκρίνια τους.

 

Φιλικά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέφτω από τα σύννεφα...

 

δυσκολεύομαι να το πιστέψω γιατί είσαι φτερωτός,εμένα στα 4263853734_d15ed28cb7.jpg μου το πότε θα αναβαθμιστεί τέτοιο κινητό δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου και είναι τέλειο από τη μέρα που το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το τρομερό χάνουμε όσοι είμαστε με gingerbread ρε παιδιά;

Μια χαρά λειτουργικό είναι το κινητό μου. Τι του λείπει που χρειάζεται την αναβάθμιση αυτήν τόσο απεγνωσμένα και βγαίνουν όλοι και κράζουν για την καθυστέρηση; Ένας χριστιανός να μου εξηγήσει και μένα.

Ελληνικό samsung sii ξεκλειδωτο όχι απο κάποιο πάροχο η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η 2.3.4 . Ένας περιορισμός που υπάρχει στη 2.3.4 είναι ότι δεν μπορείς να έχεις ξεχωριστές ρυθμίσεις για ξεχωριστές συνδέσεις wifi πχ πας στο φίλο σου όπου έχει στατική διεύθυνση ip και μετα πας σε ένα άλλο δίκτυο wifi με άλλες ρυθμίσεις, είναι πρόβλημα πρέπει να αλλάζεις τις ρυθμίσεις κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...