Προς το περιεχόμενο

LG G2 32gb 379€ (kamthing)


tombraider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο site τους δεν το έχουν καν το 32GB, ενώ και το 16GB είναι μη διαθέσιμο

Θα προτιμούσα η προσφορά να ήταν για το 16άρι πάντως που το καλύπτει η LG αν είναι ευρωπαϊκό

Το 32άρι θα είναι από Ασία και αν πάθει κάτι τρέχα γύρευε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μπορούσα να πήγαινα από εκεί αλλά να τους ρωτήσω τι?

 

 

Σοβαρά τώρα

 

Προέλευση του κινητού, είναι ευρωπαϊκό?Είναι unbranded?

Σε περίπτωση προβληματικής συσκευής τι γίνεται?Το 32άρι δεν το καλύπτει η LG Hellas

Μας καλύπτει το κατάστημα και πως?

Αν το αγοράσουμε τελίκα, σε πόσο καιρό παραλαμβάνουμε?

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία,θα το έχω στα υπόψιν μου.Μια δυο διεκρινίσεις ακόμα,εξήγησέ μου την έννοια unbraned και το αν το κινητό δεν είναι ευρωπαϊκό δεν είναι και πάλι καλή τιμή?(μη βασιστεί κανείς σε μένα γιατί αν πάω θα πάω αύριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μαλακίες έγραψα, είτε είναι unbranded είτε όχι, είτε Ευρωπαϊκό είτε όχι η LG Hellas δεν το καλύπτει το 32άρι

Οπότε ρώτα τι παίζει με την εγγύηση, μας καλύπτει το μαγαζί?

Το στέλνουμε σε αυτούς και το στέλνουν αυτοί έξω?

 

Η τιμή είναι πολύ καλή

 

 

Branded είναι αυτά που είναι αγορασμένα μέσω παρόχου(π.χ. Vodafone, T-Mobile) και έχουν το λογότυπό του πάνω ή/και όταν ανοίγεις το κινητό + κάποιες εφαρμογές pre-installed

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλ εγω παιδια και ρωτησα μου ειπαν οτι το τηλ ειναι ευρωπαικο

ηξεραν οτι το 32gb δεν το καλυπτει η LG και οτι το στελνουν αυτοι εξωτερικο

στα πλαισια της εγγυησης και οτι το εχουν διαθεσιμο και παραλαβη 2-3 μερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη προσφορα (αν ισχυει), αλλα απο τη στιγμη που δεν εχει υποστηριξη εδω το 32ρι για μενα δεν αξιζει να δωσει τοσα λεφτα κανεις.. δε μπορω να καταλαβω τη πολιτικη της εδω lg..μετα σου λενε χαμηλες πωλησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ΜΗΝ τρελαίνεστε ..., προφανώς η LG τα λέει αυτά παρανόμως και απλά ποντάρει στο να κρατήσει το αγοραστικό κοινό τα εγχώρια της προϊόντα που τα κοστολογεί παραπάνω!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ συσκευή, τότε ΔΕΝ έχει δικαίωμα να αρνηθεί την εγγύηση! Μην σας παραθέτω τώρα νόμους και βουλοκέρια, αλλά είναι Ευρωπαϊκή οδηγία/νόμος!

Αν τους βάλεις και την λέξη "συνήγορος καταναλωτή" να δείτε πως θα γίνουν γατάκια στο τηλέφωνο και θα το πάρουν στο τσακ μπαμ!!!

Πήρα και γω τηλέφωνο  στο κατάστημα μιας και είμαι από Χανιά και μου είπε να το κάνω παραγγελία από το kamthing.com/ και να πάω να το πληρώσω από το κατάστημα εδώ κατευθείαν με πληρωμή εκεί! Πολύ ευγενικός αυτό στο μαγαζί!

Εγώ θα το δω από κοντά και αν είναι Ευρωπαϊκό και σφραγισμένο ..., τότε ΝΑΙ είναι ευκαιρία στα λεφτά αυτά!

