Προς το περιεχόμενο

Μάρκες τσιγαρων


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το κάπνιζα όπως καπνίζα και το κίτρινο old holborn αλλά δεν έβγαζε καπνό όπως όλα τα τσιγάρα, ήταν πολύ αραιός, δεν ξέρω τον λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μετά από πολλά χρόνια old horborn κίτρινο το άλλαξα σε gloden virginia κίτρινο. Δεν έχω καταλάβει διαφορά σε αυτο που αναφέρεις. Είναι ελαφρύς καπνός γενικά, όπως τα old horborn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάντως κανω τώρα καρελια φιλτρο και μου αρέσουν πολύ! Βρήκα τη νεα μου μάρκα!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησε κανείς αλλαγή στον Craven, πέρα απ' το ότι από 25άρης έγινε 20άρης και ότι άλλαξε η συσκευασία σε σκληρότερη;

 

Ερώτηση άσχετου ...

 

Τι σημαίνει "25ρης καπνός" ... ότι βγάζει 25 τσιγάρα ? ή κάτι με την περιοεκτικότητα στα απ' αυτά που μετράνε τελως πάντων ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 και 25 γραμμάρια είναι.

 

Και ο 25άρης βγάζει κατά προσέγγιση περίπου 50 τσιγάρα.

 

Εγώ όμως που τα έκανα πιο γεμάτα, προφανώς έβγαζα λιγότερα, αν και δεν τα μέτρησα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τα Dunhill που είπε ο Lucifer. Όντως, μοιάζουν σε μεγάλο βαθμό με τα Davidoff.

 

Μου άρεσε η προσεγμένη συσκευασία τους. Πραγματικά, έκανα σαν μικρό παιδί όταν την άνοιγα.

 

Δε μου άρεσε η τιμή. 4.10 όταν μπορώ να πάρω πλέον τα σίγουρα Davidoff με 3.70; Τέλος πάντων, χαλάλι.

 

Αν και, δεν έχω αυτή τη στιγμή να συγκρίνω βέβαια, μου φαίνονται πιο ελαφριά από τα Davidoff. Ίσως φταίει ότι είναι πιο ψιλοκομμένος ο καπνός, μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω πως σας αρεσουν τα Daviodoff μαυρο χαλι μιλαμε.

 

Απο καπνους δοκιμασε Camel,Craven εγω κανω τον δευτερο εδω και 4μιση χρονια χωρις να τον εχω βαρεθει.

 

Απο τσιγαρα Καρελια χρυση κασσετινα, Murati, Assos Gold και το υπερτατο lucky strike κοκκινο. Θα σου ελεγα και malboro αλλα απο τοτε που δοκιμασα το αγγλικο δεν το εχω ξαναβαλει στο στομα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω πως σας αρεσουν τα Daviodoff μαυρο χαλι μιλαμε.

 

Απο καπνους δοκιμασε Camel,Craven εγω κανω τον δευτερο εδω και 4μιση χρονια χωρις να τον εχω βαρεθει.

 

Απο τσιγαρα Καρελια χρυση κασσετινα, Murati, Assos Gold και το υπερτατο lucky strike κοκκινο. Θα σου ελεγα και malboro αλλα απο τοτε που δοκιμασα το αγγλικο δεν το εχω ξαναβαλει στο στομα μου.

 

Πραγματικά, ό,τι άλλο έτοιμο να μου δώσεις, δεν... Μόνο το Davidoff για κάποιο λόγο με "γεμίζει". Τα άλλα τα βαριέμαι εύκολα.

 

Καρέλια χρυσή κασετίνα, ναι. Άψογα τσιγάρα.

 

Και γω από στριφτό Craven κάνω, αλλά από τότε που έγινε 20ρης, με έχει ξενερώσει. Κάτι έχει αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, ό,τι άλλο έτοιμο να μου δώσεις, δεν... Μόνο Davidoff για κάποιο λόγο με "γεμίζει". Τα άλλα τα βαριέμαι εύκολα.

 

Καρέλια χρυσή κασετίνα, ναι. Άψογα τσιγάρα.

 

Και γω από στριφτό Craven κάνω, αλλά από τότε που έγινε 20ρης, με έχει ξενερώσει. Κάτι έχει αλλάξει.

Παω πασο τοτε :P

 

Οχι εμενα με βολεψε που εγινε 20ρης γιατι δεν μου ξερενετε τοσο ευκολα διοτι δεν καπνιζω πολυ και μου κραταει για καιρο.

Παντως και 25ρης οταν ηταν η 1μερα δεν ηταν ποτε τοσο καλο απο την 2η ηταν λες και εστρωνε ο καπνος. Τωρα που εγινε 20ρης εχω παρει 3εις και ολοι τους ηταν καπως στεγνοι σε φαση malboro καπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εμενα με βολεψε που εγινε 20ρης γιατι δεν μου ξερενετε τοσο ευκολα διοτι δεν καπνιζω πολυ και μου κραταει για καιρο.

 

Εγώ με τον 25ρη εβγαζα καμιά 4-5 μέρες. Με τον 20ρη βγάζω 2. Κάτι άλλαξε σου λέω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...