Προς το περιεχόμενο

Ποδαριλα...


ntinosterpsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας εχει τυχει να βρεθητε σε κλειστο χωρο με καποιον που βρομανε τα ποδια του? Τι κανεις? Τι λες? Πραγματικα δεν αντεχετε η ποδαριλα...Μια φορα βρομουσαν τα ποδια ενος γνωστου μου και τα ειδα ολα!!

 

Αυτοι δεν το καταλαβαινουν? Μιλαμε ηταν ανετος χαλαρος.....ανεσθισια ο τυπος.

Συνηθως Συνήθως, αν και είναι "ξένη" η αιτια, αν έχει κάνει και ο άλλος ποδαρόδρομο με ναυλον κάλτσες.

 

Τι σχέση έχει στρατός με την κακοσμία; Και γιατί ανοίχτηκε αυτό το θέμα; Για το αν αντέχουμε την ποδαρίλα; Όχι δεν την αντέχουμε.

Οταν μεγαλώσεις και πας στρατό θα καταλάβεις τι διαφορα από μια ποδαριλα από ποικιλία ποραλιδων και διαφόρων οσμών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τι σχέση έχει στρατός με την κακοσμία; Και γιατί ανοίχτηκε αυτό το θέμα; Για το αν αντέχουμε την ποδαρίλα; Όχι δεν την αντέχουμε.

 

η εννοια του στρατου ειναι συνυφασμενη με την κακοσμια ...δεν τριγυρνανε οι φανταροι με κολωνιες και γοβακια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει στρατός με την κακοσμία; Και γιατί ανοίχτηκε αυτό το θέμα; Για το αν αντέχουμε την ποδαρίλα; Όχι δεν την αντέχουμε.

 

Νταξ, για χαβαλέ πιστεύω ξεκίνησαν απ' όλους μας οι αναφορές στο στρατό...

 

Αλλά υπάρχει και ουσία στο θέμα: Όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, σε ένα περιβάλλον όπως ο στρατός οι αντοχές σου σε τέτοια πράγματα μεγαλώνουν, θες δε θες.

 

Μη σου πω ότι αντιστρέφεται πλήρως η λογική σου, εκεί γαϊδούρι δε θεωρείται ο εκπέμπων ποδαρίλα και λοιπές έντονες ενοχλητικές οσμές, αλλά ο εκάστοτε "παράξενος" που διαμαρτύρεται για αυτές...ειδικά μάλιστα αν ο τύπος δεν τραβάει τα ίδια ζόρια με την πλειοψηφία και πιθανόν έχει περισσότερο χρόνο στη διάθεσή του για να πληθεί ή και να αρωματιστεί...

 

Τώρα για τους κάφρους που σου βγάζουνε τα κωλοπόδαρά τους μέσα στο καράβι...Ε, τι να πω, εκεί πάω πάσο...άμα ο άλλος δε νοιώθει, τι μπορείς να κάνεις πέρα από υπομονή (το ζω αρκετά συχνά αυτό το πράγμα οπότε καταλαβαίνω απόλυτα πως ένοιωσε ο RottenLungs); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποδαριλα ειναι ρε φιλε...δεν σε χωσανε και σε σκατα :)

 

Οπως ειπανε και οι προλαλησαντες , αν ειχες παει στρατο (και το λεω καλοπροαιρετα , χωρις να κρινω κλπ)...δεν θα το βλεπες σαν "θεμα" αυτο...

 

Μην γινομαστε μυγιαγγιχτοι δηλαδη...

Ρε φιλε σε χωριο μεγαλωσα κοπριες αγελαδες γουρουνια προβατα η κολωνια του χωριου αλλα η ποδαριλα ειναι αλλο πραμα....στην περιπτωση μου ημουν ξαπλα στον καναπε και τα ποδια σχεδον στα μουτρα μου...

 

Τωρα αμα εσυ το αντεχεις RESPECT....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε σε χωριο μεγαλωσα κοπριες αγελαδες γουρουνια προβατα η κολωνια του χωριου αλλα η ποδαριλα ειναι αλλο πραμα....στην περιπτωση μου ημουν ξαπλα στον καναπε και τα ποδια σχεδον στα μουτρα μου...