(ΑΝ και είναι σίγουρο πως θα έχει πολύ σύντομα την πορεία του Οptimus G στα 130-300 ευρώ σε 2-3 μήνες, αλλά τέλος πάντων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ΜΗΝ τρελαίνεστε ..., προφανώς η LG τα λέει αυτά παρανόμως και απλά ποντάρει στο να κρατήσει το αγοραστικό κοινό τα εγχώρια της προϊόντα που τα κοστολογεί παραπάνω!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ συσκευή, τότε ΔΕΝ έχει δικαίωμα να αρνηθεί την εγγύηση! Μην σας παραθέτω τώρα νόμους και βουλοκέρια, αλλά είναι Ευρωπαϊκή οδηγία/νόμος!

Αν τους βάλεις και την λέξη "συνήγορος καταναλωτή" να δείτε πως θα γίνουν γατάκια στο τηλέφωνο και θα το πάρουν στο τσακ μπαμ!!!

Πήρα και γω τηλέφωνο  στο κατάστημα μιας και είμαι από Χανιά και μου είπε να το κάνω παραγγελία από το kamthing.com/ και να πάω να το πληρώσω από το κατάστημα εδώ κατευθείαν με πληρωμή εκεί! Πολύ ευγενικός αυτό στο μαγαζί!

Εγώ θα το δω από κοντά και αν είναι Ευρωπαϊκό και σφραγισμένο ..., τότε ΝΑΙ είναι ευκαιρία στα λεφτά αυτά!

(ΑΝ και είναι σίγουρο πως θα έχει πολύ σύντομα την πορεία του Οptimus G στα 130-300 ευρώ σε 2-3 μήνες, αλλά τέλος πάντων)

 

Μιας και το είχα ψάξει κι εγώ για την εγγύηση θα σου πω ότι η ελληνική αντιπροσωπία δεν το καλύπτει.

Παραθέτω μια δημοσίευσή μου από άλλο site επί του θέματος:

 

Επειδή κοίταζα το 32άρι σε ευρωπαικό που είχα βρει από expansys, έψαξα λίγο το θέμα με την εγγύηση.

Πήρα τηλ. στην lg και μου είπαν ότι το 32άρι δεν το καλύπτουν ακόμα και αν είναι ευρωπαικό με την δικαιολογία ότι δεν το εισάγουν και ότι και καλά έχει διαφορετική πλακέτα. Επίσης είχαν το θράσος να μου που ότι καλύπτουν τα ευρωπαικά 16άρια, ΧΑΡΙΣΤΙΚΆ! Δηλαδή ότι δεν είναι υποχρεωμένοι και ότι το κάνουν λόγω της καλής τους θέλησης!

 

Επίσης μίλησα τηλεφωνικά με το expansys για την εγγύηση του 32αριού και μου είπαν ότι τους είναι γνωστό πως δεν τα δέχεται η ελληνική αντιπροσωπεία -κακώς όπως παραδέχτηκαν και οι ίδιοι- και ότι αν πάθει κάτι το τηλέφωνο, πρέπει να το στείλω με δικά μου έξοδα στο expansys(στην Αγγλία) και αυτοί με την σειρά τους να το στείλουν με δικά τους έξοδα στο τοπικό service της lg και μετά(άγνωστο από πόσο καιρό) πίσω στον κάτοχο.

 

Σε ερώτηση που έκανα στο 1520 για το θέμα της εγγύησης μου απάντησαν ότι υπεύθυνο για την εγγύηση είναι το κατάστημα αγοράς και όχι η ελληνική αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω το ερώτημα στον αρμόδιο οργανισμό και θα σας πω την απάντηση πολύ σύντομα! Είμαι πάντως 100% σίγουρος πως λέει μ@λακίες η LG! :P   (Ευχαριστώ για την διευκρίνηση φίλε Γιώργο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...