 

Τωρα αμα εσυ το αντεχεις RESPECT....

 

Δεν το αντεχω..ή στην τελικη θα την παλεψω δυσκολα..απλα δεν θα το κανω και θεμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νταξ, δεν σε βάλανε να κάνεις και μάθημα ανατομίας σε πτώμα ... εκεί να δεις

Νταξ εμείς τρώγαμε μεσημεριανό ειδικά πριν τις εξετάσεις. Λαβίδα φορμολη και ταπερακι. Εκτός απο φορμολη δεν μύριζε κάτι, άντε κ λίγο λιωμένο λίπος. Δεν το ψεκαζατε να το κρατάτε να μη στεγνώσει;Τυροποδαριλα και σαπιονυχιλα 10 φορές χειρότερα, προχωρημένη περιοδοντιτιδα 30 εκ απο τη μύτη σου 100. Ηλεκτροκαυτηριασμος σε χειρουργείο παχεως εντερου 1000.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποδαριλα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε ενα κλανιδι "μπουρμπουληθρα"...

 

περιμενοντας στην τραπεζα (καθισματα με χαρτακι προτεραιοτητας) καποιος την εσκασε και εκκενωθηκαν 4 σειρες καθισματα.

 

 

Ποια ποδαριλα και σαχλαμαρες...!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποδαρίλα οφείλετε σε μύκητες των ποδιών που "κολλάνε"  αν πχ φορέσεις το ίδιο παπούτσι με κάποιον που έχει.   

Η κακοσμία είναι ενοχλητική και ΔΕΝ φεύγει με τίποτα αλλα μπορεί να αντιμετωπιστεί μέχρι ένα σημείο απ ότι ξέρω
έχει διαφορά η ποδαρίλα απο την απλυσιά και τον ιδρώτα απο την μόνιμη ποδαρίλα που δεν πανα πλένεις τα πόδια σου 10 φορές την μέρα συνεχίσουν να βρωμάνε.
το παράδειγμα με τον στρατό δεν ξέρω γιατι δόθηκε , οτι και καλά θα έπρεπε να μην μας ενοχλεί , εμείς στην Λήμνο δεν αφήναμε τον καθένα στην μπόχα του ,όλοι όσοι βρωμούσαν τα πόδια τους να έριχναν ταλκ η σπρέι (αν δεν είχαν τους έδινε κάποιος) και τα έπλεναν πριν τον ύπνο.

Το χειρότερο βέβαια ειναι να αγοράσεις φέτα και να βρωμάει ποδαρίλα , αξέχαστη εμπειρία .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>η ποδαρίλα οφείλετε σε μύκητες των ποδιών που "κολλάνε"  αν πχ φορέσεις το ίδιο παπούτσι με κάποιον που έχει.   <br><br>

Η κακοσμία είναι ενοχλητική και ΔΕΝ φεύγει με τίποτα αλλα μπορεί να αντιμετωπιστεί μέχρι ένα σημείο απ ότι ξέρω<br>

έχει διαφορά η ποδαρίλα απο την απλυσιά και τον ιδρώτα απο την μόνιμη ποδαρίλα που δεν πανα πλένεις τα πόδια σου 10 φορές την μέρα συνεχίσουν να βρωμάνε.<br>

το παράδειγμα με τον στρατό δεν ξέρω γιατι δόθηκε , οτι και καλά θα έπρεπε να μην μας ενοχλεί , εμείς στην Λήμνο δεν αφήναμε τον καθένα στην μπόχα του ,όλοι όσοι βρωμούσαν τα πόδια τους να έριχναν ταλκ η σπρέι (αν δεν είχαν τους έδινε κάποιος) και τα έπλεναν πριν τον ύπνο.<br><br>

Το χειρότερο βέβαια ειναι να αγοράσεις φέτα και να βρωμάει ποδαρίλα , αξέχαστη εμπειρία .</p>

 

Αμάν με τη φέτα και την ποδαριλα και γιατί δεν φεύγει το athlete s foot? Μια χαρά μπορείς να το ξεπαστρεψεις. Άπλα οχι με πλύσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...